Poniedziałek, 02 października 2017, 17:16

LGP w Klingenthal: Kubacki dominuje na treningu

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki
fot. Tadeusz Mieczyński

Dawid Kubacki okazał się najlepszy w seriach treningowych przed kwalifikacjami do finałowego konkursu Letniego Grand Prix w niemieckim Klingenthal (HS140). Reprezentant Polski i lider cyklu oddał skoki na odległość 142 m oraz 141 m.

Pierwsza seria treningowa potwierdziła wysoką dyspozycję Dawida Kubackiego. Lider Letniego Grand Prix poszybował na odległość 142 m i wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera (135,5 m) oraz swojego rodaka, Macieja Kota (136,5 m). Czwarty był autor najdłuższego skoku serii, Francuz Vincent Descombes Sevoie (142,5 m), a tuż za nim uplasowali się Norwegowie - Daniel Andre Tande (133,5 m) i Robert Johansson (132,5 m).

Kamil Stoch w swojej próbie uzyskał rezultat 131 m i zajął siódme miejsce, przed Johannem Andre Forfangiem (132,5 m), Stephanem Leyhe (130 m) i Stefanem Kraftem (131 m).

Tuż za czołową jedenastką uplasował się Piotr Żyła (128,5 m). Szesnasty był Klemens Murańka (128 m), dwudziesty trzeci Stefan Hula (128 m), zaś dwudziesty siódmy - Jakub Wolny (125 m).

Pierwszą serię treningową rozegrano z 21. i 19. belki startowej.

Również w drugim treningu Dawid Kubacki nie miał sobie równych. Polak wylądował na 141 metrze i pokonał Andreasa Wellingera (140 m) oraz Stefana Krafta (135 m). Tuż za czołową trójką uplasował się Maciej Kot (135 m), piąty był Włoch Davide Bresadola (134,5 m), zaś szósty - kolejny z Biało-Czerwonych, Kamil Stoch (135 m).

Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Gregor Schlierenzauer (136 m), Robert Johansson (132,5 m), Michaił Nazarow (134 m) i Jewgienij Klimow (135,5 m).

Dwudzieste piąte miejsce zajął Klemens Murańka (127 m), dwudziesty ósmy był Piotr Żyła (126 m), natomiast trzydziesty czwarty - Jakub Wolny (125 m). Z oddania skoku zrezygnował Stefan Hula.

Drugi trening przeprowadzono z 19. platformy.

Obie serie zostały przeprowadzone w ulewnym deszczu.

Początek kwalifikacji o godzinie 19:00.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki I treningu LGP w Klingenthal (HS140); 02.10.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 76 KUBACKI Dawid POL 142.0 19 91.4 90.6 -6.3 91.1
2 54 WELLINGER Andreas GER 135.5 19 91.3 78.9 -4.1 81.6
3 73 KOT Maciej POL 136.5 19 90.9 80.7 -6.8 80.7
4 15 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 142.5 21 91.4 91.5 -12.4 79.1
5 58 TANDE Daniel Andre NOR 133.5 19 91.2 75.3 -4.9 77.2
6 65 JOHANSSON Robert NOR 132.5 19 90.9 73.5 -5.2 75.1
7 49 STOCH Kamil POL 131.0 19 90.7 70.8 -3.3 74.3
8 59 FORFANG Johann Andre NOR 132.5 19 90.6 73.5 -7.1 73.2
9 69 LEYHE Stephan GER 130.0 19 91.0 69.0 -2.9 72.9
10 56 KRAFT Stefan AUT 131.0 19 91.0 70.8 -6.4 71.2
11 70 ZYLA Piotr POL 128.5 19 90.7 66.3 -2.4 70.7
12 60 BRESADOLA Davide ITA 130.0 19 90.8 69.0 -5.4 70.4
13 57 TAKEUCHI Taku JPN 129.5 19 91.0 68.1 -4.6 70.3
14 62 COLLOREDO Sebastian ITA 129.0 19 90.9 67.2 -4.3 69.7
15 64 AMMANN Simon SUI 129.5 19 90.5 68.1 -6.8 68.1
16 53 MURANKA Klemens POL 128.0 19 90.2 65.4 -4.5 67.7
17 39 NAZAROV Mikhail RUS 127.0 19 90.8 63.6 -3.2 67.2
18 47 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 127.0 19 90.8 63.6 -3.3 67.1
18 36 PASCHKE Pius GER 127.0 19 90.6 63.6 -3.3 67.1
20 50 WANK Andreas GER 128.0 19 91.5 65.4 -5.6 66.6
21 40 PREVC Peter SLO 127.5 19 90.3 64.5 -5.2 66.1
21 19 AIGRO Artti EST 130.0 19 90.0 69.0 -9.7 66.1
23 66 HULA Stefan POL 128.0 19 90.7 65.4 -6.2 66.0
24 31 STJERNEN Andreas NOR 127.0 19 91.2 63.6 -5.0 65.4
25 72 KLIMOV Evgeniy RUS 127.5 19 91.0 64.5 -6.0 65.3
26 7 POPPINGER Manuel AUT 132.5 21 91.6 73.5 -8.3 65.2
27 44 WOLNY Jakub POL 125.0 19 90.2 60.0 -1.7 65.1
28 28 FREITAG Richard GER 126.0 19 90.1 61.8 -4.4 64.2
29 61 GEIGER Karl GER 125.5 19 91.1 60.9 -3.9 63.8
30 75 LANISEK Anze SLO 127.0 19 90.1 63.6 -6.8 63.6
31 51 FANNEMEL Anders NOR 126.0 19 91.2 61.8 -5.1 63.5
32 21 SCHMID Constantin GER 126.0 19 90.8 61.8 -5.3 63.3
33 24 VANCURA Tomas CZE 126.5 19 90.0 62.7 -6.4 63.1
34 26 HAYBOECK Michael AUT 126.5 19 91.1 62.7 -6.9 62.6
35 30 EISENBICHLER Markus GER 124.5 19 90.8 59.1 -3.6 62.3
36 17 RHOADS William USA 125.5 19 90.6 60.9 -5.8 61.9
37 42 FETTNER Manuel AUT 125.0 19 90.6 60.0 -5.4 61.4
38 38 JELAR Ziga SLO 123.5 19 90.3 57.3 -3.1 61.0
39 68 SEMENIC Anze SLO 124.5 19 90.3 59.1 -5.4 60.5
39 67 KORNILOV Denis RUS 125.0 19 90.6 60.0 -6.3 60.5
41 27 SCHULER Andreas SUI 124.0 19 90.3 58.2 -5.3 59.7
42 46 BICKNER Kevin USA 121.5 19 90.8 53.7 -2.6 57.9
43 55 AALTO Antti FIN 123.0 19 90.7 56.4 -5.6 57.6
44 41 PEIER Killian SUI 124.0 19 90.5 58.2 -7.5 57.5
45 52 INSAM Alex ITA 122.5 19 90.4 55.5 -5.6 56.7
46 63 JUSTIN Rok SLO 120.0 19 90.8 51.0 -1.7 56.1
46 29 HARADA Yumu JPN 122.0 19 90.4 54.6 -5.3 56.1
46 1 LISSO Justin GER 124.5 21 91.6 59.1 -3.0 56.1
49 71 GANGNES Kenneth NOR 123.0 19 91.0 56.4 -7.5 55.7
50 37 ZUPANCIC Miran SLO 121.0 19 90.4 52.8 -4.0 55.6
51 33 LARINTO Ville FIN 120.5 19 90.9 51.9 -3.5 55.2
52 43 SCHIFFNER Markus AUT 120.0 19 91.3 51.0 -3.3 54.5
52 32 PAVLOVCIC Bor SLO 121.5 19 90.6 53.7 -6.0 54.5
54 3 HOFFMANN Felix GER 122.5 21 90.4 55.5 -1.2 54.3
55 22 ITO Kenshiro JPN 119.5 19 91.1 50.1 -4.1 52.8
56 4 SIEGEL David GER 121.5 21 91.3 53.7 -1.6 52.1
57 18 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 119.5 19 90.0 50.1 -5.2 51.7
57 2 BAER Moritz GER 120.0 21 90.2 51.0 0.7 51.7
59 34 AIGNER Clemens AUT 117.0 19 90.8 45.6 -2.1 50.3
60 20 STURSA Vojtech CZE 118.0 19 90.5 47.4 -5.2 49.0
61 45 ROMASHOV Alexey RUS 113.5 19 90.6 39.3 -2.2 43.9
62 35 ALAMOMMO Andreas FIN 110.5 19 91.0 33.9 -1.5 39.2
63 12 KIM Hyun-Ki KOR 116.5 21 90.7 44.7 -5.8 38.9
63 8 IPCIOGLU Fatih Arda TUR 117.5 21 90.9 46.5 -7.6 38.9
65 23 JANDA Jakub CZE 113.0 19 90.0 38.4 -6.4 38.8
66 9 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 116.0 21 90.3 43.8 -6.7 37.1
67 25 POLASEK Viktor CZE 110.5 19 90.3 33.9 -3.8 36.9
68 10 PITEA Sorin Iulian ROU 113.0 21 90.7 38.4 -5.2 33.2
69 14 KALINICHENKO Vitaliy UKR 113.5 21 90.5 39.3 -8.4 30.9
70 11 KARPENKO Nikolay KAZ 110.0 21 91.1 33.0 -5.6 27.4
71 16 NOMME Martti EST 107.0 19 90.5 27.6 -8.0 26.4
72 6 BEDIR Muhammed Ali TUR 96.5 21 90.1 8.7 -5.2 3.5
DNS 5 MUMINOV Sabirzhan KAZ
DNS 13 HLAVA Lukas CZE
DNS 48 ITO Daiki JPN
DNS 74 KOBAYASHI Junshiro JPN

Wyniki II treningu LGP w Klingenthal (HS140); 02.10.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 76 KUBACKI Dawid POL 141.0 19 91.4 88.8 -3.0 85.8
2 54 WELLINGER Andreas GER 140.0 19 91.6 87.0 -7.9 79.1
3 56 KRAFT Stefan AUT 135.0 19 91.3 78.0 -0.1 77.9
4 73 KOT Maciej POL 135.0 19 91.1 78.0 -2.2 75.8
5 60 BRESADOLA Davide ITA 134.5 19 91.3 77.1 -2.1 75.0
6 49 STOCH Kamil POL 135.0 19 90.6 78.0 -4.0 74.0
7 47 SCHLIERENZAUER Gregor AUT 136.0 19 91.7 79.8 -6.8 73.0
8 65 JOHANSSON Robert NOR 132.5 19 91.3 73.5 -2.3 71.2
9 39 NAZAROV Mikhail RUS 134.0 19 90.9 76.2 -5.6 70.6
10 72 KLIMOV Evgeniy RUS 135.5 19 91.0 78.9 -8.6 70.3
11 59 FORFANG Johann Andre NOR 132.0 19 91.0 72.6 -3.1 69.5
12 57 TAKEUCHI Taku JPN 131.5 19 91.0 71.7 -2.6 69.1
13 58 TANDE Daniel Andre NOR 131.5 19 91.4 71.7 -4.2 67.5
14 40 PREVC Peter SLO 133.0 19 90.9 74.4 -7.1 67.3
15 67 KORNILOV Denis RUS 130.0 19 90.7 69.0 -3.0 66.0
15 62 COLLOREDO Sebastian ITA 129.5 19 91.3 68.1 -2.1 66.0
17 15 DESCOMBES SEVOIE Vincent FRA 130.5 19 90.8 69.9 -5.0 64.9
18 42 FETTNER Manuel AUT 130.0 19 90.8 69.0 -4.2 64.8
19 68 SEMENIC Anze SLO 129.5 19 90.8 68.1 -3.6 64.5
20 64 AMMANN Simon SUI 128.0 19 90.7 65.4 -1.2 64.2
21 46 BICKNER Kevin USA 129.5 19 91.0 68.1 -4.3 63.8
22 69 LEYHE Stephan GER 127.5 19 91.3 64.5 -1.4 63.1
23 75 LANISEK Anze SLO 129.0 19 90.7 67.2 -4.5 62.7
24 61 GEIGER Karl GER 127.0 19 91.0 63.6 -1.3 62.3
25 53 MURANKA Klemens POL 127.0 19 90.5 63.6 -2.9 60.7
26 74 KOBAYASHI Junshiro JPN 127.5 19 90.4 64.5 -4.5 60.0
27 29 HARADA Yumu JPN 128.0 19 90.8 65.4 -5.8 59.6
28 70 ZYLA Piotr POL 126.0 19 90.8 61.8 -2.3 59.5
29 3 HOFFMANN Felix GER 127.5 19 90.1 64.5 -5.2 59.3
30 28 FREITAG Richard GER 129.0 19 90.1 67.2 -8.0 59.2
31 13 HLAVA Lukas CZE 128.0 19 90.5 65.4 -6.4 59.0
32 27 SCHULER Andreas SUI 128.0 19 90.4 65.4 -6.8 58.6
33 41 PEIER Killian SUI 127.0 19 90.9 63.6 -5.5 58.1
34 44 WOLNY Jakub POL 125.0 19 90.2 60.0 -2.4 57.6
35 36 PASCHKE Pius GER 125.0 19 90.7 60.0 -2.5 57.5
36 31 STJERNEN Andreas NOR 125.0 19 91.3 60.0 -3.0 57.0
37 33 LARINTO Ville FIN 124.0 19 90.9 58.2 -1.7 56.5
38 30 EISENBICHLER Markus GER 125.5 19 90.6 60.9 -4.5 56.4
39 51 FANNEMEL Anders NOR 123.5 19 91.1 57.3 -1.5 55.8
40 55 AALTO Antti FIN 125.0 19 90.8 60.0 -4.5 55.5
41 4 SIEGEL David GER 125.5 19 90.8 60.9 -6.5 54.4
42 43 SCHIFFNER Markus AUT 123.0 19 91.4 56.4 -2.2 54.2
43 34 AIGNER Clemens AUT 123.5 19 90.8 57.3 -3.3 54.0
44 21 SCHMID Constantin GER 125.0 19 90.7 60.0 -6.2 53.8
45 63 JUSTIN Rok SLO 122.5 19 91.2 55.5 -2.1 53.4
46 18 BOYD-CLOWES Mackenzie CAN 124.0 19 90.5 58.2 -4.9 53.3
47 19 AIGRO Artti EST 124.0 19 89.7 58.2 -5.4 52.8
48 71 GANGNES Kenneth NOR 122.0 19 91.3 54.6 -2.3 52.3
49 38 JELAR Ziga SLO 120.0 19 90.7 51.0 -0.9 50.1
49 37 ZUPANCIC Miran SLO 120.0 19 90.4 51.0 -0.9 50.1
51 50 WANK Andreas GER 120.5 19 91.3 51.9 -1.9 50.0
52 52 INSAM Alex ITA 119.5 19 90.4 50.1 -0.9 49.2
53 7 POPPINGER Manuel AUT 122.5 19 90.8 55.5 -6.7 48.8
54 26 HAYBOECK Michael AUT 122.0 19 91.0 54.6 -6.0 48.6
55 24 VANCURA Tomas CZE 119.5 19 90.6 50.1 -3.9 46.2
56 2 BAER Moritz GER 120.0 19 89.6 51.0 -5.6 45.4
57 45 ROMASHOV Alexey RUS 118.0 19 90.9 47.4 -2.5 44.9
58 35 ALAMOMMO Andreas FIN 119.5 19 91.1 50.1 -6.9 43.2
59 17 RHOADS William USA 116.0 19 90.1 43.8 -1.9 41.9
60 22 ITO Kenshiro JPN 115.5 19 91.0 42.9 -3.1 39.8
61 1 LISSO Justin GER 114.5 19 90.9 41.1 -1.5 39.6
62 32 PAVLOVCIC Bor SLO 114.0 19 90.3 40.2 -2.3 37.9
63 20 STURSA Vojtech CZE 115.5 19 90.4 42.9 -5.4 37.5
64 9 ZOGRAFSKI Vladimir BUL 114.0 19 89.9 40.2 -4.3 35.9
65 8 IPCIOGLU Fatih Arda TUR 113.5 19 90.2 39.3 -5.6 33.7
66 12 KIM Hyun-Ki KOR 112.5 19 90.4 37.5 -5.4 32.1
67 23 JANDA Jakub CZE 108.5 19 90.3 30.3 -2.2 28.1
68 25 POLASEK Viktor CZE 108.0 19 90.5 29.4 -3.6 25.8
69 14 KALINICHENKO Vitaliy UKR 106.5 19 89.9 26.7 -3.5 23.2
70 16 NOMME Martti EST 104.5 19 90.4 23.1 -2.1 21.0
71 11 KARPENKO Nikolay KAZ 104.0 19 90.6 22.2 -3.1 19.1
72 10 PITEA Sorin Iulian ROU 104.0 19 90.1 22.2 -5.1 17.1
73 6 BEDIR Muhammed Ali TUR 99.5 19 89.7 14.1 -6.7 7.4
DNS 5 MUMINOV Sabirzhan KAZ
DNS 48 ITO Daiki JPN
DNS 66 HULA Stefan POL


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (12587) ilość komentarzy: (59)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Wisła HS134
21.07.2018
godz. 17:30
Sobota, godz. 17:45
Sobota, godz. 17:25
Sobota, godz. 16:35
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STOCH KamilPolska1443
2.FREITAG RichardNiemcy1070
3.TANDE Daniel AndreNorwegia985
4.KRAFT StefanAustria881
5.JOHANSSON RobertNorwegia840
9.KUBACKI DawidPolska633
13.HULA StefanPolska431
16.ŻYŁA PiotrPolska403
21.KOT MaciejPolska261
36.WOLNY JakubPolska73
73.PILCH TomaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS97
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.EGLOFF LucaSzwajcaria180
3.SEIDL FabianNiemcy151
4.STEINER MaximilianAustria143
5.SCHIFFNER MarkusAustria135
11.JUROSZEK KacperPolska99
24.BIEGUN KrzysztofPolska39
28.STOSEL KacperPolska29
32.GRUSZKA MateuszPolska24
39.SKUPIEŃ DamianPolska13
50.NIŻNIK AdamPolska6
60.CZYŻ BartoszPolska2
61.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl