Bez kobiecej kadry "A" w USA

• 2017-06-28 20:01

Po męskiej części reprezentacji, tym razem Amerykanie opublikowali składy kobiecych grup szkoleniowych na sezon olimpijski. Decyzją włodarzy tamtejszej federacji, żadna ze skoczkiń nie otrzymała statusu członkini kadry "A". Łącznie powstały trzy zespoły, w których znalazło się 12 skoczkiń.

Sarah HendricksonSarah Hendrickson

Miniony sezon nie należał do najbardziej udanych w historii amerykańskich kobiecych skoków. Punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobyło pięć zawodniczek. Były to Sarah Hendrickson (14. miejsce; 311 punktów), Nita Englund (16. miejsce; 280 punktów), Abby Ringquist (28. miejsce; 106 punktów), Tara Geraghty-Moats (40. miejsce; 52. punkty) oraz Nina Lussi (51. miejsce; 8 punktów). Najlepszym pojedynczym rezultatem z tego grona może pochwalić się Englund, która w jednym z konkursów w Pjongczangu wywalczyła 7. miejsce. Taką samą pozycję Stany Zjednoczone zajęły w Pucharze Narodów Pań 2016/2017.

Jeszcze większym niedosytem zakończyła się główna impreza tego roku - Mistrzostwa Świata w Lahti. W Finlandii Hendrickson i Englund zajęły lokaty w trzeciej dziesiątce, a do spółki z dwoma skoczkami w mikście wywalczyły dopiero 8. miejsce.

W sezonie olimpijskim Amerykanie nie zdecydowali się utworzyć kadry "A", natomiast do kadry "B" załapały się tylko wspomniane uczestniczki światowego czempionatu. Największą grupą będzie kadra "C", do której zakwalifikowało się siedem pań. Do ekipy rozwojowej trafiły trzy juniorki, w tym młodsza siostra Kevina Bicknera - Kailey.

Nina Lussi w sezonie 2017/2018 będzie trenowała poza kadrami.

Posezonową rozmowę z Sarą Hendrickson możecie przeczytać >>>TUTAJ<<<. Przypomnijmy, że mistrzyni świata sprzed czterech lat wiosną tego roku wraz z Andreasem Stjernenem trafiła do Komitetu Zawodników FIS, o czym informowaliśmy >>>TUTAJ<<<.