FC w Whistler: Seria próbna dla Wanka

• 2017-12-08 22:43

Andreas Wank okazał się najlepszym zawodnikiem serii próbnej poprzedzającej piątkowe zawody z cyklu FIS Cup w Whistler. Najdalej z grona Biało-Czerwonych na olimpijskim obiekcie HS104 poszybował Klemens Murańka, który znalazł się na początku drugiej dziesiątki. Start pierwszej serii konkursowej o 21:45 czasu polskiego.

Drużynowy mistrz olimpijski z Soczi oddał najdłuższy skok z 18. belki startowej, z której przeprowadzono całą serię próbną. Wank, podobnie jak cała stawka, oddawał swój skok z niewielkim wiatrem w plecy. Rezultat Niemca to 98,5 metra. Na trzech kolejnych pozycjach uplasowali się Słoweńcy. Drugi był Nejc Dezman (97 metrów), trzeci Andraz Pograjc (95,5 metra), a czwarty Ziga Jelar (97 metrów). Piąty finiszował Jonathan Learoyd z Francji (95,5 metra), a szósty uplasował się kolejny ze Słoweńców - Miran Zupancic (96 metrów).

Z pięcioosobowego grona Polaków, tylko dwóch zdobyłoby punkty do klasyfikacji generalnej. W drugiej dziesiątce sklasyfikowani zostali Klemens Murańka (94,5 metra; 13. miejsce) i Tomasz Pilch (93,5 metra; 16. miejsce).

Siła wiatru wahała się od 0,1 do 1 m/s w plecy, a termometry wskazywały 1°C. Niebo nad Whistler jest bezchmurne i słoneczne.