Poniedziałek, 09 października 2017, 22:20

Korniłow podwójnym mistrzem Rosji

Denis Korniłow
Denis Korniłow
fot. Tadeusz Mieczyński

W dniach 7-9 października olimpijskie skocznie w Krasnej Polanie nieopodal Soczi stały się areną tegorocznych Mistrzostw Rosji. Dwa złote medale w rywalizacjach indywidualnych mężczyzn zgarnął Denis Korniłow, natomiast najlepszą kobietą okazała się Irina Awwakumowa.

Po dwóch miejscach na podium podczas zawodów z cyklu Letniego Grand Prix, 31-latek z Niżnego Nowogrodu przypieczętował udany sezon letni dwoma tytułami mistrza kraju. Korniłow najlepiej wypadł zarówno w sobotę na skoczni HS 104, jak i w poniedziałek na obiekcie HS 140. Za pierwszym razem złoto dały mu próby mierzące 101,5 oraz 94,5 metra, kiedy to skład podium uzupełnili Aleksandr Bażenow (98,5 oraz 96 metrów) i Michaił Nazarow (96 oraz 97,5 metra). W konkursie wieńczącym jesienne Mistrzostwa Rosji Korniłow uzyskał 133,5 oraz 137,5 metra, a czołową trójkę uzupełnili kolejno Ilmir Hazetdinow (dwukrotnie 132,5 metra) i Dmitrij Wasiljew (135,5 oraz 137 metrów). 37-latek latał najdalej, ale sporo punktów stracił ze względu na słaby styl oraz sprzyjające warunki wietrzne.

Zmagania pań nie przyniosły niespodzianki. Poza konkurencją była Irina Awwakumowa (97 i 98,5 metra). Druga skoczkini LGP Pań 2017 Anastasiję Barannikową (95,5 oraz 94 metry) pokonała różnicą 21,4 pkt, zaś trzecia Lidija Jakowlewa przegrała z nią o 23 punkty.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu mężczyzn na skoczni normalnej >>>

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu mężczyzn na skoczni dużej >>>

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu kobiet >>>

Skrócone wyniki Mistrzostw Rosji w Krasnej Polanie (HS 104); 07.10.2017
Lp.ZawodnikRocznikOdl. 1Odl. 2Nota
1 KORNIŁOW Denis 1986 101.5 94.5 241.1
2 BAŻENOW Aleksandr 1995 98.5 96.0 240.5
3 NAZAROW Michaił 1994 96.0 97.5 236.1
4 TROFIMOW Roman Siergiejewicz 1989 98.0 94.5 235.3
5 ŁANIN Iwan 1992 96.0 95.0 233.4
6 HAZETDINOW Ilmir 1991 97.5 94.0 232.0
7 WASILJEW Dmitrij 1979 97.5 91.5 227.0
8 KOTIK Kirił 1998 96.0 92.0 223.5
9 SZYSZKIN Wadim 1995 95.5 91.0 222.3
10 WESEŁOW Denis 1991 94.5 93.5 221.7
Skrócone wyniki Mistrzostw Rosji w Krasnej Polanie (HS 140); 09.10.2017
Lp.ZawodnikRocznikOdl. 1Odl. 2Nota
1 KORNIŁOW Denis 1986 133.5 137.5 248.7
2 HAZETDINOW Ilmir 1991 132.5 132.5 244.0
3 WASILJEW Dmitrij 1979 135.5 137.0 234.6
4 TROFIMOW Roman Siergiejewicz 1989 134.0 131.0 230.2
5 ROMASZOW Aleksiej 1992 127.0 134.5 230.0
6 BAŻENOW Aleksandr 1995 130.5 130.0 226.7
7 NAZAROW Michaił 1994 129.0 128.0 219.1
8 WESEŁOW Denis 1991 121.5 127.5 215.7
8 TOVKES Nikita 1998 122.0 130.0 215.7
10 KOTIK Kirił 1998 125.5 124.0 214.3
Skrócone wyniki Mistrzostw Rosji Pań w Krasnej Polanie (HS 104); 07.10.2017
Lp.ZawodniczkaRocznikOdl. 1Odl. 2Nota
1 AWWAKUMOWA Irina 1991 97.0 98.5 234.0
2 BARANNIKOWA Anastasija 1987 95.5 94.0 212.6
3 JAKOWLEWA Lidija 2001 94.5 92.0 211.0
4 BARANCEWA Aleksandra 2001 95.5 92.5 208.7
5 TICHONOWA Sofja 1998 92.5 89.5 200.9
6 NADYMOWA Stiefanija 1994 91.5 88.0 189.7
7 JAKOWLEWA Marija 1999 90.0 86.0 186.2
8 KUSTOWA Aleksandra 1998 89.0 85.0 173.8
9 KABŁUKOWA Ksenia 1998 87.5 83.0 169.7
10 SOŁOWIEWA Natalia 1998 89.0 79.5 168.6


Dominik Formela, Źródło: berkutschi.com
oglądalność: (4366) ilość komentarzy: (3)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Wisła HS134
21.07.2018
godz. 17:30
Sobota, godz. 17:45
Sobota, godz. 17:25
Sobota, godz. 16:35
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STOCH KamilPolska1443
2.FREITAG RichardNiemcy1070
3.TANDE Daniel AndreNorwegia985
4.KRAFT StefanAustria881
5.JOHANSSON RobertNorwegia840
9.KUBACKI DawidPolska633
13.HULA StefanPolska431
16.ŻYŁA PiotrPolska403
21.KOT MaciejPolska261
36.WOLNY JakubPolska73
73.PILCH TomaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS97
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.EGLOFF LucaSzwajcaria180
3.SEIDL FabianNiemcy151
4.STEINER MaximilianAustria143
5.SCHIFFNER MarkusAustria135
11.JUROSZEK KacperPolska99
24.BIEGUN KrzysztofPolska39
28.STOSEL KacperPolska29
32.GRUSZKA MateuszPolska24
39.SKUPIEŃ DamianPolska13
50.NIŻNIK AdamPolska6
60.CZYŻ BartoszPolska2
61.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl