LOTOS Cup 2018: Finałowa edycja rozpoczęta!

• 2018-03-03 11:24

W piątek na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite zawodnicy rozpoczęli rywalizację w finałowej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Po zakończeniu zmagań na skoczni walka przeniosła się na trasy miejskie w Szczyrku, gdzie rozegrany został bieg do kombinacji norweskiej.

Po raz pierwszy w tym sezonie w zawodach LOTOS Cup miały okazję wystartować Anna Twardosz oraz Kinga Rajda, które w piątkowym konkursie zajęły dwa pierwsze miejsca na podium wśród Juniorek. Zwycięstwo po skokach na odległość 71 oraz 69 metrów odniosła Twardosz, która reprezentuje barwy klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. – To były moje pierwsze zawody LOTOS Cup w tej edycji i jestem zadowolona z tego konkursu. Chociaż czuję lekki niedosyt, bo moje skoki nie były jeszcze tak dobre, jak mogłyby być – opowiada Anna Twardosz. – Na progu zamiast odbijać się w miejscu do góry, to lecę w przód, ale mam nadzieję, że w kolejnym dniu uda mi się to zmienić – dodaje. – Warunki były bardzo fajne, bo wiało pod narty i dzięki temu mogłyśmy sobie polatać – podsumowuje złota medalistka.

Srebrny medal wywalczyła Rajda z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, która skoczyła odpowiednio 69 oraz 68 metrów i do liderki straciła prawie siedem punktów. Podium uzupełniła Kamila Karpiel z zakopiańskiego AZS-u, która w pierwszej serii uzyskała 69 metrów, a w finale skoczyła pół metra bliżej.