Niedziela, 06 maja 2018, 17:05

Skoczkowie wzięli udział w Wings for Life World Run 2018

Wings for Life World Run
Wings for Life World Run
fot. Adam Bucholz

Ponad 100 tysięcy biegaczy w kilkunastu miastach na całym świecie wzięło udział w niedzielę w charytatywnym biegu "Wings for Life World Run". Impreza organizowana przez firmę Red Bull ma na celu zebranie środków na badania dotyczące urazu rdzenia kręgowego. Po raz kolejny w zawodach nie zabrakło przedstawicieli skoków narciarskich. W Poznaniu za kierownicą samochodu-mety zasiadł Adam Małysz. W Wiedniu pojawili się m.in. Thomas Morgenstern i Lukas Mueller, zaś w amerykańskim Sunrise - Sarah Hendrickson.

Po raz piąty jeden z biegów w ramach akcji "Wings for Life World Run" rozgrywany jest w Poznaniu. Na starcie rywalizacji w stolicy Wielkopolski stanęło 8 tysięcy zawodników, którzy punktualnie o 13:00 ruszyli na trasę. Pół godziny później w pościg wyruszył samochód, za którego kierownicą po raz kolejny zasiadł czterokrotny zdobywca Pucharu Świata w skokach narciarskich, Adam Małysz. Sportowcy mają za zadanie uciekać przed autem. Jeśli zostaną dogonieni przez pojazd, to kończą swój udział w rywalizacji.

- Różne są reakcje na złapanie zawodników. Niektórzy jeszcze podbiegają, aby przybić piątkę. Jest to bardzo fajne. Raczej nie ma sytuacji, że ktoś na mnie przeklina, bo go dogoniłem. Zawodnicy są raczej radośni. Jeśli są jakieś niezadowolenia, to tylko w stylu "Adam, musiałeś już?". To jest na pewno wyjątkowy bieg i wszyscy doskonale o tym wiedzą - mówił Adam Małysz jeszcze przed startem wyścigu w rozmowie dla TVN24.

Przy starcie wyścigu obok trasy obecny był natomiast Tomasz Pilch, członek polskiej kadry B w skokach narciarskich, a prywatnie siostrzeniec, ścigającego dziś zawodników, Adama Małysza.

Najwięcej przedstawicieli skoków narciarskich wzięło udział w biegu na ulicach Wiednia. Jednym z zespołów biorących udział w rywalizacji był "Team Morgenstern-Mueller" z mistrzem olimpijskim Thomasem Morgensternem (złapany na 14,28 km) oraz startującym na wózku inwalidzkim Lukasem Muellerem (ukończył bieg na 27,14 km) na czele.

W Wiedniu wzięli udział również inni przedstawiciele austriackich skoków narciarskich. Markus Schiffner został zatrzymany po przebiegnięciu 19,62 km. Markus Rupitsch uzyskał rezultat 6,09 km, a Maximilian Steiner - 14,22 km. Znacznie lepiej spisał się Andreas Goldberger. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli zdołał przebiec dystans 35,87 km.

W tym roku uczestnicy mogli wziąć udział w biegu nie tylko w konkretnych miastach, ale również w swoim najbliższym otoczeniu za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. Z tej okazji skorzystał m.in. Gregor Schlierenzauer. 53-krotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata wybrał bieg w swoim rodzinnym Innsbrucku i pokonał odległość 11,74 km. Z pomocą aplikacji wystartowała również Lisa Eder, która uzyskała rezultat 15,40 km.

W szwajcarskim Zug w biegu uczestniczyła Gianina Ernst. Była reprezentantka Szwajcarii, a obecnie zawodniczka z Niemiec przebiegła dystans 17,05 km.

Na starcie Wings for Life World Run w amerykańskim Sunrise pojawiła się natomiast Sarah Hendrickson. Mistrzyni świata z Val di Fiemme w swoim biegu uzyskała rezultat 22,40 km.Adam Bucholz, Źródło: informacja własna + TVN24
oglądalność: (7152) ilość komentarzy: (10)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl