Niedziela, 19 marca 2017, 22:21

Piotr Żyła: "Turniej Raw Air? Bardzo dobry"

Piotr Żyła
Piotr Żyła
fot. Tadeusz Mieczyński

Piotr Żyła finałowego konkursu turnieju Raw Air w Vikersund nie zaliczy do najbardziej udanych. Na półmetku rywalizacji po skoku na 195. metr plasował się na 28. pozycji, natomiast w drugiej serii zdołał nieco poprawić swój rezultat, dzięki czemu ostatecznie został sklasyfikowany na 23. miejscu (207 metrów). W generalnej klasyfikacji całego turnieju 30-latek zajął 14. lokatę.

- Na pewno nie poszło to tak, jakbym tego chciał, ale co zrobić? Tak bywa. Trochę gorzej mi się skakało, próg tak nie oddawał. Mógłbym powiedzieć, że druga próba była bardzo fajna, jednak nie dało rady za bardzo odlecieć – podsumował.

Z czego może wynikać niedzielny słabszy wynik? Kwestia samopoczucia, gorszego dnia, a może próba zmiany któregoś z elementów skoku? – To jest tak, że skakaliśmy ostatnio na wielu obiektach, belki się zmieniały, różnie się ruszało i wiadomo - czasem po prostu ma się inne czucie, gdzieś się zostanie z tyłu lub z przodu. W czasie tego turnieju miałem problem z właściwym balansem na rozbiegu. W Oslo wszystko było bardzo fajnie, a z kolei później ze skoczni na skocznię pojawiał się problem nie do końca dobrej równowagi. Było to spowodowane tym, że tu pojawiała się taka belka, tam taka i nie umiałem za bardzo z nich ruszyć. Teraz i tak już nic się z tym nie da zrobić. Wczorajsze skoki dały mi naprawdę dużo radości i z tego bardzo się cieszę.

Podczas sobotniego konkursu lotów skoczek z Wisły ustanowił nowy rekord Polski w długości skoku – 245,5 metra. Jaki wpływ na ciało zawodnika mają tak dalekie lądowania? Nogi stają się cięższe? – Nie. Myślę, że zmęczenie nóg to nie był problem. Na tę chwilę nie wiem tak do końca, co nim było. Nie rozmawiałem jeszcze z trenerem.

Co Piotr Żyła sądzi o turnieju Raw Air? - Bardzo dobry. Szkoda tylko, że to wszystko nie szło tak sprawnie, jak miało iść. Troszkę było problemów z wiatrem. Tu w Vikersund na sam koniec też sporo się działo i to prawie całkiem odwróciło wyniki. Z jednej strony dobrze, bo na naszą korzyść, a z drugiej szkoda Andreasa Wellingera. Rewelacyjnie skakał przez cały ten turniej i tak naprawdę jeden skok zadecydował o tym, że spadł na trzecie miejsce. Brawa dla organizatorów – wszystko przeprowadzili bardzo dobrze. Fajnie się tutaj skakało.

Jakie są plany na najbliższe trzy dni wolne pomiędzy Vikersund a Planicą? – Zobaczymy. Dopiero jutro wracamy do kraju, a w środę już wyjeżdżamy. Tak naprawdę zostanie nam jeden dzień, więc nie będziemy się nudzić. Pewnie odbędziemy jeszcze jakiś trening.

Korespondencja z Vikersund, Tadeusz Mieczyński i Dominik FormelaKinga Leśniewska, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (4033) ilość komentarzy: (5)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
07.07.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl