Środa, 09 maja 2018, 21:37

Tomasz Pilch o współpracy z Red Bullem: To wielka chwila

Tomasz Pilch
Tomasz Pilch
fot. Tadeusz Mieczyński

Polski skoczek narciarski ponownie w elitarnym gronie wspieranym przez producenta napojów energetyzujących - firmę Red Bull! Na początku tygodnia nawiązanie współpracy z austriacką spółką ogłosił jeden z najbardziej utalentowanych juniorów na świecie - Tomasz Pilch.

17-latek, który minionej zimy zadebiutował w Pucharze Świata, a także zdobył w nim pierwszy punkt, przygotowania do sezonu 2018/2019 rozpocznie ze wsparciem finansowym potężnego koncernu. Pilch, po Adamie Małyszu, jest drugim polskim skoczkiem narciarskim, który będzie reklamował tę austriacką markę. O kulisach nawiązania tej współpracy podopieczny Macieja Maciusiaka opowiedział serwisowi Skijumping.pl podczas zgrupowania kadry B w Gniewinie na Kaszubach.

- Po zwycięstwach w konkursach rangi Pucharu Kontynentalnego otrzymałem ofertę od firmy Red Bull. Austriacy wykazali zainteresowanie współpracy z moją osobą i pomyślałem, że będzie to dobry krok w kierunku dalszego rozwoju - opowiada wiślanin.

Co poprzedziło podpisanie kontraktu? - Zostałem zaproszony na testy fizyczne do Salzburga w Austrii. Przebadano mnie bardzo dokładnie pod kątem potencjalnego inwestowania we mnie. Poinformowano mnie, że są jeszcze pewne rezerwy, które trzeba przekształcić w jeszcze lepsze skoki.

- To naprawdę wielka chwila w mojej karierze, bo drugiej takiej szansy mógłbym już nie otrzymać. Odczuwam duży spokój, bo mam zabezpieczenie finansowe i uważam, że pozytywnie wpłynie ono na mój sportowy rozwój. Staram się jednak nie skupiać na takich rzeczach, lecz nadal robić swoje - zakończył Pilch, który 20 października osiągnie pełnoletniość.

Przypomnijmy, iż przez większość kariery skoczka narciarskiego markę Red Bull promował Adam Małysz. Do dziś w srebrno-niebieskim kasku prezentuje się Gregor Schlierenzauer, a w przeszłości byli to m.in. Thomas Morgenstern czy Andreas Goldberger.

Korespondencja z Gniewina, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela

Subskrybuj kanał Skijumping.pl i oglądaj materiały wideo jako pierwszy!
Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (10971) ilość komentarzy: (26)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl