Poniedziałek, 12 marca 2018, 15:53

Raw Air w Lillehammer: Stoch i Kubacki najlepsi na treningu

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki
fot. Tadeusz Mieczyński

Kamil Stoch okazał się najlepszy w pierwszej serii treningowej przed prologiem do wtorkowego konkursu Raw Air w Lillehammer (HS140). Lider turnieju oddał lot na odległość 140 m. W drugiej serii trzykrotny mistrz olimpijski zrezygnował ze skoku. W niej pierwsze miejsce zajął Dawid Kubacki (141 m).

W pierwszej serii treningowej swoich rywali przeskoczył Kamil Stoch. Lider Pucharu Świata jako jedyny oddawał skok z 5. belki, ale pomimo tak krótkiego rozbiegu pewnie lądował na dwie nogi na 140 metrze. Drugi Norweg Andreas Stjernen (138 m) stracił do Polaka 11,8 punktu. Trzeci był Niemiec Richard Freitag (137 m), czwarty Austriak Stefan Kraft (134,5 m), zaś piąty - kolejny z Niemców, Markus Eisenbichler (135 m).

Dawid Kubacki po próbie na 135 metr sklasyfikowany został na szóstej pozycji, tuż przed Johannem Andre Forfangiem (131 m), Robertem Johanssonem (132 m) i Junshiro Kobayashim (132 m). Czołową dziesiątkę zamknął Stefan Hula (132,5 m).

Dwudziestą drugą lokatę zajął Maciej Kot (128,5 m), dwudziesty piąty był Jakub Wolny (131 m), natomiast trzydziesty czwarty - Piotr Żyła (123,5 m).

Pierwszą serię treningową rozegrano z 10., 9., 8., 7. i 6. belki startowej. Kamil Stoch jako jedyny oddał próbę z 5. platformy.

W drugim treningu najdalej poszybował Dawid Kubacki. Obchodzący dziś 28. urodziny zawodnik wylądował z głębokim przysiadem na dwie nogi na 141 metrze. Drugi był Robert Johansson (135 m), trzeci Andreas Stjernen (139 m), zaś czwarty - Richard Freitag (135 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Stefan Kraft (133,5 m), Tilen Bartol (134 m), Junshiro Kobayashi (131,5 m) i Johann Andre Forfang (130 m). Stefan Hula po skoku na odległość 131,5 m był dziewiąty, tuż przed Gregorem Schlierenzauerem (134 m).

Osiemnastą lokatę zajął Maciej Kot (130,5 m), dwudziesty szósty był Piotr Żyła (127 m), a lokatę niżej uplasował się Jakub Wolny (127,5 m).

Z oddania skoku zrezygnował Kamil Stoch.

Drugą rundę rozpoczęto z 7. platformy. Po próbie Dawida Kubackiego skrócono rozbieg do 6. belki.

Początek prologu o godzinie 17:30. Transmisja w stacji Eurosport 1.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki I treningu Raw Air w Lillehammer (HS140); 12.03.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 72 STOCH Kamil 140.0 5 90.0 -2.5 117.8
2 61 STJERNEN Andreas 138.0 7 91.9 1.2 106.0
3 71 FREITAG Richard 137.0 6 90.9 -3.3 105.6
4 67 KRAFT Stefan 134.5 6 90.4 0.8 105.2
5 65 EISENBICHLER Markus 135.0 6 91.0 -1.8 103.5
6 63 KUBACKI Dawid 135.0 6 91.1 -2.6 102.7
7 68 FORFANG Johann Andre 131.0 6 90.9 1.2 99.3
8 66 JOHANSSON Robert 132.0 6 91.1 -1.0 98.9
9 64 KOBAYASHI Junshiro 132.0 6 90.3 -3.0 96.9
10 58 HULA Stefan 132.5 7 91.4 0.4 95.3
11 69 WELLINGER Andreas 130.0 6 91.2 -1.6 94.7
12 42 SCHLIERENZAUER Gregor 136.0 8 91.9 -2.2 93.1
13 70 TANDE Daniel Andre 128.5 6 91.2 -2.3 91.3
13 50 GRANERUD Halvor Egner 129.5 7 91.2 1.8 91.3
15 43 ZAJC Timi 130.5 7 90.7 -0.1 91.2
16 38 LINDVIK Marius 135.5 8 91.6 -3.3 91.1
17 56 LEYHE Stephan 130.0 7 91.5 -0.2 90.2
18 57 GEIGER Karl 128.5 7 91.4 -0.5 87.2
19 10 LANISEK Anze 135.0 9 91.8 -1.0 86.6
20 53 SEMENIC Anze 128.5 7 91.0 -1.5 86.2
21 48 KOBAYASHI Ryoyu 127.0 7 91.0 0.7 85.7
22 52 KOT Maciej 128.5 7 91.3 -2.7 85.0
23 45 KASAI Noriaki 125.0 7 90.4 3.2 84.6
24 55 PREVC Peter 126.5 7 91.1 -0.5 83.6
25 40 WOLNY Jakub 131.0 8 91.3 -2.8 83.5
26 32 KORNILOV Denis 131.0 8 91.5 -3.0 83.3
27 31 WANK Andreas 130.0 8 92.0 -1.9 82.6
28 60 DAMJAN Jernej 125.0 7 90.8 0.8 82.2
29 51 HAYBOECK Michael 126.0 7 91.4 -1.2 82.0
30 24 ZOGRAFSKI Vladimir 130.5 9 90.8 1.8 81.3
31 39 DEZMAN Nejc 129.0 8 90.9 -2.3 80.4
32 37 SATO Yukiya 129.0 8 90.9 -2.7 80.0
33 49 BARTOL Tilen 123.0 7 90.6 1.9 79.7
34 59 ZYLA Piotr 123.5 7 90.6 0.1 78.8
35 35 BICKNER Kevin 128.0 8 91.0 -3.1 77.8
36 22 COLLOREDO Sebastian 128.5 9 91.6 1.2 77.1
37 34 BOYD-CLOWES Mackenzie 127.0 8 91.7 -2.4 76.7
38 33 ASCHENWALD Philipp 127.0 8 91.1 -2.9 76.2
38 29 KOUDELKA Roman 130.0 9 91.8 -2.4 76.2
40 27 LEAROYD Jonathan 129.0 9 92.5 -0.8 76.0
41 30 AALTO Antti 129.5 9 92.1 -2.7 75.0
42 19 NAZAROV Mikhail 127.0 9 92.0 0.8 74.0
43 46 AIGNER Clemens 118.5 7 90.8 4.1 73.8
44 62 FANNEMEL Anders 118.5 6 90.6 -2.3 73.3
45 28 SIEGEL David 128.0 9 92.0 -2.0 73.0
46 25 INSAM Alex 126.5 9 91.8 0.4 72.7
47 41 DESCHWANDEN Gregor 125.0 8 91.3 -2.9 72.6
48 23 SCHULER Andreas 124.5 9 91.9 2.5 71.2
48 2 BUSKUM Andreas Granerud 128.0 10 92.1 2.2 71.2
50 54 AMMANN Simon 119.0 7 91.0 -0.8 69.8
51 12 GLASDER Michael 125.0 9 91.3 -1.3 68.3
52 36 KOZISEK Cestmir 121.5 8 91.3 -1.9 67.3
53 26 KLIMOV Evgeniy 123.5 9 92.3 0.7 66.9
54 6 HILDE Tom 120.0 9 91.8 4.8 65.4
55 47 HUBER Daniel 115.0 7 90.4 1.4 64.8
56 1 AUNE Joakim 124.0 10 92.8 0.7 62.5
57 3 RINGEN Sondre 115.5 9 91.5 8.8 61.3
58 11 ROMASHOV Alexey 120.5 9 91.2 -1.6 59.9
59 14 BRESADOLA Davide 118.5 9 91.8 -0.4 57.5
60 4 BJOERENG Joacim Oedegaard 115.0 9 92.1 5.4 57.0
61 44 TAKEUCHI Taku 110.0 7 90.9 1.7 56.1
62 18 NOMME Martti 116.5 9 91.7 -0.2 54.1
63 16 HAUSWIRTH Sandro 116.0 9 92.0 0.2 53.6
64 15 ROCH DUPLAND Thomas 114.5 9 91.4 -0.2 50.5
65 13 ZHAPAROV Marat 112.5 9 91.3 -0.9 46.2
66 20 DELLASEGA Roberto 109.5 9 92.1 0.8 42.5
67 5 PEDERSEN Robin 105.0 9 91.8 5.3 38.9
68 17 MUMINOV Sabirzhan 104.5 9 91.6 0.7 33.4
69 9 IPCIOGLU Fatih Arda 103.5 9 91.5 -0.6 30.3
70 21 KOROLEV Alexey 95.0 9 91.1 0.6 16.2
71 8 SOKOLENKO Konstantin 88.5 9 91.1 0.1 4.0
72 7 DEMIR Ayberk 86.5 9 91.5 0.4 0.7

Wyniki II treningu Raw Air w Lillehammer (HS140); 12.03.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 63 KUBACKI Dawid 141.0 7 91.8 -1.7 90.7
2 66 JOHANSSON Robert 135.0 6 91.4 1.6 89.1
3 61 STJERNEN Andreas 139.0 7 92.2 1.2 88.8
4 71 FREITAG Richard 135.0 6 91.2 1.2 88.7
5 67 KRAFT Stefan 133.5 6 90.6 1.3 86.1
6 49 BARTOL Tilen 134.0 7 91.1 0.4 80.2
7 64 KOBAYASHI Junshiro 131.5 6 90.2 -1.1 80.1
8 68 FORFANG Johann Andre 130.0 6 91.1 1.3 79.8
9 58 HULA Stefan 131.5 7 91.8 4.4 79.7
10 42 SCHLIERENZAUER Gregor 134.0 7 91.4 -0.8 79.0
11 69 WELLINGER Andreas 128.0 6 91.3 1.7 76.6
11 32 KORNILOV Denis 132.0 7 91.2 0.4 76.6
13 65 EISENBICHLER Markus 128.5 6 90.8 0.4 76.2
14 38 LINDVIK Marius 132.0 7 91.5 -0.2 76.0
15 55 PREVC Peter 129.0 7 91.3 3.1 73.9
16 62 FANNEMEL Anders 131.0 7 91.5 -0.7 73.7
17 50 GRANERUD Halvor Egner 131.0 7 91.4 -1.1 73.3
18 52 KOT Maciej 130.5 7 91.6 -1.0 72.5
19 70 TANDE Daniel Andre 125.5 6 91.1 1.4 71.8
20 43 ZAJC Timi 129.5 7 90.8 -0.2 71.5
21 33 ASCHENWALD Philipp 129.0 7 90.8 0.6 71.4
22 56 LEYHE Stephan 128.0 7 91.5 2.0 71.0
23 31 WANK Andreas 128.5 7 91.5 0.1 70.0
23 22 COLLOREDO Sebastian 129.5 7 91.0 -1.7 70.0
25 37 SATO Yukiya 128.0 7 91.0 0.5 69.5
26 59 ZYLA Piotr 127.0 7 91.2 2.0 69.2
27 40 WOLNY Jakub 127.5 7 90.9 -0.5 67.6
28 51 HAYBOECK Michael 127.5 7 91.4 -1.0 67.1
29 39 DEZMAN Nejc 127.0 7 91.1 -0.4 66.8
29 19 NAZAROV Mikhail 128.5 7 90.9 -3.1 66.8
31 47 HUBER Daniel 125.0 7 90.9 2.8 66.4
32 53 SEMENIC Anze 126.0 7 90.9 0.8 66.2
33 57 GEIGER Karl 125.0 7 91.7 2.5 66.1
34 34 BOYD-CLOWES Mackenzie 126.0 7 91.4 0.6 66.0
35 60 DAMJAN Jernej 127.0 7 91.0 -1.6 65.6
36 29 KOUDELKA Roman 125.0 7 90.8 0.2 63.6
37 45 KASAI Noriaki 124.0 7 90.5 1.7 63.5
38 26 KLIMOV Evgeniy 124.0 7 91.3 -0.2 61.6
39 24 ZOGRAFSKI Vladimir 124.0 7 89.8 -1.0 60.8
40 30 AALTO Antti 123.5 7 91.4 -0.5 60.4
41 41 DESCHWANDEN Gregor 123.5 7 91.1 -0.8 60.1
42 27 LEAROYD Jonathan 122.5 7 91.5 0.2 59.3
43 25 INSAM Alex 123.5 7 91.3 -1.9 59.0
44 44 TAKEUCHI Taku 122.0 7 91.2 0.7 58.9
45 46 AIGNER Clemens 120.5 7 91.1 2.5 58.0
46 6 HILDE Tom 122.0 7 90.9 -0.9 57.3
47 35 BICKNER Kevin 121.0 7 90.9 0.7 57.1
48 2 BUSKUM Andreas Granerud 119.0 7 91.0 2.9 55.7
49 3 RINGEN Sondre 120.0 7 90.8 1.0 55.6
50 5 PEDERSEN Robin 121.5 7 91.2 -1.9 55.4
51 23 SCHULER Andreas 120.5 7 90.9 -2.1 53.4
52 28 SIEGEL David 119.0 7 91.1 0.2 53.0
53 11 ROMASHOV Alexey 118.0 7 90.6 -0.8 50.2
54 10 LANISEK Anze 118.0 7 90.7 -1.0 50.0
55 14 BRESADOLA Davide 117.0 7 91.2 -1.8 47.4
56 1 AUNE Joakim 112.0 7 91.4 4.0 44.2
57 36 KOZISEK Cestmir 111.5 7 91.1 0.5 39.8
58 16 HAUSWIRTH Sandro 112.0 7 91.0 -0.9 39.3
59 12 GLASDER Michael 111.5 7 90.7 -1.2 38.1
60 4 BJOERENG Joacim Oedegaard 109.0 7 91.3 -0.7 34.1
61 20 DELLASEGA Roberto 107.5 7 90.9 -2.3 29.8
62 17 MUMINOV Sabirzhan 105.0 7 90.8 -1.6 26.0
63 18 NOMME Martti 104.5 7 90.9 -3.1 23.6
64 13 ZHAPAROV Marat 101.0 7 90.3 -1.0 19.4
65 9 IPCIOGLU Fatih Arda 98.0 7 90.8 -0.2 14.8
66 15 ROCH DUPLAND Thomas 97.5 7 90.3 -1.9 12.2
67 21 KOROLEV Alexey 94.0 7 90.6 -1.9 5.9
68 8 SOKOLENKO Konstantin 78.0 7 90.3 -0.1
68 7 DEMIR Ayberk 87.5 7 90.6 0.1
48 KOBAYASHI Ryoyu DNS
54 AMMANN Simon DNS
72 STOCH Kamil DNS


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (38525) ilość komentarzy: (304)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
07.07.2018
godz. 14:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl