Czwartek, 23 marca 2017, 12:01

PŚ w Planicy: Johansson wygrywa kwalifikacje, Żyła drugi, Forfang zdyskwalifikowany!

Robert Johansson
Robert Johansson
fot. Tadeusz Mieczyński

Robert Johansson został zwycięzcą kwalifikacji do piątkowego konkursu Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy (HS225). Reprezentant Norwegii wygrał dzięki próbie na odległość 233 m. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła (226 m). Zdyskwalifikowany został pierwotny triumfator kwalifikacji, Johann Andre Forfang (241,5 m). W pierwszej serii zawodów wystąpi czterech Polaków.

Początkowo zwycięzcą kwalifikacji był Johann Andre Forfang. Reprezentant Norwegii poszybował na odległość 241,5 m, ale kilka minut później został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon, przez co nie wystąpi w piątkowych zawodach na Letalnicy.

Pech kolegi z drużyny sprawił, iż czwartkowe kwalifikacje wygrał - obchodzący dziś urodziny - Robert Johansson. Norweg uzyskał rezultat 233 metrów, dzięki czemu wyprzedził o dwa punkty Piotra Żyłę (226 m). Trzeci był Niemiec Markus Eisenbichler, który lotem na 236 metr ustanowił swój nowy rekord życiowy. Najdłuższy lot w karierze zanotował również czwarty Włoch Alex Insam (230,5 m), który tym samym pobił rekord Włoch. Piąty był Daiki Ito (229 m), a szósty - Andreas Stjernen (220,5 m).

Czołową dziesiątkę uzupełnili Karl Geiger (224 m), Anze Semenic (227,5 m), Roman Koudelka (229 m - nowy rekord życiowy) oraz Richard Freitag (219 m).

Oprócz Żyły, awans do piątkowych zawodów wywalczył jeszcze jeden Polak. Szesnaste miejsce w kwalifikacjach zajął Dawid Kubacki (215 m).

Sztuka awansu nie udała się Janowi Ziobrze, który z wynikiem 200 m sklasyfikowany został na czterdziestej szóstej pozycji.

Z oddania skoku w kwalifikacjach zrezygnowali prekwalifikowani Kamil Stoch, Maciej Kot, Stefan Kraft, Andreas Wellinger, Michael Hayboeck i Noriaki Kasai. Najdłuższe loty z grona skoczków mających pewny awans oddali Jurij Tepes (238 m) i Peter Prevc (231 m).

Oprócz Eisenbichlera, Insama i Koudelki, nowe rekordy życiowe w kwalifikacjach ustanowili również: Rok Tarman (208 m), Joakim Aune (204 m), Marat Żaparow (185 m), Konstantin Sokolenko (165 m), Vojtech Stursa (201,5 m), Ville Larinto (214 m), Aleksiej Romaszow (210,5 m), Markus Schiffner (206 m), Killian Peier (188 m), Aleksandr Bażenow (173 m), Sabirżan Muminow (182 m), Antti Aalto (209,5 m), Michaił Nazarow (210 m), Stefan Huber (218,5 m), Cene Prevc (205 m) i Jewgienij Klimow (216 m). Swój najlepszy wynik wyrównał z kolei William Rhoads (207 m).

Kwalifikacje rozpoczęto z 13. belki. Po skoku Markusa Eisenbichlera skrócono rozbieg do 12. platformy.

Początek piątkowego konkursu o godzinie 15:00. Rywalizację poprzedzi seria próbna (14:00).

Wyniki kwalifikacji PŚ w Planicy (HS225); 23.03.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 61 JOHANSSON Robert NOR 233.0 12 107.1 55.5 -8.1 215.8
2 Q 65 ZYLA Piotr POL 226.0 12 106.4 55.0 -1.2 213.8
3 Q 60 EISENBICHLER Markus GER 236.0 13 106.7 54.5 -5.5 212.2
4 Q 40 INSAM Alex ITA 230.5 13 107.3 54.5 -3.3 207.8
5 Q 51 ITO Daiki JPN 229.0 13 106.8 56.0 -3.6 207.2
6 Q 64 STJERNEN Andreas NOR 220.5 12 107.7 54.0 -1.0 206.4
7 Q 58 GEIGER Karl GER 224.0 13 107.6 55.5 1.6 205.9
8 Q 52 SEMENIC Anze SLO 227.5 13 107.8 57.0 -5.0 205.0
9 Q 45 KOUDELKA Roman CZE 229.0 13 106.9 49.0 -1.3 202.5
10 Q 63 FREITAG Richard GER 219.0 12 106.2 55.5 -5.9 201.2
11 Q 59 DAMJAN Jernej SLO 221.0 13 106.4 54.5 -2.7 197.0
12 Q 57 FETTNER Manuel AUT 218.5 13 106.8 52.0 2.1 196.3
13 Q 39 HUBER Stefan AUT 218.5 13 107.4 55.5 -2.2 195.5
14 Q 50 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 218.5 13 106.4 53.5 -0.9 194.8
15 Q 46 AMMANN Simon SUI 221.0 13 106.8 48.0 1.0 194.2
16 Q 56 KUBACKI Dawid POL 215.0 13 107.2 54.5 -1.0 191.5
17 Q 49 FANNEMEL Anders NOR 214.5 13 107.2 54.0 -0.3 191.1
18 Q 18 LARINTO Ville FIN 214.0 13 106.9 54.5 -0.6 190.7
19 Q 54 KLIMOV Evgeniy RUS 216.0 13 107.2 53.5 -3.9 188.8
20 Q 47 VANCURA Tomas CZE 211.5 13 106.5 52.5 2.1 188.4
21 Q 38 LEYHE Stephan GER 209.0 13 107.6 53.0 3.5 187.3
22 Q 6 BARTOL Tilen SLO 211.5 13 106.0 52.5 0.2 186.5
23 Q 35 COLLOREDO Sebastian ITA 211.0 13 106.6 54.0 -1.3 185.9
24 Q 29 AALTO Antti FIN 209.5 13 107.7 51.0 3.3 185.7
25 Q 28 TAKEUCHI Taku JPN 207.5 13 106.9 53.0 3.0 185.0
26 Q 32 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 212.5 13 107.6 53.0 -3.3 184.7
27 Q 15 KOBAYASHI Ryoyu JPN 213.5 13 106.1 52.5 -6.0 182.7
28 Q 20 ROMASHOV Alexey RUS 210.5 13 105.8 52.0 -2.7 181.9
29 Q 31 MAEAETTAE Jarkko FIN 209.0 13 106.8 53.0 -2.4 181.4
30 Q 43 WANK Andreas GER 210.0 13 108.0 52.5 -4.8 179.7
30 Q 34 NAZAROV Mikhail RUS 210.0 13 106.4 52.0 -4.3 179.7
32 7 AUNE Joakim NOR 204.0 13 107.4 52.0 2.6 179.4
33 55 BICKNER Kevin USA 209.5 13 107.5 51.5 -4.0 178.9
34 48 LANISEK Anze SLO 205.0 13 107.5 51.5 1.0 178.5
35 3 HVALA Jaka SLO 208.0 13 106.5 53.0 -5.5 177.1
36 21 SCHIFFNER Markus AUT 206.0 13 107.8 52.5 -3.0 176.7
37 37 NURMSALU Kaarel EST 200.5 13 107.1 52.0 3.7 176.3
38 41 PREVC Cene SLO 205.0 13 106.4 52.5 -2.7 175.8
38 4 DEZMAN Nejc SLO 207.0 13 107.4 52.0 -4.6 175.8
40 1 TARMAN Rok SLO 208.0 13 106.4 52.0 -7.1 174.5
41 33 MATURA Jan CZE 203.0 13 106.6 51.5 -4.5 170.6
42 13 RHOADS William USA 207.0 13 106.8 52.5 -10.9 170.0
43 17 STURSA Vojtech CZE 201.5 13 106.3 50.5 -2.4 169.9
44 42 POLASEK Viktor CZE 203.0 13 106.9 50.0 -5.3 168.3
45 36 GLASDER Michael USA 196.5 13 107.2 51.0 1.2 168.0
46 53 ZIOBRO Jan POL 200.0 13 106.3 51.0 -6.3 164.7
47 19 KOBAYASHI Junshiro JPN 197.0 13 106.1 51.0 -3.0 164.4
48 44 GRANERUD Halvor Egner NOR 196.0 13 106.6 51.0 -3.0 163.2
49 24 SAKUYAMA Kento JPN 193.5 13 106.3 50.0 0.9 163.1
50 5 ZUPANCIC Miran SLO 193.0 13 106.8 51.0 -2.7 159.9
51 25 DESCHWANDEN Gregor SUI 190.0 13 105.8 50.0 1.7 159.7
52 11 BRESADOLA Davide ITA 192.5 13 106.6 50.5 -5.6 155.9
53 23 PEIER Killian SUI 188.0 13 106.6 50.0 -0.4 155.2
54 10 LARSON Casey USA 187.0 13 106.5 50.0 0.2 154.6
55 27 MUMINOV Sabirzhan KAZ 182.0 13 107.5 49.5 2.4 150.3
56 2 JUSTIN Rok SLO 183.0 13 106.4 49.5 -6.6 142.5
57 30 DELLASEGA Roberto ITA 178.5 13 107.6 49.0 -1.3 141.9
58 14 ZHAPAROV Marat KAZ 185.0 13 105.7 47.5 -8.9 140.6
59 26 BAZHENOV Aleksandr RUS 173.0 13 106.6 48.0 3.1 138.7
60 12 ASIKAINEN Lauri FIN 180.0 13 107.0 49.0 -7.1 137.9
61 9 HUBER Daniel AUT 164.0 13 106.7 45.0 0.0 121.8
62 16 SOKOLENKO Konstantin KAZ 165.0 13 105.9 45.5 -4.0 119.5
63 8 KARLEN Gabriel SUI 140.5 13 105.8 42.0 0.3 90.9
PQ 72 PREVC Peter SLO 231.0 12 106.7 -4.2
PQ 69 PREVC Domen SLO 222.5 12 106.1 -4.0
PQ 68 TEPES Jurij SLO 238.0 12 107.1 -2.9
PQ 67 TANDE Daniel Andre NOR 207.5 12 107.5 -2.3
62 FORFANG Johann Andre NOR DSQ
22 KARPENKO Nikolay KAZ DNS
PQ 66 KOT Maciej POL DNS
PQ 70 KASAI Noriaki JPN DNS
PQ 71 HAYBOECK Michael AUT DNS
PQ 73 WELLINGER Andreas GER DNS
PQ 74 STOCH Kamil POL DNS
PQ 75 KRAFT Stefan AUT DNS
AY2I9848.jpg AY2I9848.jpg
1/71
Konstantin Sokolenko
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_6141.jpg 7DT_6141.jpg
2/71
Letalnica
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_6161.jpg 7DT_6161.jpg
3/71
Letalnica
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_6190.jpg 7DT_6190.jpg
4/71
Kibice
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_6197.jpg 7DT_6197.jpg
5/71
Kibice
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0006.jpg AY2I0006.jpg
6/71
Simon Ammann
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0061.jpg AY2I0061.jpg
7/71
Dawid Kubacki
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0099.jpg AY2I0099.jpg
8/71
Richard Freitag
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0115.jpg AY2I0115.jpg
9/71
Piotr Żyła
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0128.jpg AY2I0128.jpg
10/71
Daniel-Andre Tande
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0134.jpg AY2I0134.jpg
11/71
Domen Prevc
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0145.jpg AY2I0145.jpg
12/71
Maciej Kot
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0153.jpg AY2I0153.jpg
13/71
Jurij Tepes
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0197.jpg AY2I0197.jpg
14/71
Kamil Stoch
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0218.jpg AY2I0218.jpg
15/71
Stefan Kraft
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0246.jpg AY2I0246.jpg
16/71
Sebastian Colloredo
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0347.jpg AY2I0347.jpg
17/71
Halvor Egner Granerud
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0401.jpg AY2I0401.jpg
18/71
Tomas Vancura
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0416.jpg AY2I0416.jpg
19/71
Anze Lanisek
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0444.jpg AY2I0444.jpg
20/71
Vincent Descombes Sevoie
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0481.jpg AY2I0481.jpg
21/71
Jan Ziobro
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0530.jpg AY2I0530.jpg
22/71
Kevin Bickner
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0554.jpg AY2I0554.jpg
23/71
Dawid Kubacki
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0601.jpg AY2I0601.jpg
24/71
Markus Eisenbichler
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0648.jpg AY2I0648.jpg
25/71
Richard Freitag
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0675.jpg AY2I0675.jpg
26/71
Piotr Żyła
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0695.jpg AY2I0695.jpg
27/71
Maciej Kot
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0703.jpg AY2I0703.jpg
28/71
Daniel-Andre Tande
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0732.jpg AY2I0732.jpg
29/71
Domen Prevc
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0758.jpg AY2I0758.jpg
30/71
Michael Hayboeck
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0774.jpg AY2I0774.jpg
31/71
Peter Prevc
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0797.jpg AY2I0797.jpg
32/71
Andreas Wellinger
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0842.jpg AY2I0842.jpg
33/71
Kamil Stoch
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0877.jpg AY2I0877.jpg
34/71
Stefan Kraft
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1122.jpg AY2I1122.jpg
35/71
Ryoyu Kobayashi
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1203.jpg AY2I1203.jpg
36/71
Miran Tepes
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1326.jpg AY2I1326.jpg
37/71
Sabirzhan Muminov
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1362.jpg AY2I1362.jpg
38/71
Antti Aalto
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1378.jpg AY2I1378.jpg
39/71
Roberto Dellasega
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1463.jpg AY2I1463.jpg
40/71
Michael Glasder
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1490.jpg AY2I1490.jpg
41/71
Stephan Leyhe
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1512.jpg AY2I1512.jpg
42/71
Stefan Huber
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1555.jpg AY2I1555.jpg
43/71
Viktor Polasek
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1588.jpg AY2I1588.jpg
44/71
Halvor Egner Granerud
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1623.jpg AY2I1623.jpg
45/71
Simon Ammann
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1636.jpg AY2I1636.jpg
46/71
Tomas Vancura
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1691.jpg AY2I1691.jpg
47/71
Vincent Descombes Sevoie
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1703.jpg AY2I1703.jpg
48/71
Daiki Ito
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1719.jpg AY2I1719.jpg
49/71
Anze Semenic
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1745.jpg AY2I1745.jpg
50/71
Jan Ziobro
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1769.jpg AY2I1769.jpg
51/71
Evgeniy Klimov
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1896.jpg AY2I1896.jpg
52/71
Markus Eisenbichler
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1918.jpg AY2I1918.jpg
53/71
Robert Johansson
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1936.jpg AY2I1936.jpg
54/71
Johann Andre Forfang
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I1953.jpg AY2I1953.jpg
55/71
Richard Freitag
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2000.jpg AY2I2000.jpg
56/71
Piotr Żyła
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2008.jpg AY2I2008.jpg
57/71
Letalnica
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2019.jpg AY2I2019.jpg
58/71
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2089.jpg AY2I2089.jpg
59/71
Peter Prevc
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I9750.jpg AY2I9750.jpg
60/71
Rok Tarman
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I9793.jpg AY2I9793.jpg
61/71
Kibice
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I9807.jpg AY2I9807.jpg
62/71
Lauri Asikainen
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I9816.jpg AY2I9816.jpg
63/71
Gabriel Karlen
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I9823.jpg AY2I9823.jpg
64/71
Casey Larson
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I9851.jpg AY2I9851.jpg
65/71
Ryoyu Kobayashi
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I9888.jpg AY2I9888.jpg
66/71
Gregor Deschwanden
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I9893.jpg AY2I9893.jpg
67/71
Aleksandr Bazhenov
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I9938.jpg AY2I9938.jpg
68/71
Michael Glasder
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I9973.jpg AY2I9973.jpg
69/71
Vojtech Stursa
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I9977.jpg AY2I9977.jpg
70/71
Andreas Wank
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I9995.jpg AY2I9995.jpg
71/71
Halvor Egner Granerud
23.03.2017Fot. Tadeusz Mieczyński


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (57890) ilość komentarzy: (235)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl