Piątek, 19 stycznia 2018, 08:52

PŚ Pań w Zao: Lundby najlepsza w kwalifikacjach

Maren Lundby
Maren Lundby
fot. Tadeusz Mieczyński

Maren Lundby zdominowała kwalifikacje do dzisiejszego konkursu z cyklu Pucharu Świata Pań w Zao. Początek zawodów na obiekcie Yamagata (HS102) już o 9:00 czasu polskiego.

W piątkowe popołudnie paniom o prawo startu w zawodach przyszło rywalizować w zmiennych warunkach wietrznych, o czym świadczą dane zebrane przez urządzenia pomiarowe. Podczas omawianej rundy siła wiatru wahała się od 1,77 m/s w plecy do 1,01 m/s pod narty.

Jedyną sportsmenką, która przekroczyła punkt konstrukcyjny, była Maren Lundby. Liderka całego cyklu z 31. belki poszybowała na 96. metr. Druga była Chiara Hoelzl (94 metry), a trzecia Sara Takanashi (90 metrów). Austriaczka i Japonka również ruszały z platformy nr 31, a do Norweżki stracił kolejno 12,6 oraz 14,5 pkt.

W ścisłej czołówce zameldowały się także Ursa Bogataj ze Słowenii (89 metrów; 31. belka), Manuela Malsiner z Włoch (87,5 metra; 31. belka) i Luisa Goerlich (85 metrów; 33. belka).

Po raz pierwszy w tym sezonie kwalifikacje udanie przebrnęła mistrzyni świata z 2013 roku i pierwsza w historii zdobywczyni Kryształowej Kuli - Sarah Hendrickson. Amerykanka, przez lata trapiona kontuzjami, uzyskała 28. notę za sprawą lotu na 82. metr.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>>

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z wynikami kwalifikacji >>>

Wyniki kwalifikacji PŚ Pań w Zao (HS102); 19.01.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 56 LUNDBY Maren 96.0 31 87.5 52.0 2.6 109.6
2 Q 51 HOELZL Chiara 94.0 31 87.2 51.0 -5.0 97.0
3 Q 55 TAKANASHI Sara 90.0 31 86.6 50.0 2.1 95.1
4 Q 52 BOGATAJ Ursa 89.0 31 87.1 49.5 4.2 94.7
5 Q 40 MALSINER Manuela 87.5 31 87.3 49.5 4.8 92.3
6 Q 32 GOERLICH Luisa 85.0 33 88.2 49.0 17.0 92.0
7 Q 53 AVVAKUMOVA Irina 87.0 31 87.1 50.0 4.5 91.5
8 Q 44 KRIZNAR Nika 89.0 32 87.4 42.5 11.3 91.3
9 Q 45 SETO Yuka 92.0 33 88.4 49.0 2.2 91.2
10 Q 43 IWABUCHI Kaori 91.0 32 87.2 48.0 1.2 90.7
11 Q 49 KLINEC Ema 91.5 33 87.5 50.0 1.0 90.0
12 Q 46 STRAUB Ramona 90.0 33 87.7 48.0 2.0 86.0
13 Q 48 ERNST Gianina 89.0 33 87.5 50.0 0.3 84.3
14 Q 54 ITO Yuki 87.5 31 86.1 49.5 -4.0 83.5
15 Q 41 CHANG Xinyue 84.5 31 86.6 48.0 2.0 82.0
15 Q 22 SHIGENO Misaki 87.0 31 86.4 47.0 -2.0 82.0
17 Q 38 HARALAMBIE Daniela 85.0 31 86.8 48.0 0.9 81.9
18 Q 29 RUPPRECHT Anna 89.5 31 88.1 46.0 -6.5 81.5
19 Q 50 SEYFARTH Juliane 89.0 33 87.4 47.5 -0.7 80.8
20 Q 37 TIKHONOVA Sofia 84.5 31 86.9 49.5 -1.0 80.5
21 Q 47 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline 86.5 33 87.7 49.5 0.3 78.8
22 Q 11 BODNARCHUK Natasha 87.0 31 86.5 48.0 -6.6 78.4
23 Q 39 STROEM Anna Odine 82.0 31 87.5 47.5 3.4 77.9
24 Q 26 LI Xueyao 83.0 31 86.7 47.0 1.5 77.5
25 Q 30 VTIC Maja 82.5 31 86.4 48.0 -0.2 75.8
26 Q 36 OPSETH Silje 81.5 33 88.5 48.5 6.5 74.0
27 Q 13 KABLUKOVA Ksenia 81.0 29 86.4 47.0 -5.6 73.4
28 Q 10 HENDRICKSON Sarah 82.0 31 87.0 49.0 -3.4 72.6
29 Q 33 BARANNIKOVA Anastasiya 78.0 33 87.4 46.5 13.6 72.1
30 Q 27 RUNGGALDIER Elena 78.0 31 87.0 47.5 4.4 70.9
31 Q 35 KYKKAENEN Julia 75.5 33 87.3 46.5 17.1 70.6
32 Q 1 SEGAWA Fumika 79.0 29 86.6 48.0 -5.7 70.3
33 Q 31 IWASA Haruka 77.0 33 88.4 47.0 12.7 69.7
34 Q 18 PURKER Claudia 80.5 31 87.1 47.5 -3.4 68.1
35 Q 42 ROGELJ Spela 80.0 32 87.4 47.5 0.6 67.6
36 Q 14 MORK Anniken 77.5 29 86.3 44.5 -4.3 65.2
37 Q 20 STRATE Abigail 78.5 31 85.4 47.5 -3.6 63.9
38 Q 21 EILERS Natalie 77.5 31 86.6 47.5 -3.1 62.4
39 Q 8 EDER Lisa 74.5 31 86.7 47.5 2.1 61.6
40 Q 7 TANAKA Atsuko 76.0 31 86.7 47.0 -0.5 61.5
41 25 RINGQUIST Abby 76.0 31 87.1 46.5 -0.6 60.9
42 2 OI Shihori 74.0 29 85.9 47.0 -4.4 60.6
43 34 CLAIR Julia 70.0 33 86.8 46.5 17.1 59.6
44 12 GRAESSLER Ulrike 71.0 29 85.7 46.0 0.4 58.4
45 17 GERAGHTY-MOATS Tara 68.5 31 86.9 46.5 8.1 54.6
46 5 KAMODA Ayuka 73.0 33 87.1 46.5 5.4 53.9
47 16 MATTEL Coline 73.0 31 87.4 46.0 -3.8 51.2
48 28 KUSTOVA Alexandra 73.5 31 87.6 41.5 -1.4 50.1
49 15 MAURER Nicole 69.0 29 86.3 45.0 -3.4 49.6
50 19 ENGLUND Nita 72.5 31 87.3 46.5 -6.2 48.3
51 23 KOBAYASHI Yuka 70.5 31 86.8 44.5 -1.4 47.1
52 3 MIKASE Ren 71.0 29 85.8 43.0 -8.1 46.9
53 4 MARUYAMA Nozomi 64.5 29 85.3 42.0 5.2 46.2
54 6 INSAM Evelyn 67.5 31 86.3 46.0 -1.2 42.8
55 24 HENRICH Taylor 64.0 31 87.0 45.0 -1.1 34.9
56 9 PARK Guylim 58.5 31 85.9 40.5 1.6 22.1


Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (1890) ilość komentarzy: (1)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl