Piątek, 17 listopada 2017, 19:10

PŚ w Wiśle: Kraft wygrywa kwalifikacje, Stoch piąty

Stefan Kraft
Stefan Kraft
fot. Tadeusz Mieczyński

Austriak Stefan Kraft został zwycięzcą kwalifikacji w Wiśle, inaugurujących sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich 2017/2018. Obrońca Pucharu Świata triumfował po skoku na odległość 126,5 m. Piąty był Kamil Stoch (122 m), siódmy Stefan Hula (124 m), a dziewiąty - Maciej Kot (120 m). W pierwszej serii niedzielnego konkursu wystąpi siedmiu Polaków.

Stefan Kraft potwierdził w kwalifikacjach, iż dzisiaj był najlepszym zawodnikiem na Skoczni im. Adama Małysza (HS134). Podwójny mistrz świata z Lahti triumfował z wynikiem 126,5 m. Drugie miejsce, ze stratą 1,9 pkt. do Austriaka, zajął Niemiec Stephan Leyhe (124,5 m). Trzeci był Japończyk Junshiro Kobayashi (126 m), a tuż za nim uplasował się Andreas Wellinger (121,5 m). Piąte miejsce zajął najlepszy z Polaków, Kamil Stoch (122 m) ex aequo z Richardem Freitagiem (123 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowany został kolejny z Biało-Czerwonych, Stefan Hula (124 m). Ósmy był Karl Geiger (121,5 m), dziewiąty Maciej Kot (120 m), zaś dziesiąty - Robert Johansson (121 m) wspólnie z Markusem Eisenbichlerem (119,5 m).

Do niedzielnego konkursu indywidualnego awansowało siedmiu z dwunastu reprezentantów Polski. Oprócz Stocha, Huli i Kota, sztuki tej dokonali trzynasty Dawid Kubacki (121 m), dwudziesty piąty Jakub Wolny (119,5 m), dwudziesty szósty Piotr Żyła (115 m) oraz czterdziesty dziewiąty Aleksander Zniszczoł (111,5 m).

Swój udział w inauguracyjnym weekendzie w Wiśle już na piątkowych kwalifikacjach zakończyli Klemens Murańka (109,5 m; 52. miejsce), Bartosz Czyż (111 m; 56. lokata), Przemysław Kantyka (109 m; 59. pozycja), Paweł Wąsek (106 m; 63. miejsce) i Jan Ziobro (106 m; 65. lokata).

Do niedzielnego konkursu nie awansował również, kończący w ten weekend sportową karierę, Jakub Janda. Reprezentant Czech z wynikiem 106 m zajął 64. miejsce. Do zawodów nie wszedł również jego rodak, Vojtech Stursa, który nie ustał próby na 114 metr.

Kwalifikacje rozegrano z 10. belki startowej.

Na sobotę w Wiśle zaplanowano konkurs drużynowy z udziałem 12 reprezentacji. Polacy wystąpią w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch. Początek serii próbnej o godzinie 15:00. Same zawody mają rozpocząć się punktualnie o 16:00.

Zobacz protokół FIS z wynikami kwalifikacji >>

Wyniki kwalifikacji PŚ w Wiśle (HS134); 17.11.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 74 KRAFT Stefan 126.5 10 88.9 51.0 6.8 129.5
2 Q 55 LEYHE Stephan 124.5 10 89.4 54.5 5.0 127.6
3 Q 34 KOBAYASHI Junshiro 126.0 10 88.9 53.5 2.2 126.5
4 Q 71 WELLINGER Andreas 121.5 10 89.3 53.5 7.8 124.0
5 Q 73 STOCH Kamil 122.0 10 88.4 53.5 6.6 123.7
5 Q 63 FREITAG Richard 123.0 10 89.0 53.0 5.3 123.7
7 Q 47 HULA Stefan 124.0 10 89.1 53.5 2.4 123.1
8 Q 58 GEIGER Karl 121.5 10 89.1 54.0 5.8 122.5
9 Q 70 KOT Maciej 120.0 10 88.8 52.5 8.2 120.7
10 Q 68 EISENBICHLER Markus 119.5 10 89.2 53.0 8.5 120.6
10 Q 62 JOHANSSON Robert 121.0 10 89.3 51.5 7.3 120.6
12 Q 41 AIGNER Clemens 123.0 10 88.9 53.5 1.6 120.5
13 Q 57 KUBACKI Dawid 121.0 10 89.1 54.0 4.4 120.2
14 Q 26 HUBER Daniel 122.0 10 88.5 53.0 3.2 119.8
15 Q 51 FORFANG Johann Andre 124.5 10 88.8 51.5 - 119.6
15 Q 24 PASCHKE Pius 122.0 10 88.5 53.5 2.5 119.6
17 Q 7 ZAJC Timi 121.0 10 88.6 52.5 4.4 118.7
18 Q 19 BARTOL Tilen 121.0 10 88.9 52.5 3.6 117.9
19 Q 52 FANNEMEL Anders 122.0 10 88.7 50.5 2.3 116.4
20 Q 30 SIEGEL David 120.5 10 89.1 51.5 3.6 116.0
21 Q 39 SEMENIC Anze 121.0 10 89.2 51.5 1.1 114.4
22 Q 69 HAYBOECK Michael 117.5 10 89.2 52.0 6.8 114.3
23 Q 23 KOBAYASHI Ryoyu 119.5 10 88.9 52.5 2.6 114.2
24 Q 67 PREVC Peter 115.0 10 88.6 53.0 9.0 113.0
25 Q 4 WOLNY Jakub 119.5 10 88.6 49.0 4.8 112.9
26 Q 65 ŻYŁA Piotr 115.0 10 88.4 50.0 8.9 109.9
27 Q 72 TANDE Daniel Andre 115.0 10 89.0 51.0 7.6 109.6
28 Q 64 STJERNEN Andreas 116.0 10 89.2 50.5 6.2 109.5
29 Q 17 AALTO Antti 116.5 10 88.9 51.0 3.8 108.5
30 Q 54 ITO Daiki 115.5 10 88.9 51.5 4.6 108.0
31 Q 53 KOUDELKA Roman 117.0 10 88.6 51.5 1.7 107.8
32 Q 9 POPPINGER Manuel 115.5 10 88.7 50.0 4.6 106.5
33 Q 5 NAZAROW Michaił 115.5 10 88.5 49.0 5.3 106.2
34 Q 61 KASAI Noriaki 113.5 10 88.6 50.5 6.7 105.5
35 Q 59 KLIMOW Jewgienij 116.0 10 88.7 49.5 3.1 105.4
36 Q 50 AMMANN Simon 115.0 10 88.0 51.0 3.0 105.0
37 Q 44 SCHIFFNER Markus 117.0 10 88.7 49.5 0.7 104.8
38 Q 35 INSAM Alex 115.5 10 88.7 49.5 3.0 104.4
39 Q 36 AHONEN Janne 114.5 10 89.1 50.5 3.7 104.3
40 Q 40 GRANERUD Halvor Egner 115.0 10 88.7 51.5 1.2 103.7
41 Q 42 KORNIŁOW Denis 117.0 10 88.8 48.5 0.4 103.5
42 Q 60 DESCOMBES SEVOIE Vincent 113.5 10 88.9 50.0 4.4 102.7
43 Q 38 COLLOREDO Sebastian 114.5 10 88.9 49.5 2.2 101.8
44 Q 66 FETTNER Manuel 111.0 10 88.3 49.0 8.6 101.4
45 Q 11 SCHULER Andreas 111.5 10 88.6 51.0 5.3 101.0
46 Q 21 ALAMOMMO Andreas 113.5 10 88.9 49.0 3.5 100.8
47 Q 31 BRESADOLA Davide 113.5 10 88.9 49.5 2.6 100.4
48 Q 37 HLAVA Lukas 112.5 10 88.6 50.0 2.9 99.4
49 Q 29 ZNISZCZOŁ Aleksander 111.5 10 88.7 50.0 3.7 98.4
50 Q 18 PEIER Killian 110.0 10 88.5 49.5 4.3 95.8
51 25 KRANJEC Robert 110.0 10 88.5 49.5 3.5 95.0
52 27 MURAŃKA Klemens 109.5 10 88.5 49.5 4.3 94.9
53 10 ZOGRAFSKI Władimir 110.5 10 88.3 46.5 5.4 94.8
54 15 NOMME Martti 110.0 10 88.7 49.0 3.5 94.5
55 49 TAKEUCHI Taku 110.0 10 88.3 50.0 1.9 93.9
56 2 CZYŻ Bartosz 111.0 10 88.4 45.5 3.5 92.8
57 28 DESCHWANDEN Gregor 109.0 10 88.3 48.0 3.6 91.8
58 14 CHOI Heung Chul 109.0 10 88.7 47.0 4.0 91.2
59 33 ROMASZOW Aleksiej 109.0 10 88.5 48.5 2.4 91.1
59 3 KANTYKA Przemysław 109.0 10 89.0 46.5 4.4 91.1
61 16 TKACHZNKO Sergiej 108.0 10 88.9 47.0 4.2 89.6
62 12 AIGRO Artti 106.5 10 88.3 49.0 3.8 88.5
63 1 WĄSEK Paweł 106.0 10 88.7 47.0 4.3 86.1
64 43 JANDA Jakub 106.0 10 88.3 49.0 1.1 84.9
65 48 ZIOBRO Jan 106.0 10 88.4 47.5 2.0 84.3
66 45 STURSA Vojtech 114.0 10 88.3 30.0 -0.5 78.7
67 56 TEPES Jurij 104.0 10 89.1 41.5 4.8 77.5
68 22 ŻAPAROW Marat 102.5 10 89.2 43.5 3.2 75.2
69 46 LANISEK Anze 107.0 10 88.5 35.0 0.4 72.0
70 8 MUMINOW Sabirżan 96.5 10 88.8 46.5 4.4 68.6
71 13 KOROLEW Aleksiej 91.5 10 88.6 46.0 2.8 57.5
72 20 KALINICZENKO Witalij 92.5 10 88.8 42.5 2.8 55.8
DNS 32 LARINTO Ville DNS
AY2I4288.jpg AY2I4288.jpg
1/67
Noriaki Kasai
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_9467.jpg 7DT_9467.jpg
2/67
Skocznia im. Adama Małysza
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_9473.jpg 7DT_9473.jpg
3/67
Skocznia im. Adama Małysza
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3389.jpg AY2I3389.jpg
4/67
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3487.jpg AY2I3487.jpg
5/67
Jakub Wolny
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3540.jpg AY2I3540.jpg
6/67
Manuel Poppinger
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3585.jpg AY2I3585.jpg
7/67
Alexey Korolev
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3601.jpg AY2I3601.jpg
8/67
Heung-Chul Choi
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3616.jpg AY2I3616.jpg
9/67
Sergey Tkachenko
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3671.jpg AY2I3671.jpg
10/67
Marat Zhaparov
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3702.jpg AY2I3702.jpg
11/67
Pius Paschke
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3747.jpg AY2I3747.jpg
12/67
Klemens Murańka
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3794.jpg AY2I3794.jpg
13/67
David Siegel
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3809.jpg AY2I3809.jpg
14/67
Ville Larinto
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3858.jpg AY2I3858.jpg
15/67
Janne Ahonen
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3884.jpg AY2I3884.jpg
16/67
Lukas Hlava
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3938.jpg AY2I3938.jpg
17/67
Clemens Aigner
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4013.jpg AY2I4013.jpg
18/67
Vojtech Stursa
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4071.jpg AY2I4071.jpg
19/67
Taku Takeuchi
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4082.jpg AY2I4082.jpg
20/67
Simon Ammann
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4184.jpg AY2I4184.jpg
21/67
Stephan Leyhe
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4219.jpg AY2I4219.jpg
22/67
Dawid Kubacki
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4293.jpg AY2I4293.jpg
23/67
Robert Johansson
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4349.jpg AY2I4349.jpg
24/67
Piotr Żyła
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4380.jpg AY2I4380.jpg
25/67
Peter Prevc
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4404.jpg AY2I4404.jpg
26/67
Michael Hayboeck
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4441.jpg AY2I4441.jpg
27/67
Maciej Kot
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4447.jpg AY2I4447.jpg
28/67
Andreas Wellinger
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4475.jpg AY2I4475.jpg
29/67
Daniel-Andre Tande
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4518.jpg AY2I4518.jpg
30/67
Stefan Kraft
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4576.jpg AY2I4576.jpg
31/67
Janne Ahonen
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4589.jpg AY2I4589.jpg
32/67
Lukas Hlava
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4595.jpg AY2I4595.jpg
33/67
Sebastian Colloredo
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4646.jpg AY2I4646.jpg
34/67
Jakub Janda
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4663.jpg AY2I4663.jpg
35/67
Vojtech Stursa
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4684.jpg AY2I4684.jpg
36/67
Stefan Hula
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4707.jpg AY2I4707.jpg
37/67
Taku Takeuchi
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4724.jpg AY2I4724.jpg
38/67
Simon Ammann
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4753.jpg AY2I4753.jpg
39/67
Anders Fannemel
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4788.jpg AY2I4788.jpg
40/67
Daiki Ito
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4822.jpg AY2I4822.jpg
41/67
Jurij Tepes
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4863.jpg AY2I4863.jpg
42/67
Karl Geiger
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4888.jpg AY2I4888.jpg
43/67
Vincent Descombes Sevoie
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4903.jpg AY2I4903.jpg
44/67
Noriaki Kasai
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5001.jpg AY2I5001.jpg
45/67
Peter Prevc
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5034.jpg AY2I5034.jpg
46/67
Michael Hayboeck
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5059.jpg AY2I5059.jpg
47/67
Maciej Kot
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5076.jpg AY2I5076.jpg
48/67
Andreas Wellinger
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5094.jpg AY2I5094.jpg
49/67
Daniel-Andre Tande
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5119.jpg AY2I5119.jpg
50/67
Kamil Stoch
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5142.jpg AY2I5142.jpg
51/67
Stefan Kraft
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5209.jpg AY2I5209.jpg
52/67
Przemysław Kantyka
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5262.jpg AY2I5262.jpg
53/67
Bartosz Czyż
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5282.jpg AY2I5282.jpg
54/67
Mikhail Nazarov
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5345.jpg AY2I5345.jpg
55/67
Manuel Poppinger
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5370.jpg AY2I5370.jpg
56/67
Alexey Korolev
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5432.jpg AY2I5432.jpg
57/67
Sergey Tkachenko
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5468.jpg AY2I5468.jpg
58/67
Artii Aigro
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5590.jpg AY2I5590.jpg
59/67
Andreas Alamommo
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5804.jpg AY2I5804.jpg
60/67
Janne Ahonen
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5842.jpg AY2I5842.jpg
61/67
Clemens Aigner
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5862.jpg AY2I5862.jpg
62/67
Denis Kornilov
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5945.jpg AY2I5945.jpg
63/67
Vojtech Stursa
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6007.jpg AY2I6007.jpg
64/67
Stefan Hula
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6289.jpg AY2I6289.jpg
65/67
Vincent Descombes Sevoie
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6386.jpg AY2I6386.jpg
66/67
Robert Johansson
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I6512.jpg AY2I6512.jpg
67/67
Stephan Leyhe
17.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (30739) ilość komentarzy: (94)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl