Sobota, 10 lutego 2018, 13:06

ZIO w Pjongczangu: Johansson przed Hulą, Stochem i Kubackim w serii próbnej!

Robert Johansson
Robert Johansson
fot. Tadeusz Mieczyński

Robert Johansson okazał się najlepszym zawodnikiem serii próbnej przed konkursem indywidualnym na normalnej skoczni na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu (HS109). Reprezentant Norwegii w swojej próbie uzyskał odległość 106 m. Drugi był Stefan Hula (109 m), trzeci Kamil Stoch (102,5 m), a czwarty - Dawid Kubacki (104 m). Początek zawodów o 13:35.

W serii próbnej pierwsze miejsce zajął Robert Johansson, który oddał skok na odległość 106 m. Tuż za nim znalazło się aż trzech reprezentantów Polski. Drugi był Stefan Hula (109 m z wyższej belki), trzeci Kamil Stoch (102,5 m), natomiast czwarty - Dawid Kubacki (104 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Karl Geiger (106 m), Andreas Wellinger (103,5 m), Johann Andre Forfang (104 m), Richard Freitag (100,5 m) oraz Junshiro Kobayashi (103 m). Czołową dziesiątkę zamknęli Stefan Kraft (101 m) i Michael Hayboeck (103 m).

Maciej Kot po skoku na odległość 95 m zajął dwudziestą trzecią pozycję.

Serię próbną przeprowadzono przy silnie wiejącym wietrze pod narty zawodników. Rundę rozpoczęto z 14. belki, zaś po skoku Stefana Huli skrócono rozbieg do 13. platformy.

Początek pierwszej serii zawodów o 13:35. Transmisja w TVP1 i Eurosport 1.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Wyniki serii próbnej ZIO w Pjongczangu (HS109); 10.02.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 45 JOHANSSON Robert 106.0 13 83.9 -10.8 68.4
2 39 HULA Stefan 109.0 14 84.0 -14.3 67.7
3 50 STOCH Kamil 102.5 13 83.3 -5.9 66.3
4 42 KUBACKI Dawid 104.0 13 83.6 -9.4 65.8
5 37 GEIGER Karl 106.0 14 84.3 -10.5 65.5
6 48 WELLINGER Andreas 103.5 13 83.8 -9.2 65.0
7 46 FORFANG Johann Andre 104.0 13 83.4 -12.9 62.3
8 49 FREITAG Richard 100.5 13 83.5 -6.7 61.5
9 43 KOBAYASHI Junshiro 103.0 13 83.0 -13.9 59.3
10 44 KRAFT Stefan 101.0 13 83.3 -10.8 58.4
10 32 HAYBOECK Michael 103.0 14 84.1 -11.6 58.4
12 36 PREVC Peter 101.0 14 83.9 -7.8 58.2
13 28 KOBAYASHI Ryoyu 105.5 14 83.4 -18.4 56.6
14 41 EISENBICHLER Markus 103.5 13 83.4 -18.3 55.9
15 47 TANDE Daniel Andre 101.5 13 83.8 -14.8 55.4
16 33 BARTOL Tilen 103.0 14 83.4 -15.0 55.0
17 38 DAMJAN Jernej 101.0 14 83.5 -13.4 52.6
18 16 KLIMOV Evgeniy 98.5 14 83.9 -9.1 51.9
19 10 ALAMOMMO Andreas 99.5 14 83.6 -13.4 49.6
20 35 AMMANN Simon 97.5 14 83.4 -9.6 49.4
21 24 BICKNER Kevin 97.0 14 83.9 -9.8 48.2
22 20 BOYD-CLOWES Mackenzie 95.5 14 83.9 -7.4 47.6
23 40 STJERNEN Andreas 95.0 13 84.1 -9.7 47.5
23 34 KOT Maciej 95.0 14 83.8 -6.5 47.5
25 7 GLASDER Michael 96.0 14 83.4 -10.2 45.8
26 13 LEAROYD Jonathan 96.5 14 83.8 -12.5 44.5
27 15 ZOGRAFSKI Vladimir 97.0 14 83.0 -13.8 44.2
28 25 KORNILOV Denis 94.0 14 83.5 -8.5 43.5
29 12 COLLOREDO Sebastian 96.5 14 83.3 -13.6 43.4
30 29 ZAJC Timi 94.5 14 83.3 -10.2 42.8
31 3 POLASEK Viktor 97.0 14 83.6 -15.9 42.1
32 26 SCHLIERENZAUER Gregor 96.0 14 83.7 -14.4 41.6
33 18 INSAM Alex 97.5 14 83.6 -17.9 41.1
34 31 FETTNER Manuel 93.0 14 83.9 -9.9 40.1
35 14 DESCOMBES SEVOIE Vincent 95.5 14 83.4 -15.0 40.0
36 5 ROMASHOV Alexey 94.5 14 82.8 -14.8 38.2
37 19 ITO Daiki 94.0 14 82.7 -14.6 37.4
38 4 NOMME Martti 94.5 14 83.2 -16.5 36.5
39 8 AHONEN Janne 94.5 14 83.5 -16.6 36.4
40 27 DESCHWANDEN Gregor 92.0 14 82.8 -13.4 34.6
41 9 BRESADOLA Davide 94.0 14 83.3 -17.5 34.5
42 2 CECON Federico 93.5 14 83.5 -17.4 33.6
43 6 NAZAROV Mikhail 89.0 14 83.0 -8.6 33.4
44 22 KOUDELKA Roman 91.0 14 83.6 -13.2 32.8
45 1 CHOI Seou 90.0 14 82.9 -14.4 29.6
46 11 LARSON Casey 88.5 14 83.6 -14.9 26.1
47 21 RHOADS William 82.5 14 83.3 -10.2 18.8
48 17 NOUSIAINEN Eetu 77.0 14 83.8 -6.8 11.2
49 23 AALTO Antti 77.5 14 83.6 -11.2 7.8
30 KASAI Noriaki DNS


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (47599) ilość komentarzy: (612)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
07.07.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl