Wtorek, 14 marca 2017, 18:41

Raw Air w Lillehammer: Konkurs odwołany!

Jernej Damjan
Jernej Damjan
fot. Tadeusz Mieczyński

Pomimo prób, organizatorzy przegrali z pogodą. Z powodu zbyt silnego wiatru, zaplanowany na wtorek konkurs Raw Air w norweskim Lillehammer (HS138) został odwołany.

Od rana w Lillehammer wiał silny i porywisty wiatr. Zaplanowana na 16:00 seria próbna została odwołana, zaś start konkursu został przełożony z 17:00 na 17:30. Następnie organizatorzy z dużymi problemami próbowali przeprowadzić pierwszą serię konkursową. Ostatecznie po skokach 26 zawodników rywalizację przerwano, zaś spotkanie jury o 18:40 ogłosiło odwołanie wtorkowego konkursu.

W momencie przerwania loteryjnej serii, na prowadzeniu znajdował się Markus Schifnner (137,5 m) przed Stefanem Hulą (137,5 m) i Johannem Andre Forfangiem (132 m). Czwarty był Davide Bresadola (126,5 m), zaś piąty Jan Ziobro (131 m) ex aequo z Joakimem Aune (126 m). Wymienieni zawodnicy byli już pewni pucharowych punktów i startu w ewentualnym finale.

Z grona Polaków swoją próbę oddał również Klemens Murańka, który z wynikiem 117,5 m był szesnasty.

Rywalizacja odbywała się w wyjątkowo loteryjnych warunkach wietrznych. Problemy w locie mieli m.in. Anze Lanisek (119,5 m), Vojtech Stursa (90 m) i Jernej Damjan (75 m).

Aktualnie na środę zaplanowane są treningi (15:00) i prolog (17:30) do czwartkowego konkursu w Trondheim. Niestety, prognozy pogody są jeszcze gorsze.

Decyzja o ewentualnym przeniesieniu zawodów z Lillehammer do Trondheim lub Vikersund ma zapaść w ciągu najbliższych kilku godzin.

Wyniki przerwanej I serii:
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 18 SCHIFFNER Markus AUT 137.5 5 89.9 54.5 -14.4 126.2
2 Q 24 HULA Stefan POL 137.5 5 89.4 55.5 -19.8 121.8
3 Q 16 FORFANG Johann Andre NOR 132.0 5 89.6 54.5 -10.2 120.5
4 Q 4 BRESADOLA Davide ITA 126.5 5 89.6 53.5 -3.7 116.1
5 Q 26 ZIOBRO Jan POL 131.0 5 88.7 54.0 -17.6 110.8
5 Q 8 AUNE Joakim NOR 126.0 5 89.8 53.0 -7.6 110.8
7 13 MAEAETTAE Jarkko FIN 124.5 5 90.0 52.5 -6.3 108.9
8 12 POLASEK Viktor CZE 122.0 5 89.9 51.5 -2.9 106.8
9 15 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 122.5 5 89.6 52.5 -9.8 101.8
10 9 LARINTO Ville FIN 120.5 5 89.9 51.0 -5.3 101.2
10 3 NAZAROV Mikhail RUS 120.0 5 89.0 51.0 -4.4 101.2
12 22 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 118.5 5 90.1 50.5 -2.1 100.3
13 11 ROMASHOV Alexey RUS 117.5 5 89.7 50.5 -2.9 97.7
14 23 AMMANN Simon SUI 123.5 5 89.4 49.5 -13.0 97.4
15 14 BICKNER Kevin USA 118.0 5 89.2 49.5 -6.0 94.5
16 5 MURANKA Klemens POL 117.5 5 89.1 51.0 -7.6 93.5
17 19 WANK Andreas GER 121.0 5 89.9 51.0 -14.0 93.4
18 1 INSAM Alex ITA 116.5 5 89.4 50.0 -8.1 90.2
19 7 SAKUYAMA Kento JPN 115.5 5 89.6 49.0 -5.9 89.6
20 20 LANISEK Anze SLO 119.5 5 89.8 48.5 -16.4 85.8
21 10 HILDE Tom NOR 109.5 5 90.1 48.0 1.6 85.3
22 17 JANDA Jakub CZE 114.5 5 89.7 50.0 -10.2 84.5
22 2 PEIER Killian SUI 111.5 5 89.5 50.0 -4.8 84.5
24 6 DESCHWANDEN Gregor SUI 111.5 5 89.0 49.5 -8.8 80.0
25 21 STURSA Vojtech CZE 90.0 5 88.7 46.5 -0.1 47.0
26 25 DAMJAN Jernej SLO 75.0 5 88.6 39.0 -15.9 0.0
7DT_4557.jpg 7DT_4557.jpg
1/76
Stefan Kraft
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4310.jpg 7DT_4310.jpg
2/76
Andreas Kofler
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4321.jpg 7DT_4321.jpg
3/76
Anze Lanisek
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4331.jpg 7DT_4331.jpg
4/76
Alexander Stoeckl
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4337.jpg 7DT_4337.jpg
5/76
Gregor Deschwanden
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4347.jpg 7DT_4347.jpg
6/76
Richard Freitag
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4354.jpg 7DT_4354.jpg
7/76
Kamerzystka
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4363.jpg 7DT_4363.jpg
8/76
Jernej Damjan
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4380.jpg 7DT_4380.jpg
9/76
Tom Hilde
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4384.jpg 7DT_4384.jpg
10/76
Łukasz Kruczek
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4391.jpg 7DT_4391.jpg
11/76
Domen Prevc
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4398.jpg 7DT_4398.jpg
12/76
Anders Fannemel
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4413.jpg 7DT_4413.jpg
13/76
Davide Bresadola
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4414.jpg 7DT_4414.jpg
14/76
Maciej KotPiotr Żyła
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4439.jpg 7DT_4439.jpg
15/76
Markus Schiffner
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4452.jpg 7DT_4452.jpg
16/76
Gregor Schlierenzauer
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4469.jpg 7DT_4469.jpg
17/76
Maciej Kot
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4475.jpg 7DT_4475.jpg
18/76
Tom Hilde
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4478.jpg 7DT_4478.jpg
19/76
Michael Hayboeck
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4491.jpg 7DT_4491.jpg
20/76
Stefan Kraft
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4514.jpg 7DT_4514.jpg
21/76
Anders Fannemel
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4521.jpg 7DT_4521.jpg
22/76
Jurij Tepes
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4528.jpg 7DT_4528.jpg
23/76
Andreas Stjernen
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4537.jpg 7DT_4537.jpg
24/76
Stefan Kraft
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4574.jpg 7DT_4574.jpg
25/76
Jan Ziobro
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4576.jpg 7DT_4576.jpg
26/76
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4581.jpg 7DT_4581.jpg
27/76
Kibice
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4603.jpg 7DT_4603.jpg
28/76
Markus Schiffner
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4625.jpg 7DT_4625.jpg
29/76
Johann Andre Forfang
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_4631.jpg 7DT_4631.jpg
30/76
Lysgaardsbakken
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5714.jpg AY2I5714.jpg
31/76
Lillehammer
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5728.jpg AY2I5728.jpg
32/76
Lysgaardsbakken
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5732.jpg AY2I5732.jpg
33/76
Stoisko dla kibica
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5750.jpg AY2I5750.jpg
34/76
Flagi
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5769.jpg AY2I5769.jpg
35/76
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5790.jpg AY2I5790.jpg
36/76
Lysgaardsbakken
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5796.jpg AY2I5796.jpg
37/76
Kibice
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5810.jpg AY2I5810.jpg
38/76
Christian WinklerStefan Horngacher
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5818.jpg AY2I5818.jpg
39/76
Vincent Descombes Sevoie
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5842.jpg AY2I5842.jpg
40/76
Kento SakuyamaChika Yoshida
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5849.jpg AY2I5849.jpg
41/76
Morten SolemClas Brede Brathen
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5876.jpg AY2I5876.jpg
42/76
Gregor DeschwandenGeorg Spaeth
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5887.jpg AY2I5887.jpg
43/76
Peter Prevc
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5896.jpg AY2I5896.jpg
44/76
Domen Prevc
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5909.jpg AY2I5909.jpg
45/76
Kenneth Gangnes
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5940.jpg AY2I5940.jpg
46/76
Michael HayboeckStefan Kraft
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5983.jpg AY2I5983.jpg
47/76
Lysgaardsbakken
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6005.jpg AY2I6005.jpg
48/76
Davide Bresadola
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6014.jpg AY2I6014.jpg
49/76
Gregor Schlierenzauer
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6047.jpg AY2I6047.jpg
50/76
Simon Ammann
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6082.jpg AY2I6082.jpg
51/76
Gregor Deschwanden
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6103.jpg AY2I6103.jpg
52/76
Stefan Hula
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6123.jpg AY2I6123.jpg
53/76
Kento Sakuyama
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6149.jpg AY2I6149.jpg
54/76
Joakim Aune
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6158.jpg AY2I6158.jpg
55/76
Stephan Leyhe
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6173.jpg AY2I6173.jpg
56/76
Jernej Damjan
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6184.jpg AY2I6184.jpg
57/76
Ville Larinto
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6223.jpg AY2I6223.jpg
58/76
Tom Hilde
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6241.jpg AY2I6241.jpg
59/76
Alexey Romashov
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6257.jpg AY2I6257.jpg
60/76
Daiki Ito
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6267.jpg AY2I6267.jpg
61/76
Robert Johansson
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6286.jpg AY2I6286.jpg
62/76
Viktor Polasek
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6300.jpg AY2I6300.jpg
63/76
Noriaki Kasai
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6356.jpg AY2I6356.jpg
64/76
Kevin Bickner
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6366.jpg AY2I6366.jpg
65/76
Andreas Stjernen
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6380.jpg AY2I6380.jpg
66/76
Piotr Żyła
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6400.jpg AY2I6400.jpg
67/76
Johann Andre Forfang
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6416.jpg AY2I6416.jpg
68/76
Markus Eisenbichler
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6435.jpg AY2I6435.jpg
69/76
Jakub Janda
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6448.jpg AY2I6448.jpg
70/76
Jurij Tepes
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6466.jpg AY2I6466.jpg
71/76
Markus Schiffner
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6483.jpg AY2I6483.jpg
72/76
Andreas Wank
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6499.jpg AY2I6499.jpg
73/76
Anze Lanisek
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6583.jpg AY2I6583.jpg
74/76
Simon Ammann
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6635.jpg AY2I6635.jpg
75/76
Jernej Damjan
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6673.jpg AY2I6673.jpg
76/76
Jan Ziobro
14.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (27991) ilość komentarzy: (146)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl