FC Pań w Whistler: Kanadyjskie podium

• 2017-12-07 21:48

Abigail Strate wygrała czwartkowe zawody z cyklu FIS Cup w Whistler na olimpijskim obiekcie HS104. Obok Strate na podium stanęły jej rodaczki - Natalie Eilers oraz Atsuko Tanaka. W konkursie sklasyfikowano tylko 12 zawodniczek.

Reprezentantki Kanady zajmowały trzy czołowe lokaty już po pierwszej serii. Finałowa runda nie wprowadziła żadnych zmian w kolejności skoczkiń gospodarzy. Triumfowała 16-letnia Abigail Strate (93 m i 96 m), pokonując aż o 29,5 punktu Natalie Eilers (87 m i 86 m). Najniższy stopień podium zajęła Atsuko Tanaka (82 m i 80,5 m).

Tuż za czołową trójką uplasowała się Guy-Lim Park. Reprezentantka Korei Południowej oddała dwa skoki na odległość 83 m i o zaledwie pół punktu przegrała miejsce na podium.

Piąta była Amerykanka Annika Belshaw (78 m i 78,5 m), a szósta - kolejna z Kanadyjek, Nicole Maurer (74 m i 78 m).

Sklasyfikowanych zostało dwanaście zawodniczek. Norweżka Pernille Kvernmo i Kanadyjka Sophie Berghmans zostały zdyskwalifikowane w pierwszej rundzie za nieprawidłowy kombinezon i nie pojawiły się na starcie serii finałowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu nie nastąpiły zmiany na szczycie. Prowadzi Rumunka Daniela Haralambie (382 pkt.) przed Słowenką Niką Kriznar (380 pkt.) i Kamilą Karpiel (237 pkt.).

Jeszcze dziś w Whistler odbędzie się pierwszy w tym sezonie konkurs na śniegu FIS Cup mężczyzn. Z kolei przed zawodniczkami już w piątek kolejny start na olimpijskim obiekcie Whistler Olympic Park. Na godzinę 19:00 czasu polskiego wyznaczono początek serii próbnej, a trzy kwadranse później ma zacząć się konkurs.