Pi±tek, 24 listopada 2017, 19:53

P¦ w Ruce: Kraft najlepszy w loteryjnych kwalifikacjach

Stefan Kraft
Stefan Kraft
fot. Tadeusz Mieczyński

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego na Rukatunturi (HS142) wygrał Stefan Kraft, trzeci zawodnik klasyfikacji P¦ poszybował na odległo¶ć 144 metrów, za co otrzymał notę 151,8 punktu. Konkurs przebiegał w loteryjnych warunkach.

Druga lokata ze strat± 7,7 punktu przypadła Norwegowi Johannowi Andre Forfangowi, który zanotował 138,5 punktu. Trzeci z odległo¶ci± zaledwie pół metra gorsz± od Forfanga był Richard Freitag, ale warunki, w których skakał sprawiły, że do wyprzedzaj±cego go zawodnika stracił 14,2 punktu.

W czołówce znalazł się także Michael Hayboeck (133 metry) oraz zwycięzca zawodów w Wi¶le i pierwszy lider cyklu P¦ - Junshiro Kobayashi (131,5 metra).

Podopieczni Stefana Horngachera w komplecie awansowali do niedzielnych zawodów. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Kamil Stoch, lider naszej reprezentacji skoczył 127,5 metra i z not± 119,3 punktu został sklasyfikowany na 9. pozycji. Jedno miejsce niżej uplasował się Dawid Kubacki z wynikiem 126,5 metra i strat± 2 punktów do Stocha. Z dobrej strony zaprezentował się także Stefan Hula, który osi±gn±ł 119 metrów i był 28.

Szczę¶cia do warunków nie mieli pozostali Polacy, ale z sukcesem udało im się przebrn±ć przez kwalifikacje. Piotr Żyła zaliczył 101 metrów i zaj±ł 32. miejsce, Maciej Kot l±dował na 99. metrze, co dało mu 41. miejsce. Identyczn± odległo¶ć uzyskał Jakub Wolny i mimo niskiej noty (55,6 pkt.) także znalazł się na pozycji premiowanej (46. miejsce) występem w konkursie głównym.



Kwalifikacje zostały rozegrane w do¶ć trudnych warunkach przy zmiennym wietrze. Mimo braku konieczno¶ci zmiany belki lub oczekiwania na zmianę warunków, wielu zawodników miało widoczne problemy w locie spowodowane nagłymi podmuchami, czego przeliczniki wydawały się nie uwzględniać.

Ofiarami loteryjnych warunków stali się także czołowi zawodnicy pierwszego konkursu indywidualnego w Wi¶le, awansu nie wywalczyli m.in. Anders Fannemel, Noriaki Kasai i Daniel Huber (6. zawodnik P¦ w Wi¶le).

Trzech skoczków zostało zdyskwalifikowanych, w tym młodszy brat lidera klasyfikacji Pucharu ¦wiata - Ryoyu Kobayashi, Japończyk miał nieprzepisow± bieliznę termiczn±.

W sobotę na Rukatunturi rozegrany zostanie konkurs drużynowy, a rywalizację indywidualn± zaplanowano na niedzielę.

Wyniki kwalifikacji P¦ w Ruce (HS142); 24.11.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 74 KRAFT Stefan 144.0 9 88.1 56.0 -7.4 151.8
2 Q 59 FORFANG Johann Andre 138.5 9 88.0 54.0 -3.2 144.1
3 Q 73 FREITAG Richard 138.0 9 87.8 54.0 -16.5 129.9
4 Q 48 HAYBOECK Michael 133.0 9 88.3 52.0 -5.6 129.8
5 Q 76 KOBAYASHI Junshiro 131.5 9 86.8 53.5 -9.4 124.8
6 Q 40 AMMANN Simon 133.0 9 87.5 53.5 -12.2 124.7
7 Q 68 WELLINGER Andreas 127.0 9 88.2 52.5 -1.6 123.5
8 Q 41 BRESADOLA Davide 133.0 9 87.8 53.0 -15.1 121.3
9 Q 75 STOCH Kamil 127.5 9 87.4 53.5 -7.7 119.3
10 Q 66 KUBACKI Dawid 126.5 9 88.4 53.0 -7.4 117.3
11 Q 62 EISENBICHLER Markus 130.0 9 88.0 52.0 -12.9 117.1
12 Q 65 PASCHKE Pius 124.5 9 88.0 51.0 -3.9 115.2
13 Q 21 LANISEK Anze 127.0 9 87.7 53.0 -10.6 115.0
14 Q 61 FETTNER Manuel 127.5 9 87.8 51.5 -11.0 114.0
15 Q 49 AALTO Antti 124.5 9 87.6 52.0 -7.0 113.1
16 Q 53 GRANERUD Halvor Egner 126.0 9 88.0 51.5 -10.9 111.4
17 Q 72 TANDE Daniel Andre 124.5 9 88.4 51.0 -9.2 109.9
18 Q 60 GEIGER Karl 122.0 9 88.4 50.5 -5.0 109.1
19 Q 8 DESCHWANDEN Gregor 123.0 9 87.9 49.5 -6.2 108.7
20 Q 17 DAMJAN Jernej 123.5 9 87.7 50.5 -8.9 107.9
21 Q 14 STURSA Vojtech 121.5 9 88.1 49.5 -7.5 104.7
22 Q 50 POPPINGER Manuel 122.5 9 87.5 51.5 -11.9 104.1
23 Q 20 PEIER Killian 120.5 9 88.2 51.0 -8.0 103.9
24 Q 29 KORNILOV Denis 120.0 9 88.1 49.0 -6.8 102.2
25 Q 67 LEYHE Stephan 121.5 9 88.2 51.0 -11.8 101.9
26 Q 18 RHOADS William 122.0 9 88.0 51.0 -13.9 100.7
27 Q 32 SCHIFFNER Markus 117.5 9 88.3 50.0 -6.7 98.8
28 Q 69 HULA Stefan 119.0 9 87.8 49.5 -11.1 96.6
29 Q 64 JOHANSSON Robert 117.5 9 88.7 50.5 -9.7 96.3
30 Q 55 AIGNER Clemens 116.0 9 87.9 50.0 -9.1 93.7
31 Q 11 AHONEN Janne 111.5 9 88.1 50.0 -7.7 87.0
32 Q 70 ZYLA Piotr 101.0 9 87.8 48.0 0.3 74.1
33 Q 9 BOYD-CLOWES Mackenzie 103.5 9 87.9 49.5 -7.3 72.5
34 Q 33 SEMENIC Anze 103.0 9 88.1 46.5 -3.7 72.2
35 Q 44 GLASDER Michael 106.0 9 88.0 48.0 -11.9 70.9
36 Q 3 ASIKAINEN Lauri 103.0 9 87.5 47.5 -8.1 68.8
37 Q 35 TROFIMOV Roman Sergeevich 100.0 9 87.9 47.0 -3.5 67.5
38 Q 56 BARTOL Tilen 100.5 9 87.2 47.0 -6.3 65.6
39 Q 63 STJERNEN Andreas 99.5 9 88.2 47.0 -5.1 65.0
40 Q 57 PREVC Peter 101.5 9 87.6 42.5 -5.3 63.9
41 Q 58 KOT Maciej 99.0 9 88.2 45.5 -4.2 63.5
42 Q 13 KRANJEC Robert 100.0 9 87.9 47.0 -8.4 62.6
43 Q 42 POLASEK Viktor 98.5 9 87.2 46.5 -7.3 60.5
44 Q 26 DESCOMBES SEVOIE Vincent 97.5 9 88.1 46.0 -6.6 58.9
45 Q 37 SCHULER Andreas 92.0 9 87.9 47.0 1.7 58.3
46 Q 7 WOLNY Jakub 99.0 9 87.5 43.0 -9.6 55.6
47 Q 45 TAKEUCHI Taku 92.0 9 87.9 46.5 -1.4 54.7
48 Q 2 KORHONEN Janne 94.0 9 87.4 46.5 -5.3 54.4
49 Q 46 COLLOREDO Sebastian 94.5 9 88.0 42.0 -3.2 52.9
49 Q 25 NOMME Martti 94.5 9 88.4 42.5 -3.7 52.9
51 43 NAZAROV Mikhail 92.0 9 87.7 45.5 -3.4 51.7
52 28 ALAMOMMO Andreas 93.0 9 88.2 43.0 -6.8 47.6
53 22 KLIMOV Evgeniy 90.0 9 88.0 46.0 -5.0 47.0
54 24 VANCURA Tomas 90.5 9 87.7 42.0 -3.4 45.5
55 71 HUBER Daniel 87.5 9 87.9 46.0 -2.2 45.3
56 54 SIEGEL David 90.5 9 87.8 45.5 -8.3 44.1
57 1 KYTOESAHO Niko 94.0 9 87.1 46.5 -15.9 43.8
58 38 KOUDELKA Roman 86.5 9 87.5 43.5 -2.0 41.2
59 19 ZHAPAROV Marat 84.5 9 87.4 46.5 -3.5 39.1
60 31 BICKNER Kevin 79.5 9 88.0 42.0 7.4 36.5
61 16 KOROLEV Alexey 83.0 9 88.1 45.0 -2.8 35.6
62 27 MALTSEV Kevin 82.5 9 87.4 46.0 -3.7 34.8
63 30 IPCIOGLU Fatih Arda 83.5 9 87.7 46.5 -6.1 34.7
64 47 KASAI Noriaki 82.0 9 87.7 46.5 -3.5 34.6
65 23 TEPES Jurij 81.0 9 87.9 42.5 1.1 33.4
65 15 MAEAETTAE Jarkko 79.5 9 87.4 46.5 -0.2 33.4
67 52 FANNEMEL Anders 83.5 9 87.9 42.0 -6.9 29.4
68 34 INSAM Alex 85.0 9 87.3 41.5 -9.2 29.3
69 12 BEDIR Muhammed Ali 79.5 9 87.1 45.5 -7.4 25.2
70 5 OJALA Juho 79.0 9 87.8 39.5 -1.9 23.8
71 10 KARPENKO Nikolay 79.5 9 87.5 40.0 -4.0 23.1
72 4 TAEHKAEVUORI Frans 78.5 9 87.3 40.0 -7.1 18.2
6 NOUSIAINEN Eetu DSQ
39 TKACHENKO Sergey DSQ
51 KOBAYASHI Ryoyu DSQ




AY2I4146.jpg AY2I4146.jpg
1/53
Simon Ammann
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2625.jpg AY2I2625.jpg
2/53
Rukatunturi
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2633.jpg AY2I2633.jpg
3/53
Rukatunturi
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2709.jpg AY2I2709.jpg
4/53
Markus Schiffner
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2733.jpg AY2I2733.jpg
5/53
Roman-Sergeevich Trofimov
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2764.jpg AY2I2764.jpg
6/53
Roman Koudelka
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2784.jpg AY2I2784.jpg
7/53
Simon Ammann
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2825.jpg AY2I2825.jpg
8/53
Michael Glasder
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2849.jpg AY2I2849.jpg
9/53
Sebastian Colloredo
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2875.jpg AY2I2875.jpg
10/53
Manuel Poppinger
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2942.jpg AY2I2942.jpg
11/53
Peter Prevc
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I2957.jpg AY2I2957.jpg
12/53
Maciej Kot
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3016.jpg AY2I3016.jpg
13/53
Andreas Stjernen
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3037.jpg AY2I3037.jpg
14/53
Pius Paschke
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3086.jpg AY2I3086.jpg
15/53
Piotr Żyła
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3101.jpg AY2I3101.jpg
16/53
Daniel-Andre Tande
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3133.jpg AY2I3133.jpg
17/53
Kamil Stoch
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3226.jpg AY2I3226.jpg
18/53
Eetu Nousiainen
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3312.jpg AY2I3312.jpg
19/53
Robert Kranjec
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3354.jpg AY2I3354.jpg
20/53
Jernej Damjan
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3404.jpg AY2I3404.jpg
21/53
Anze Lanisek
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3637.jpg AY2I3637.jpg
22/53
Michael Glasder
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3693.jpg AY2I3693.jpg
23/53
Antti Aalto
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3759.jpg AY2I3759.jpg
24/53
Clemens Aigner
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3903.jpg AY2I3903.jpg
25/53
Dawid Kubacki
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3930.jpg AY2I3930.jpg
26/53
Andreas Wellinger
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I3938.jpg AY2I3938.jpg
27/53
Stefan Hula
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4069.jpg AY2I4069.jpg
28/53
Richard Freitag
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4081.jpg AY2I4081.jpg
29/53
Kamil Stoch
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4112.jpg AY2I4112.jpg
30/53
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4169.jpg AY2I4169.jpg
31/53
Michael Hayboeck
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4184.jpg AY2I4184.jpg
32/53
Manuel Poppinger
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4214.jpg AY2I4214.jpg
33/53
Anders Fannemel
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4228.jpg AY2I4228.jpg
34/53
Halvor Egner Granerud
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4232.jpg AY2I4232.jpg
35/53
Stefan Kraft
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4238.jpg AY2I4238.jpg
36/53
Kibice
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4242.jpg AY2I4242.jpg
37/53
William Rhoads
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4408.jpg AY2I4408.jpg
38/53
Alex Insam
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4414.jpg AY2I4414.jpg
39/53
Anze Lanisek
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4466.jpg AY2I4466.jpg
40/53
Simon Ammann
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4517.jpg AY2I4517.jpg
41/53
Viktor Polasek
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4570.jpg AY2I4570.jpg
42/53
Taku Takeuchi
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4649.jpg AY2I4649.jpg
43/53
Antti Aalto
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4692.jpg AY2I4692.jpg
44/53
Ryoyu Kobayashi
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I4764.jpg AY2I4764.jpg
45/53
Clemens Aigner
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5005.jpg AY2I5005.jpg
46/53
Dawid Kubacki
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5028.jpg AY2I5028.jpg
47/53
Stephan Leyhe
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5080.jpg AY2I5080.jpg
48/53
Stefan Hula
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5135.jpg AY2I5135.jpg
49/53
Daniel-Andre Tande
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5225.jpg AY2I5225.jpg
50/53
Kamil Stoch
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5271.jpg AY2I5271.jpg
51/53
Stefan Kraft
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5282.jpg AY2I5282.jpg
52/53
Adam Małysz
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I5337.jpg AY2I5337.jpg
53/53
Kamil Stoch
24.11.2017Fot. Tadeusz Mieczyński


Paweł Guzik, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (29493) ilo¶ć komentarzy: (109)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WˇSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja P¦ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl