Sobota, 05 maja 2018, 14:07

Roglic z wizytą na skoczni

Skocznia Bergisel w Innsbrucku
Skocznia Bergisel w Innsbrucku
fot. Tadeusz Mieczyński

Kilka dni po triumfie w prestiżowym wyścigu Tour de Romandie, Primoz Roglic odwiedził Bergisel-Schanze w Innsbrucku. To właśnie w tym mieście odbędą się tegoroczne Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym, do których przygotowuje się były skoczek narciarski ze Słowenii.

28-letni przedstawiciel holenderskiej grupy Team LottoNL-Jumbo w Tyrolu pojawił się w celu rekonesansu tras tegorocznego światowego czempionatu. Podczas treningu Roglic zatrzymał się na obiekcie HS130, który rokrocznie jest trzecim przystankiem Turnieju Czterech Skoczni, a w nadchodzącym sezonie zimowym odbędą się tu również zawody w ramach Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym Seefeld 2019. Zdjęcia z jego pobytu na rozbiegu skoczni znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

- W przeszłości skakałem na tym obiekcie. Powrót tutaj, w roli gościa, niesie ze sobą wspaniałe uczucia i wspomnienia. Moja wizyta w Innsbrucku wiążę się z poznaniem tras MŚ w kolarstwie, które odbędą się w tej okolicy. Mam za sobą już kilka testów i muszę przyznać, że profil wytyczonej trasy bardzo mi odpowiada - opowiada Roglic, który pomimo zaledwie sześcioletniego stażu, ma już na swoim koncie znaczące sukcesy kolarskie.

Przed rokiem Roglic został wicemistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas, a także wygrał jede z etapów najsłynniejszego wyścigu kolarskiego na świecie - Tour de France. Tej wiosny, oprócz wspomnianego Tour de Romandie, Roglic zgarnął też Vuelta al País Vasco.

Jak drużynowy mistrz świata juniorów w skokach narciarskich z 2007 roku porównuje obie te dyscypliny? - Zjeżdżanie i skakanie w dół na nartach jest oczywiście łatwiejsze niż wspinaczka górska na rowerze, ale jednocześnie jest zdecydowanie bardziej niebezpieczne. Co łączy oba te sporty? Niezbędna jest wiara w siebie i swoje umiejętności - jest cytowany Roglic przez portal berkutschi.com.

Słoweniec skoki narciarskie trenował do 2012 roku, a po raz ostatni na starcie międzynarodowych zawodów pojawił się w styczniu 2011 roku w Szczyrku. W konkursach rangi FIS Cup zajął kolejno 36. i 17. miejsce. Jego dobrze zapowiadającą się karierę skoczka zahamował wypadek na skoczni do lotów narciarskich w Planicy. Wydarzenie z 2007 roku możecie zobaczyć >>>TUTAJ<<<.

91. Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w Innsbrucku rozpoczną się 22 września, a zakończą osiem dni później.Dominik Formela, Źródło: berkutschi.com
oglądalność: (4217) ilość komentarzy: (7)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl