¦roda, 04 paĽdziernika 2017, 12:48

Limity startowe na 3. period P¦ i PK 2017/2018

FIS
FIS
fot. FIS

Finałowe zawody Letniego Grand Prix i Letniego Pucharu Kontynentalnego zakończyły drugi period sezonu 2017/2018 w skokach narciarskich. Tym samym znany jest już ostateczny podział miejsc dla reprezentacji na pierwszy zimowy okres startowy. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić sze¶ciu zawodników do konkursów P¦ oraz czterech skoczków do zawodów PK.

Puchar ¦wiata:

Zgodnie z klasyfikacj± rankingu WRL, liczbę sze¶ciu zawodników na trzeci period Pucharu ¦wiata otrzymały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 2. periodu Letniego Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Słowenii (Tilen Bartol), Niemcom (Pius Paschke) i Austrii (Daniel Huber). Tym samym trenerzy Goran Janus, Werner Schuster i Heinz Kuttin będ± mogli wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych w zimowych zawodach aż do ¶wi±t Bożego Narodzenia.

Limity na III period Pucharu ¦wiata 2017/2018
(Wisła, Ruka, Niżny Tagił, Titisee-Neustadt, Engelberg)
KrajLimit
Austria 7
Niemcy 7
Słowenia 7
Norwegia 6
Polska 6
Japonia 5
Czechy 4
Rosja 4
Szwajcaria 4
Włochy 4
Finlandia 3
Francja 3
Stany Zjednoczone 3
Pozostałe kraje 2

Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu drugiego okresu startowego, limit 6 miejsc na trzeci period Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii i Słowenii.

Dodatkowe miejsca w PK, za wyniki uzyskane w zawodach FIS Cup w Kanderstegu i Rasnovie, otrzymali Niemcy (Dominik Maylaender), Austriacy (Markus Rupitsch) oraz Słoweńcy (Aljaz Osterc) i Japończycy (Masamitsu Ito). Tym samym reprezentacje Austrii, Niemiec i Słowenii będ± mogły w trzecim periodzie skorzystać z maksymalnego limitu siedmiu zawodników podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego. Z kolei Japończycy będ± mogli wyst±pić w Whistler i Lahti w czteroosobowym składzie.

W czołowej "50" rankingu CRL sklasyfikowanych jest obecnie tylko czterech Polaków, co jednocze¶nie oznacza nasz limit na zawody Pucharu Kontynentalnego.

Limity na III period Pucharu Kontynentalnego 2017/2018
(Whistler, Lahti)
KrajLimit
Austria 7
Niemcy 7
Słowenia 7
Norwegia 6
Czechy 4
Japonia 4
Polska 4
Pozostałe kraje 3


Adam Bucholz, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (11390) ilo¶ć komentarzy: (38)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WˇSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja P¦ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl