Morat nagrodzona we Francji

• 2018-04-10 18:15

Przyzwoita zima w wykonaniu Lucile Morat została dostrzeżona przez jej rodaków. Francuzka otrzymała nagrodę dla najlepszej przedstawicielki narciarstwa klasycznego Trójkolorowych w sezonie olimpijskim.

Niespełna 17-letnia skoczkini, dla której start w Pjongczangu był debiutem na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, w głównej imprezie sezonu 2017/2018 otworzyła trzecią dziesiątkę. Taki rezultat dały jej dwie próby mierzące 86,5 metra. Drugim ważnym punktem sezonu dla Morat były Mistrzostwa Świata Juniorów. Francuzka z Kanderstegu przywiozła jeden medal, który zdobyła w rywalizacji zespołowej pań. Indywidualnie znalazła się ona tuż za podium - na 4. pozycji. Do Anny Odine Stroem z Norwegii, która wywalczyła brąz, zabrakło jej zaledwie 1,8 pkt.

W Pucharze Świata sportsmenka reprezentująca klub z Courchevel wystąpiła w 9 z 15 konkursów. Najlepszy wynik odnotowała w grudniu, kiedy to w Lillehammer finiszowała na 11. lokacie. Łącznie zdobyła 86 "oczek", co pozwoliło zająć jej 29. miejsce w klasyfikacji generalnej elity kobiet.

Takie osiągnięcia były wystarczającym argumentem dla fanów, którzy w marcowym głosowaniu Chronos d’Or wsparli Morat. Podopieczną Damiena Maitre uznano najlepszą francuską przedstawicielką narciarstwa klasycznego ostatnich miesięcy. W gronie mężczyzn taki tytuł zgarnął biegacz narciarski - Maurice Manificat. Podczas uroczystości w Annecy uhonorowani zostali wszyscy medaliści XXIII ZIO, a także wyróżniające się postacie poszczególnych Pucharów Świata.

Wydarzenie jest organizowane wspólnie przez firmę POOL, która dostarcza sprzęt tamtejszym narciarzom, gazetę Le Dauphiné libéré, a także Fédération Française de Ski, czyli Francuski Związek Narciarski.