Piątek, 22 grudnia 2017, 10:20

Tylko sześciu Polaków na niemiecką część 66. Turnieju Czterech Skoczni

09.12.2017 - Polacy w Titisee-Neustadt
09.12.2017 - Polacy w Titisee-Neustadt
fot. Tadeusz Mieczyński

Stefan Horngacher zdecydował, że w niemieckiej części prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni wystartuje sześciu reprezentantów Polski: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Jakub Wolny. W Innsbrucku do drużyny dołączy Tomasz Pilch.

Oznacza to, że w Oberstdorfie oraz w Garmisch-Partenkirchen nie wykorzystamy siódmego miejsca, wywalczonego, dzięki świetnym startom Tomasza Pilcha w Pucharze Kontynentalnym.

17-latek ma wystartować w Innsbrucku i tym samym zadebiutować w zawodach z cyklu Pucharu Świata.

O tym, czy Pilch pojedzie także na finałowy konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen, decyzja ma zapaść tuż po zawodach w Innsbrucku (4 stycznia).

Zmagania w Oberstdorfie rozpoczną się 29 grudnia, na kiedy zaplanowane są oficjalne treningi i kwalifikacje. Dzień później odbędzie się pierwszy konkurs tegorocznej edycji turnieju.

Skład Polski na niemiecką część 66. TCS:

- Kamil Stoch (4. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Piotr Żyła (10. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Dawid Kubacki (13. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Stefan Hula (17. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Maciej Kot (17. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Jakub Wolny (36. miejsce w PŚ 2017/2018).

PROGRAM ZAWODÓW:

Czwartek, 28.12.2017
17:30 - Odprawa techniczna

Piątek, 29.12.2017
14:30 - Oficjalny trening
16:30 - Kwalifikacje

Sobota, 30.12.2017
15:00 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursowa (KO)



Tadeusz Mieczyński, Źródło: PZN
oglądalność: (25016) ilość komentarzy: (202)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
16.12.2018
godz. 14:15
Niedziela, godz. 14:00
Niedziela, godz. 13:55
Niedziela, godz. 14:05
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia456
2.ŻYŁA PiotrPolska365
3.FORFANG Johann AndreNorwegia305
3.STOCH KamilPolska305
5.GEIGER KarlNiemcy277
14.KUBACKI DawidPolska109
24.WOLNY JakubPolska52
33.HULA StefanPolska21
45.KOT MaciejPolska7
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
16.12.2018
godz. 09:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.PEDERSEN RobinNorwegia175
3.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska170
4.SCHMID ConstantinNiemcy135
5.HOFFMANN FelixNiemcy107
15.STĘKAŁA AndrzejPolska50
21.WĄSEK PawełPolska42
32.MURAŃKA KlemensPolska16
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Park City HS100
19.12.2018
godz. 02:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.SEIDL FabianNiemcy327
2.NIETZEL JustinNiemcy310
3.RAINER StefanAustria214
4.RUPITSCH MarkusAustria210
5.STEINER MaximilianAustria204
15.JUROSZEK KacperPolska126
32.KANTYKA PrzemysławPolska54
43.GRUSZKA MateuszPolska40
46.BIEGUN KrzysztofPolska39
58.STOSEL KacperPolska29
65.SKUPIEŃ DamianPolska21
89.NIŻNIK AdamPolska6
91.JOJKO SzymonPolska5
103.CZYŻ BartoszPolska2
105.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
16.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy300
2.JAKOWLEWA LidijaRosja222
3.LUNDBY MarenNorwegia198
4.SEYFARTH JulianeNiemcy192
5.TAKANASHI SaraJaponia164
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo PŚ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl