Wtorek, 08 maja 2018, 08:21

Szansa na nową skocznię we Włoszech

Reprezentacja Włoch
Reprezentacja Włoch
fot. Tadeusz Mieczyński

Już wkrótce we Włoszech może powstać nowy obiekt przeznaczony dla skoczków narciarskich. Tamtejsze media informują, iż władze Autonomicznej Prowincji Trydentu zabezpieczyły na to zadanie

2,4 mln euro. Celem jest skocznia HS 66 w Pellizzano.

Taką nowinę ogłosił Ugo Rossi, przewodniczący wspomnianego regionu. Zapewnienie padło z jego ust podczas kwietniowego festiwalu sportów zimowych w miejscowości Ossana. Gośćmi podczas tego wydarzenia byli m.in. zawodnicy, którzy minionej zimy rywalizowali w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich czy Pucharach Świata. W tym gronie nie zabrakło też podopiecznego Łukasza Kruczka - Davide Bresadoli.

- Zdecydowaliśmy się zabezpieczyć 2,4 mln euro, ponieważ sport składa się nie tylko z poświęcenia i talentu, ale i odpowiedniej organizacji oraz infrastruktury. Ten projekt stanowi wyzwanie, zobowiązanie, ale i szansę dla okolic Pellizzano - zaznaczył polityk.

- To zwycięstwo sportu, Pellizzano i całego Val di Sole, gdyż walka o realizację tego projektu toczyła się przez ostatnie dwa-trzy lata. Jest to pomysł, który niesie korzyść dla młodzieży z całego regionu i włoskich skoków narciarskich - podkreśla Massimino Bezzi, zarządca klubu sportowego GS Monte Giner, który będzie użytkownikiem skoczni. W tym momencie w Pellizzano znajdują się dwa mniejsze obiekty. Ich rozmiary to 21 i 38 metrów.

Bezzi, w rozmowie z fondoitalia.it, podaje kolejne argumenty za budową skoczni HS 66. - W dolinie znajduje się dużo atrakcji atrakcji turystycznych ważnych dla całej okolicy, a omawiany obiekt będzie kolejną z nich. Skocznia będzie nie tylko nowym punktem turystycznym, ale i miejscem pracy dla kolejnych osób. Ogromnie istotne jest to, że młodzież będzie mogła kontynuować treningi na miejscu, a kosztowne wyjazdy do innych kompleksów sportowych odejdą w zapomnienie. Mamy nadzieję, że staniemy się głównym ośrodkiem szkolenia dzieci w całym regionie. Myślę, że rozwinięcie myśli trenerskiej, przy posiadaniu takiego kompleksu skoczni, byłoby też ważne dla rodziców, którzy, chcąc realizować pasję i marzenia dzieci, nie musieliby wydawać kilku tysięcy euro na zapisywanie ich do szkoły sportowej w austriackim Stams.Dominik Formela, Źródło: fondoitalia.it
oglądalność: (3833) ilość komentarzy: (5)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl