Sobota, 28 stycznia 2017, 20:17

FC Pań w Eau Claire: Rio Seto wygrywa finałowe zawody

FIS
FIS
fot. FIS

Rio Seto została zwyciężczynią finałowego konkursu FIS Cup Pań 2016/2017 w amerykańskim Eau Claire (HS95). Reprezentantka Japonii triumfowała po skokach na odległość 81,5 m i 79 m.

W pierwszej serii konkursowej najlepsza okazała się Rio Seto. Japonka uzyskała rezultat 81,5 m i wyprzedzała swoje rodaczki - Fumikę Segawę (79,5 m), Nozomi Maruyamę (77 m) oraz Minami Watanabe (76 m). Na piątej pozycji plasowała się Amerykanka Samantha Macuga (71 m), zaś szósta była jej koleżanka z reprezentacji - Logan Sankey (69,5 m).

W finale Rio Seto wylądowała na 79 metrze i ostatecznie zwyciężyła z przewagą sześciu punktów nad Fumiką Segawą (77 m). Trzecie miejsce zajęła Nozomi Maruyama (77,5 m), natomiast czwarta była Minami Watanabe (77 m). Tuż za kwartetem Japonek sklasyfikowane zostały ex aequo Walentina Sdierżykowa (72 m) i Logan Sankey (68 m).

Zgodnie z regulaminem, z powodu startu wyłącznie reprezentantek trzech państw, za sobotnie zawody w Eau Claire nie zostały przyznane punkty do klasyfikacji generalnej cyklu.

Rywalizacja w Stanach Zjednoczonych zakończyła sezon 2016/2017 FIS Cup pań. W klasyfikacji końcowej triumfowała Rumunka Daniela Haralambie (485 pkt.), która wyprzedziła Kingę Rajdę (334 pkt.) i swoją rodaczkę, Andreę Dianę Trambitas (279 pkt.).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną FIS Cup Pań>>



Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (2071) ilość komentarzy: (6)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl