Pozun i Zupancic górą w Kranju, D. Prevc gorszy od rówieśników

• 2017-06-27 12:18

Miran Zupancic z kadry B oraz powracająca po kontuzji Katja Pozun wygrali słoweńskie zawody z cyklu Pucharu Cockta w Kranju. Łącznie rywalizacja toczyła się w sześciu kategoriach wiekowych. Czterech mężczyzn i dwóch kobiet.

Pod nieobecność kadry narodowej, potyczkę o triumf na skoczni Bauhenk stoczyli Miran Zupancic oraz Rok Justin. W pierwszej serii obaj przeskoczyli obiekt HS 109 o 1,5 metra, natomiast w drugiej serii o pół metra dalej od Justina lądował Zupancic. 27-latek doleciał do 107. metra. Końcowa różnica między tą dwójką wyniosła 1,4 pkt. Skład podium uzupełnił rówieśnik zwycięzcy - Tomaz Naglic (106 oraz 106,5 metra).

W bardzo dobrym stylu do rywalizacji na skoczni powróciła Katja Pozun. 24-latka miniony sezon zakończyła już w grudniu wskutek odniesionej kontuzji kolana, ale w ostatnią niedzielę czerwca na krajowym podwórku okazała się bezkonkurencyjna. Jej rezultaty to 108 oraz 99,5 metra. Druga była Nika Kriznar (104,5 oraz 100,5 metra), a trzecie miejsce przypadło Speli Rogelj (100 i 96 metrów).

W kategoriach juniorskich do największej niespodzianki doszło w zmaganiach chłopców urodzonych w latach 1998-1999. Faworyzowany Domen Prevc po skokach na odległość 99 oraz 94,5 metra nie zdołał stanąć nawet na podium. Tego dnia zdecydowanie dalej latali Bor Pavlovcic (106,5 oraz 99,5 metra), Blaz Pavlic (103,5 oraz 98,5 metra) i Aljaz Osterc (100,5 oraz 97,5 metra). Szósty skoczek poprzedniej edycji Pucharu Świata stracił do Pavlovcica aż 25,5 pkt.

W najmłodszych kategoriach młodzieżowych najlepsi byli Timi Zajc (2000-2001) oraz Jernej Presecnik (2002-2003). Wśród dziewcząt (2001-2002) ze zwycięstwa cieszyła się Jerneja Brecl.