LPK w Stams: Już o 9:00 seria próbna (lista startowa)

• 2017-09-09 23:24

Przed nami drugi, a zarazem ostatni dzień rywalizacji skoczków narciarskich w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017 w Stams. Na austriackim obiekcie Brunnentalschanze (HS 115) zmierzy się 63 zawodników z 15 państw. W tym gronie znajduje się pięciu Polaków, w tym lider klasyfikacji generalnej - Klemens Murańka.

Sobotnie zawody zakończyły się austriackim dubletem. Wygrał, bez niespodzianki, Stefan Kraft, zaś drugie miejsce przypadło Danielowi Huberowi. Na najniższym stopniu podium stanął nowy rekordzista tyrolskiej skoczni - Tilen Bartol (119,5 metra). Słoweniec w drugiej rundzie pobił ośmioletni rekord należący dotychczas do Gregora Schlierenzauera, który w pierwszym konkursie wywalczył dopiero 21. lokatę. Jeszcze gorzej spisał się Michael Hayboeck. 26-latek finiszował na 28. pozycji.

O poprawę swoich wyników postarają się podopieczni Radka Żidka. Punkty do klasyfikacji generalnej zapisali tylko Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł. Zawodnicy urodzeni w 1994 roku uplasowali się kolejno na 10. i 29. miejscu. Na liście startowej niedzielnej rywalizacji znajdują się też Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro oraz Przemysław Kantyka.

Niedzielny konkurs nie jest zagrożony przez pogodę. Meteorolodzy przewidują, iż w godzinach przedpołudniowych, na kiedy zaplanowano wszystkie serie, średnia siła zachodniego wiatru ma wynosić maksymalnie 1 m/s. Sportowcom i kibicom bez wątpienia przydadzą się kurtki. Termometry mają wskazywać tylko 7-8 stopni Celsjusza, a do tego spodziewane są opady deszczu.