Na żywo:
[X] Zamknij
Piątek, 11 sierpnia 2017, 09:32

LGP Pań w Courchevel: Ito oraz Takanashi poza zasięgiem rywalek na treningu, kwalifikacje bez Polek

Yuki Ito
Yuki Ito
fot. Tadeusz Mieczyński

Yuki Ito z Japonii wygrała obie serie treningowe przed kwalifikacjami do inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix Pań 2017. Niestety, z powodu problemów z dotarciem bagaży, na rozbiegu obiektu HS 96 w Courchevel nie pojawią się Polki. Sprzęt naszych rodaczek z Krakowa do Genewy dotarł dopiero dziś przed południem, przez co sztab naszej reprezentacji nie był w stanie dostarczyć go na czas kwalifikacji, których start wyznaczono na godzinę 11:00.

I seria:

Poranna seria była popisem najlepszych skoczkiń sezonu 2016/2017. Yuki Ito (96 metrów) oraz Sara Takanashi (95,5 metra) latały zdecydowanie najdalej, a nie przeszkodził im w tym fakt, iż jako jedyne ruszały z 9. platformy startowej. Najlepszą z Europejek okazała się Irina Awwakumowa. Rosjanka z 10. belki doleciała do linii wyznaczającej punkt konstrukcyjny normalnej skoczni położonej w regionie Owernia-Rodan-Alpy, a więc do 90. metra.

Kolejne lokaty zajęły: Julia Kykkaenen (94,5 metra; 12. belka), Manuela Malsiner (88 metrów; 10. belka) i Yuka Seto (87 metrów; 10. belka).

II seria:

Drugą serię rozgrywano z problemami z powodu awarii windy, jednak zdecydowanie najlepiej ponownie prezentowały się przedstawicielki Kraju Kwitnącej Wiśni. Najdłuższym lotem dnia popisała się Sara Takanashi, która z 9. belki uzyskała 100, metra, ale najwyższa nota rundy ponownie należała do Yuki Ito. 23-latka z 8. platformy startowej poszybowała na odległość 99,5 metra. Różnica punktowa między tą dwójką wyniosła 5,2 pkt. Trzecie miejsce przypadło Katharinie Althaus. Niemka wylądowała pół metra przed punktem konstrukcyjnym, a swoją próbę rozpoczynała z belki nr 8.

Start kwalifikacji do popołudniowego konkursu o 11:00.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Wyniki I treningu LGP Pań w Courchevel (HS 96); 11.08.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 56 ITO Yuki JPN 96.0 9 84.6 -6.6 78.5
2 57 TAKANASHI Sara JPN 95.5 9 84.3 -11.0 73.1
3 52 AVVAKUMOVA Irina RUS 90.0 10 85.1 -8.9 59.8
4 43 KYKKAENEN Julia FIN 94.5 12 85.8 -10.4 58.6
5 47 MALSINER Manuela ITA 88.0 10 85.4 -7.8 56.9
6 50 SETO Yuka JPN 87.0 10 85.5 -9.4 53.3
7 42 RUNGGALDIER Elena ITA 92.0 12 85.9 -11.1 52.9
8 44 IWABUCHI Kaori JPN 90.0 11 85.5 -11.8 52.5
9 38 BARANNIKOVA Anastasiya RUS 90.5 12 85.7 -10.5 50.5
10 45 ROGELJ Spela SLO 88.0 11 85.9 -11.1 49.2
11 34 INSAM Evelyn ITA 84.5 10 85.3 -8.9 48.8
12 15 STRATE Abigail CAN 87.0 12 85.7 -5.8 48.2
13 39 MORAT Lucile FRA 89.0 12 85.8 -10.4 47.6
14 53 KLINEC Ema SLO 83.5 10 85.1 -8.6 47.1
15 28 KABLUKOVA Ksenia RUS 85.0 12 85.7 -3.1 46.9
16 31 HENRICH Taylor CAN 85.5 12 86.1 -5.3 45.7
17 41 BOGATAJ Ursa SLO 88.0 12 85.8 -10.7 45.3
18 1 CLAIR Julia FRA 86.5 12 85.6 -8.0 45.0
19 48 HENDRICKSON Sarah USA 80.0 10 84.2 -5.1 43.6
20 32 MATTEL Coline FRA 84.0 12 86.1 -5.8 42.2
21 21 MALSINER Lara ITA 85.0 12 86.4 -8.3 41.7
22 37 TIKHONOVA Sofia RUS 86.0 12 86.2 -10.7 41.3
23 18 OPSETH Silje NOR 82.0 12 86.9 -3.4 40.6
24 16 DIEU Romane FRA 80.0 12 85.3 -0.6 39.4
25 55 LUNDBY Maren NOR 78.0 9 84.6 -10.1 39.0
26 40 LEMARE Lea FRA 85.0 12 86.0 -12.6 37.4
27 9 MAIR Sophie AUT 77.5 12 85.6 1.4 36.4
28 36 RINGQUIST Abby USA 81.0 12 86.2 -8.2 33.8
29 24 AVOCAT GROS Oceane FRA 75.5 12 85.7 1.1 32.1
30 30 KRIZNAR Nika SLO 80.0 12 85.5 -8.0 32.0
31 23 BODNARCHUK Natasha CAN 77.0 12 85.6 -2.1 31.9
32 26 GERAGHTY-MOATS Tara USA 74.0 12 85.4 1.8 29.8
33 29 KUSTOVA Alexandra RUS 77.5 12 85.2 -5.9 29.1
34 27 HARALAMBIE Daniela ROU 74.5 12 85.7 -1.3 27.7
35 22 TANAKA Atsuko CAN 75.0 12 86.1 -2.6 27.4
36 20 MAURER Nicole CAN 72.5 12 86.3 -0.2 24.8
37 6 BRECL Jerneja SLO 74.5 12 85.6 -5.9 23.1
38 10 POZUN Katja SLO 72.0 12 85.3 -1.7 22.3
39 2 PAILLARD Oceane FRA 74.0 12 85.5 -5.8 22.2
40 5 RAUDASCHL Elisabeth AUT 74.5 12 86.1 -7.0 22.0
41 7 MRAKOTOVA Jana CZE 71.5 12 85.5 -2.0 21.0
42 8 PURKER Claudia AUT 69.5 12 86.0 -1.5 17.5
43 17 LUSSI Nina USA 66.5 12 86.3 3.9 16.9
44 3 INDRACKOVA Karolina CZE 71.5 12 85.3 -7.4 15.6
45 19 BLAZKOVA Barbora CZE 69.0 12 85.4 -2.6 15.4
46 46 ENGLUND Nita USA 67.5 10 85.1 -10.0 13.7
47 12 KREPELKOVA Marta CZE 65.5 12 85.1 -1.4 9.6
48 14 EILERS Natalie CAN 57.5 12 86.0 -4.0
Wyniki II treningu LGP Pań w Courchevel (HS 96); 11.08.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 56 ITO Yuki JPN 99.5 8 84.4 -10.2 77.6
2 57 TAKANASHI Sara JPN 100.5 9 84.4 -13.0 72.4
3 54 ALTHAUS Katharina GER 89.5 8 84.6 -12.4 55.4
4 52 AVVAKUMOVA Irina RUS 89.0 8 84.3 -15.0 51.8
5 45 ROGELJ Spela SLO 90.5 10 85.0 -11.9 49.1
6 51 WUERTH Svenja GER 84.5 8 84.3 -11.0 46.8
7 50 SETO Yuka JPN 83.0 8 84.4 -9.0 45.8
8 38 BARANNIKOVA Anastasiya RUS 87.0 10 84.8 -8.6 45.4
9 48 HENDRICKSON Sarah USA 86.5 10 84.5 -11.2 41.8
10 43 KYKKAENEN Julia FIN 84.5 10 84.5 -7.4 41.6
10 34 INSAM Evelyn ITA 85.0 10 85.3 -8.4 41.6
12 55 LUNDBY Maren NOR 78.5 7 84.0 -9.4 40.8
13 37 TIKHONOVA Sofia RUS 87.5 10 85.3 -14.5 40.5
14 15 STRATE Abigail CAN 84.0 10 84.6 -9.5 38.5
15 23 BODNARCHUK Natasha CAN 83.5 10 85.0 -8.8 38.2
16 41 BOGATAJ Ursa SLO 83.5 10 85.1 -10.6 36.4
17 53 KLINEC Ema SLO 84.5 10 85.0 -13.1 35.9
18 35 SEYFARTH Juliane GER 83.0 10 84.4 -10.9 35.1
19 28 KABLUKOVA Ksenia RUS 85.0 10 84.8 -15.4 34.6
20 25 GOERLICH Luisa GER 81.0 10 84.9 -8.8 33.2
21 21 MALSINER Lara ITA 84.0 10 85.5 -15.2 32.8
22 27 HARALAMBIE Daniela ROU 80.0 10 84.8 -7.6 32.4
23 31 HENRICH Taylor CAN 78.5 10 85.6 -4.7 32.3
24 32 MATTEL Coline FRA 78.0 10 85.5 -5.4 30.6
25 20 MAURER Nicole CAN 81.0 10 85.2 -12.1 29.9
26 33 ERNST Gianina GER 77.5 10 84.9 -5.8 29.2
27 22 TANAKA Atsuko CAN 80.5 10 85.0 -12.6 28.4
28 10 POZUN Katja SLO 79.0 10 84.5 -9.9 28.1
29 17 LUSSI Nina USA 79.5 10 85.5 -11.0 28.0
30 46 ENGLUND Nita USA 79.0 10 84.9 -10.6 27.4
31 9 MAIR Sophie AUT 78.0 10 84.9 -9.5 26.5
32 26 GERAGHTY-MOATS Tara USA 77.0 10 84.8 -8.8 25.2
33 18 OPSETH Silje NOR 74.0 10 85.6 -5.5 22.5
34 8 PURKER Claudia AUT 74.5 10 85.1 -7.4 21.6
35 30 KRIZNAR Nika SLO 73.5 10 84.2 -8.8 18.2
36 6 BRECL Jerneja SLO 72.5 10 84.8 -8.7 16.3
37 5 RAUDASCHL Elisabeth AUT 71.5 10 85.3 -7.6 15.4
38 19 BLAZKOVA Barbora CZE 70.0 10 84.3 -5.1 14.9
39 3 INDRACKOVA Karolina CZE 68.0 10 84.5 -3.0 13.0
40 36 RINGQUIST Abby USA 70.0 10 84.9 -8.6 11.4
41 12 KREPELKOVA Marta CZE 68.5 10 84.3 -6.6 10.4
42 29 KUSTOVA Alexandra RUS 70.0 10 84.7 -16.3 3.7
43 7 MRAKOTOVA Jana CZE 66.0 10 84.7 -8.9 3.1
44 14 EILERS Natalie CAN 65.0 10 84.8 -10.4


Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (4383) ilość komentarzy: (6)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:05
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
20.01.2019
godz. 09:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria145
4.SZPINIEWA AnnaRosja120
5.PARK Guy-LimKorea118
15.RAJDA KingaPolska50
25.KARPIEL KamilaPolska29
42.TWARDOSZ AnnaPolska10
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs PŚ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Inny skoczek
    99,99%
  5. Stefan Kraft
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl