Sobota, 09 marca 2002, 10:23

Seria próbna przed 1 konkursem lotów

Matti Hautamaeki
Matti Hautamaeki
Juz początek serii próbnej pokazał, iż zawodnicy będą podczas niej osiągać bardzo dobre odległości.
Pierwszy zawodnik- Olav Magne Doennem poleciał na 192,5m. Także prędkości podczas najazdu na próg były nadzwyczaj wysokie...

Adam Małysz tym razem zajął 9-tą lokatę, po skoku na 193m. Lepsi od niego byli nasi młodzi zawodnicy, którzy polecieli bardzo daleko. Tak Tomisław Tajner, jak i Tomasz Pochwała osiągnęli odległość 195m, co jest ich rekordem życiowym. Trzeba jednak pamiętać, że skakali z wyższej bramki startowej niż nasz czołowy zawodink.
Jednak to co zrobił po nich Anders Bardal, skacząc aż 212,5m i wyrównując tym samym rekord Risto Jussilainena, było wprost niebywałe.
Widać, że w dużej formie jest Roberto Cecon, który po wczorajszym dobrym skoku, także dziś skoczył świetnie- 200m przy prędkośći na progu zaledwie 102,8 km/h (Bardal- 104,4).
Martin Schmitt natomiast pokazał, iż wczorajsze słaby skok to tylko wypadek przy pracy, osiągając dziś 202m.

Ze ścisłej czołówki znów przepiękny skok oddał Matti Hautamaeki, lecąc na 214,5m! Ten Fin jest wyraźnie w wielkiej formie i może się liczyć w walce o złoto w Harrachovie. Niestety także podczas tej serii odległości osiągane przez poszczególnych zawodników wydają sie w znacznej mierze zależeć od czynników losowych.
Przykładowo tak klasowy zawodnik jak Janne Ahonen wylądował zaledwie na 161m, Risto Jussilainen- 140m, a Veli-Matti Lindstroem 177,5m.

Wyniki serii próbnej
L.pZawodnikOdl
1 Hautamaeki, Matti214,5
2 Bardal, Anders212,5
3 Schmitt, Martin202
4 Cecon, Roberto200
5 Koch, Martin196
6 Santiago, Remi195,5
7 Pochwala, Tomasz195
7 Tajner, Tomislaw195
9 Malysz, Adam193
10 Doennem, Olav Magne192,5
11 Kranjec, Robert189
11 Medved, Igor189
11 Sakala, Jaroslav189
14 Ammann, Simon187,5
15 Hannawald, Sven187
16 Ingebrigtsen, Tommy183
17 Alborn, Alan182
18 Hoellwarth, Martin179,5
19 Lindstroem, Veli-Matti177,5
19 Dessum, Nicolas177,5
21 Mazoch, Jan177
22 Jiroutek, Jakub172
23 Miyahira, Hideharu171,5
24 Kuettel, Andreas167,5
25 Ritzerfeld, Joerg166,5
26 Chedal, Emmanuel165
27 Duffner, Christof164,5
28 Choi, Heung Chul163
29 Bilban, Blaz162
30 Ahonen, Janne161
30 Mesik, Martin161
32 Widhoelzl, Andreas160,5
33 Jones, Clint160
34 Ljoekelsoey, Roar159,5
34 Freiholz, Sylvain159,5
36 Mateja, Robert158,5
37 Zelencik, Jan148,5
38 Kang, Chil Gu142
39 Jussilainen, Risto140
40 Schwall, Tommy139
41 Uhrmann, Michael137
42 Peterka, Primoz135
43 Juris, Jaan131,5
44 Funaki, Kazuyoshi130
45 Goldberger, Andreas129,5
46 Kreuzer, Christoph114
47 Orsula, Dusan111
48 Janda, Jakub110
49 Higashi, Akira108
50 Hein, Jouko100


tad, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (4415) ilość komentarzy: (5)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo PŚ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl