Pi±tek, 23 marca 2018, 15:58

P¦ Pań w Oberstdorfie: Lundby wygrywa kwalifikacje, Polki poza konkursem

Maren Lundby
Maren Lundby
fot. Tadeusz Mieczyński

Maren Lundby wygrała kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu ¦wiata Pań w Oberstdorfie (HS106). Mistrzyni olimpijska triumfowała skokiem na odległo¶ć 101,5 m. Kinga Rajda i Anna Twardosz nie awansowały do zawodów.

W kwalifikacjach najdalej poszybowała Maren Lundby. Norweżka z wynikiem 101,5 m wyprzedziła o 1,3 pkt. Japonkę Sarę Takanashi (101 m). Trzecia była Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz (99 m), a na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Katharina Althaus (97 m), Carina Vogt (98 m) i Ema Klinec (94,5 m).

Czołow± dziesi±tkę kwalifikacji uzupełniły Jacqueline Seifriedsberger (95,5 m), Lucile Morat (96,5 m), Anna Odine Stroem (92 m) i Kaori Iwabuchi (94,5 m).

Awansu do zawodów nie zdołały wywalczyć reprezentantki Polski. 50. miejsce zajęła Anna Twardosz (66,5 m), z kolei dwie lokaty niżej sklasyfikowana została Kinga Rajda (63 m).

Kwalifikacje rozegrano z 20. i 18. belki startowej.

Wyniki kwalifikacji P¦ Pań w Oberstdorfie (HS106); 23.03.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 53 LUNDBY Maren 101.5 18 87.9 55.5 -10.3 125.2
2 Q 51 TAKANASHI Sara 101.0 18 86.6 54.5 -9.6 123.9
3 Q 42 IRASCHKO-STOLZ Daniela 99.0 18 87.1 53.0 -7.4 120.6
4 Q 52 ALTHAUS Katharina 97.0 18 87.5 54.0 -8.2 116.8
5 Q 48 VOGT Carina 98.0 18 88.0 54.5 -10.9 116.6
6 Q 44 KLINEC Ema 94.5 18 87.3 52.5 -10.1 108.4
7 Q 40 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline 95.5 20 88.1 54.0 -7.8 107.2
8 Q 27 MORAT Lucile 96.5 20 87.9 52.5 -10.2 105.3
9 Q 37 STROEM Anna Odine 92.0 20 89.3 52.5 -1.8 104.7
10 Q 41 IWABUCHI Kaori 94.5 20 87.8 50.0 -6.2 102.8
11 Q 22 BRECL Jerneja 93.0 20 88.4 51.0 -5.4 101.6
12 Q 35 ROGELJ Spela 92.5 20 87.8 53.0 -7.5 100.5
13 Q 50 ITO Yuki 89.5 18 86.4 52.0 -7.9 100.1
13 Q 45 BOGATAJ Ursa 90.0 18 87.1 51.0 -7.9 100.1
15 Q 49 AVVAKUMOVA Irina 90.5 18 87.1 48.0 -7.8 98.2
16 Q 46 KRIZNAR Nika 91.0 18 87.0 48.5 -9.8 97.7
17 Q 47 HOELZL Chiara 88.0 18 87.0 51.0 -6.9 97.1
18 Q 34 OPSETH Silje 90.0 20 88.5 51.5 -5.2 96.3
19 Q 43 SEYFARTH Juliane 90.5 18 87.0 52.5 -14.4 96.1
20 Q 38 SETO Yuka 92.5 20 87.9 51.0 -11.0 95.0
21 Q 4 REISCH Agnes 91.0 20 88.4 51.5 -8.6 94.9
22 Q 28 BARANNIKOVA Anastasiya 90.5 20 86.9 48.0 -4.6 94.4
23 Q 9 EDER Lisa 87.5 20 87.6 50.0 -0.8 94.2
24 Q 33 MALSINER Manuela 90.0 20 87.9 51.0 -7.7 93.3
25 Q 20 PINKELNIG Eva 88.5 20 86.4 50.5 -4.3 93.2
26 Q 3 HESSLER Pauline 90.0 20 87.5 51.0 -10.6 90.4
27 Q 39 STRAUB Ramona 87.0 20 87.5 48.5 -2.2 90.3
28 Q 29 LEMARE Lea 90.0 20 87.8 51.5 -11.5 90.0
29 Q 36 MALSINER Lara 85.5 20 88.3 49.0 -2.2 87.8
30 Q 31 TIKHONOVA Sofia 87.5 20 88.0 50.0 -7.4 87.6
31 Q 24 RUPPRECHT Anna 88.5 20 87.8 51.0 -11.8 86.2
32 Q 11 HENDRICKSON Sarah 82.5 20 87.4 49.5 0.6 85.1
33 Q 30 KYKKAENEN Julia 87.0 20 86.9 50.0 -9.2 84.8
34 Q 26 HARALAMBIE Daniela 87.5 20 87.7 49.5 -10.4 84.1
35 Q 23 BARANTCEVA Aleksandra 84.5 20 88.2 50.0 -6.3 82.7
36 Q 13 IAKOVLEVA Lidiia 86.0 20 87.6 50.0 -10.9 81.1
37 Q 32 ERNST Gianina 86.0 20 87.5 49.0 -10.1 80.9
38 Q 18 ENGLUND Nita 84.0 20 87.7 48.5 -8.0 78.5
39 Q 17 GRAESSLER Ulrike 85.5 20 87.4 47.5 -11.4 77.1
40 Q 8 KOMAR Katra 79.5 20 86.9 48.0 -1.0 76.0
41 19 DIEU Romane 77.5 20 87.2 48.0 -2.7 70.3
42 2 FREITAG Selina 80.0 20 88.3 48.0 -8.9 69.1
43 21 IWASA Haruka 75.0 20 88.4 47.0 -0.9 66.1
44 25 CLAIR Julia 78.0 20 86.7 48.5 -8.7 65.8
45 1 LANCHO Arantxa 73.5 20 88.0 48.0 -9.1 55.9
46 6 KREPELKOVA Marta 71.0 20 87.6 46.5 -6.8 51.7
47 5 PAILLARD Oceane 68.5 20 87.8 46.5 -5.3 48.2
48 15 SANKEY Logan 69.0 20 87.3 47.0 -10.5 44.5
49 7 BELSHAW Annika 68.0 20 87.6 45.0 -6.9 44.1
50 12 TWARDOSZ Anna 66.5 20 86.9 44.0 -7.0 40.0
51 10 GIANMOENA Veronica 61.0 20 88.1 43.0 0.3 35.3
52 14 RAJDA Kinga 63.0 20 86.6 44.0 -9.8 30.2
53 16 MRAKOTOVA Jana 53.5 20 87.4 37.5 -6.2 8.3

Pocz±tek sobotniego konkursu pań w Oberstdorfie zaplanowano na godzinę 15:00.

Wyniki na żywo będziecie mogli ¶ledzić za po¶rednictwem relacji LIVE FIS >>

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 24.03.2018
14:00 - Seria próbna
15:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 25.03.2018
12:45 - Kwalifikacje
14:15 - Pierwsza seria konkursowa

Lista startowa konkursu P¦ Pań w Oberstdorfie (HS106); 24.03.2018
NrZawodniczkaKrajRocznik
1 HESSLER Pauline 1998
2 REISCH Agnes 1999
3 KOMAR Katra 2001
4 EDER Lisa 2001
5 HENDRICKSON Sarah 1994
6 JAKOWLEWA Lidija 2001
7 GRAESSLER Ulrike 1987
8 ENGLUND Nita 1992
9 PINKELNIG Eva 1988
10 BRECL Jerneja 2001
11 BARANCEWA Aleksandra 2001
12 RUPPRECHT Anna 1996
13 HARALAMBIE Daniela 1997
14 MORAT Lucile 2001
15 BARANNIKOWA Anastasija 1987
16 LEMARE Lea 1996
17 KYKKAENEN Julia 1994
18 TICHONOWA Sofja 1998
19 ERNST Gianina 1998
20 MALSINER Manuela 1997
21 OPSETH Silje 1999
22 ROGELJ Spela 1994
23 MALSINER Lara 2000
24 STROEM Anna Odine 1998
25 SETO Yuka 1997
26 STRAUB Ramona 1993
27 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline 1991
28 IWABUCHI Kaori 1993
29 IRASCHKO-STOLZ Daniela 1983
30 SEYFARTH Juliane 1990
31 KLINEC Ema 1998
32 BOGATAJ Ursa 1995
33 KRIZNAR Nika 2000
34 HOELZL Chiara 1997
35 VOGT Carina 1992
36 AWWAKUMOWA Irina 1991
37 ITO Yuki 1994
38 TAKANASHI Sara 1996
39 ALTHAUS Katharina 1996
40 LUNDBY Maren 1994


Adam Bucholz, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (3110) ilo¶ć komentarzy: (10)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WˇSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja P¦ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl