Niedziela, 17 grudnia 2017, 13:23

PŚ w Engelbergu: Stoch wygrywa kwalifikacje, Kubacki trzeci!

Kamil Stoch
Kamil Stoch
fot. Tadeusz Mieczyński

Kamil Stoch zwyciężył w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu (HS140). Lider polskiej kadry oddał skok na odległość 134,5 m. Pół metra bliżej lądował trzeci Dawid Kubacki. Biało-Czerwoni w komplecie wystąpią w zaplanowanych na 14:00 zawodach.

Seria kwalifikacyjna była popisem w wykonaniu reprezentacji Polski. Ich triumfatorem został Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski poszybował na odległość 134,5 m i o punkt wyprzedził lidera PŚ, Niemca Richarda Freitaga (134,5 m). Trzecie miejsce, ze stratą 1,6 pkt. do Stocha, zajął kolejny z Biało-Czerwonych, Dawid Kubacki (134 m). Tuż za czołową trójką znaleźli się Stefan Kraft (132,5 m), Peter Prevc (131 m) i Halvor Egner Granerud (133 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Stefan Hula (132 m), ex aequo z Johannem Andre Forfangiem (142 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Robert Johansson (132 m) i Simon Ammann (134,5 m).

Polacy w komplecie awansowali do niedzielnego konkursu. Szesnaste miejsce w kwalifikacjach zajęli Maciej Kot i Jakub Wolny (po 128,5 m). Dwudziesty pierwszy był Piotr Żyła (127 m).

Zwycięzca sobotnich zawodów, Norweg Anders Fannemel po skoku na odległość 129,5 m zajął czternaste miejsce.

Kwalifikacje rozegrano z 16. belki startowej.

Początek konkursu o 14:00. Transmisja w TVP1 i Eurosport 1.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki kwalifikacji PŚ w Engelbergu (HS140); 17.12.2017
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 66 STOCH Kamil 134.5 16 91.1 55.5 1.1 133.7
2 Q 69 FREITAG Richard 134.5 16 91.2 55.5 0.1 132.7
3 Q 58 KUBACKI Dawid 134.0 16 91.8 54.5 1.4 132.1
4 Q 65 KRAFT Stefan 132.5 16 91.4 55.5 2.3 131.3
5 Q 47 PREVC Peter 131.0 16 91.3 54.5 3.9 129.2
6 Q 51 GRANERUD Halvor Egner 133.0 16 91.3 55.0 -0.5 128.9
7 Q 63 FORFANG Johann Andre 132.0 16 91.4 55.5 0.4 128.5
7 Q 52 HULA Stefan 132.0 16 91.4 55.5 0.4 128.5
9 Q 60 JOHANSSON Robert 132.0 16 91.5 54.5 1.3 128.4
10 Q 50 AMMANN Simon 134.5 16 91.1 51.0 0.1 128.2
11 Q 64 KOBAYASHI Junshiro 131.5 16 90.7 54.0 2.1 127.8
12 Q 67 TANDE Daniel Andre 131.0 16 91.7 54.0 0.6 125.4
13 Q 61 EISENBICHLER Markus 130.5 16 91.1 53.0 0.9 123.8
14 Q 59 FANNEMEL Anders 129.5 16 91.3 54.0 1.5 123.6
15 Q 33 SCHLIERENZAUER Gregor 128.0 16 91.6 54.5 1.6 121.5
16 Q 53 KOT Maciej 128.5 16 91.5 54.0 0.4 120.7
16 Q 31 WOLNY Jakub 128.5 16 91.1 54.0 0.4 120.7
18 Q 55 FETTNER Manuel 128.0 16 91.4 54.0 0.8 120.2
19 Q 56 GEIGER Karl 128.5 16 91.5 52.5 0.6 119.4
20 Q 68 WELLINGER Andreas 128.0 16 91.7 54.0 -0.1 119.3
21 Q 57 ZYLA Piotr 127.0 16 91.0 54.0 1.3 118.9
22 Q 54 LEYHE Stephan 127.0 16 91.7 53.5 0.3 117.4
23 Q 48 SEMENIC Anze 127.0 16 91.2 52.5 0.8 116.9
24 Q 9 ZOGRAFSKI Vladimir 126.0 16 90.6 52.5 1.6 115.9
25 Q 62 DAMJAN Jernej 127.0 16 90.8 51.0 1.1 115.7
26 Q 45 STJERNEN Andreas 123.0 16 91.9 52.5 5.1 114.0
27 Q 40 TAKEUCHI Taku 121.5 16 91.4 52.5 6.9 113.1
28 Q 44 DESCHWANDEN Gregor 120.5 16 91.3 52.0 8.0 111.9
29 Q 29 KOBAYASHI Ryoyu 122.5 16 91.0 52.0 3.9 111.4
30 Q 41 HAYBOECK Michael 119.0 16 91.6 52.5 9.2 110.9
30 Q 32 AALTO Antti 123.5 16 91.7 52.5 1.1 110.9
32 Q 49 PASCHKE Pius 123.0 16 90.9 52.5 1.1 110.0
33 Q 43 AIGNER Clemens 118.0 16 91.2 52.0 8.6 108.0
34 Q 37 KORNILOV Denis 119.5 16 91.3 51.5 5.7 107.3
35 Q 28 DESCOMBES SEVOIE Vincent 118.0 16 91.2 51.5 7.8 106.7
36 Q 27 STURSA Vojtech 114.5 16 90.8 49.5 14.2 104.8
37 Q 12 BRESADOLA Davide 117.5 16 91.4 51.0 5.8 103.3
38 Q 30 NOUSIAINEN Eetu 119.0 16 91.5 50.5 2.3 102.0
39 Q 17 KOUDELKA Roman 114.5 16 91.3 51.0 9.2 101.3
40 Q 46 HUBER Daniel 117.0 16 90.9 51.0 4.4 101.0
41 Q 16 LEAROYD Jonathan 114.0 16 91.5 51.0 8.1 99.3
42 Q 4 ALAMOMMO Andreas 120.0 16 91.3 51.5 -4.0 98.5
43 Q 35 POPPINGER Manuel 116.0 16 91.0 51.0 3.3 98.1
44 Q 3 GLASDER Michael 119.0 16 91.0 51.0 -2.4 97.8
45 Q 1 SCHULER Andreas 117.0 16 90.8 51.0 0.9 97.5
46 Q 21 COLLOREDO Sebastian 114.0 16 90.9 51.0 5.9 97.1
47 Q 36 BARTOL Tilen 115.0 16 91.1 50.0 3.9 95.9
48 Q 38 KASAI Noriaki 112.0 16 90.8 51.0 5.4 93.0
49 Q 7 INSAM Alex 115.0 16 91.3 51.0 -0.3 92.7
50 Q 25 PREVC Domen 109.5 16 91.2 48.0 12.5 92.6
51 13 SAKUYAMA Kento 111.0 16 91.0 47.5 8.6 90.9
52 22 EGLOFF Luca 110.0 16 91.8 49.5 8.3 90.8
53 19 TKACHENKO Sergey 111.0 16 91.0 47.5 8.3 90.6
54 42 ZAJC Timi 110.0 16 91.1 49.5 6.3 88.8
55 2 HAUSWIRTH Sandro 113.0 16 91.0 49.5 0.3 88.2
56 11 VANCURA Tomas 108.5 16 91.2 49.0 6.4 85.7
57 15 BOYD-CLOWES Mackenzie 106.5 16 91.0 48.5 10.1 85.3
58 24 VASSILIEV Dimitry 105.5 16 91.4 48.0 10.7 83.6
59 39 SCHMID Constantin 108.5 16 91.6 48.5 4.7 83.5
60 26 PEIER Killian 106.0 16 91.2 49.0 8.0 82.8
61 6 KRANJEC Robert 110.0 16 90.8 49.5 -0.6 81.9
62 5 CHOI Seou 109.5 16 90.1 49.0 -2.1 79.0
63 20 NAZAROV Mikhail 101.5 16 91.3 44.5 11.8 74.0
64 10 CHOI Heung Chul 103.5 16 91.0 48.5 2.4 72.2
65 18 ROCH DUPLAND Thomas 101.0 16 91.1 48.0 7.1 71.9
66 23 ROMASHOV Alexey 98.5 16 90.8 48.0 10.4 70.7
67 14 NOMME Martti 94.0 16 90.9 44.0 9.9 58.1
8 ZHAPAROV Marat DSQ
34 RHOADS William DSQ


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (23659) ilość komentarzy: (156)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oberstdorf HS137
30.12.2018
godz. 16:30
Niedziela, godz. 16:15
Niedziela, godz. 16:15
Niedziela, godz. 15:25
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia556
2.ŻYŁA PiotrPolska445
3.STOCH KamilPolska365
4.GEIGER KarlNiemcy327
5.FORFANG Johann AndreNorwegia321
12.KUBACKI DawidPolska154
23.WOLNY JakubPolska61
32.HULA StefanPolska25
49.KOT MaciejPolska7
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
27.12.2018
godz. 17:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.PEDERSEN RobinNorwegia275
2.LINDVIK MariusNorwegia200
3.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska199
4.HOFFMANN FelixNiemcy187
5.SCHMID ConstantinNiemcy135
11.WĄSEK PawełPolska82
21.STĘKAŁA AndrzejPolska56
30.MURAŃKA KlemensPolska42
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Park City HS100
19.12.2018
godz. 02:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.SEIDL FabianNiemcy327
2.NIETZEL JustinNiemcy310
3.RAINER StefanAustria214
4.RUPITSCH MarkusAustria210
5.STEINER MaximilianAustria204
15.JUROSZEK KacperPolska126
32.KANTYKA PrzemysławPolska54
43.GRUSZKA MateuszPolska40
46.BIEGUN KrzysztofPolska39
58.STOSEL KacperPolska29
65.SKUPIEŃ DamianPolska21
89.NIŻNIK AdamPolska6
91.JOJKO SzymonPolska5
103.CZYŻ BartoszPolska2
105.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
12.01.2019
godz. 08:30
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy400
2.LUNDBY MarenNorwegia278
3.JAKOWLEWA LidijaRosja262
4.TAKANASHI SaraJaponia224
5.SEYFARTH JulianeNiemcy216
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Kto zostanie Mistrzem Polski w Konkursie Świątecznym na Wielkiej Krokwi?
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Stefan Hula
Maciej Kot
Jakub Wolny
Aleksander Zniszczoł
Inny zawodnik
Głosuj
  1. Piotr Żyła
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Dawid Kubacki
    99,99%
  4. Aleksander Zniszczoł
    99,99%
  5. Inny zawodnik
    99,99%
  6. Stefan Hula
    99,99%
  7. Maciej Kot
    99,99%
  8. Jakub Wolny
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl