Poniedziałek, 14 maja 2018, 15:59

M¦J 2019 przeniesione do Lahti, FIS debatuje w Grecji

Skocznie w Lahti
Skocznie w Lahti
fot. Tadeusz Mieczyński

Lahti ponownie zorganizuje duże wydarzenie rangi międzynarodowej. Po Mistrzostwach ¦wiata w narciarstwie klasycznym, które miały tam miejsce w 2017 roku, w przyszłym roku Finowie zorganizuj± tę sam± imprezę, lecz w kategoriach juniorskich. Pierwotnie M¦J 2019 miały odbyć się w Vuokatti.

O powodach odebrania M¦J 2019 miastu Vuokatti informowali¶my >>>TUTAJ<<<. Przypomnijmy, że w kwietniu Międzynarodowa Federacja Narciarska zgłosiła liczne uwagi dotycz±ce złego stanu technicznego tamtejszej skoczni. Włodarze obiektu, wobec braku funduszy, nie byliby w stanie sprostać kosztownej modernizacji w tak krótkim czasie, a podzielenie konkurencji na kilka miast nie wchodziło w grę.

Na bazie powyższych decyzji Fiński Zwi±zek Narciarski rozpocz±ł rozmowy z przedstawicielami Lahti oraz Kuopio, gdzie cało¶ciowo miała zostać przeniesiona ta impreza. Ostatecznie wybór padł na pierwsz± z tych lokalizacji. Zdaniem FIS oraz włodarzy fińskiej federacji, Lahti będzie w stanie dobrze przygotować tego typu wydarzenie w tak krótkim czasie, który pozostał do jego rozpoczęcia.

- To wspaniałe, że Lahti chce sprostować przygotowaniu Mistrzostw ¦wiata po raz drugi w tak niewielkim odstępie. Cieszy nas, że wszystkie podmioty wykazuj± maksymalne zaangażowanie w tej sprawie. Pomimo napiętego harmonogramu, do¶wiadczenie może pomóc organizatorom w przygotowaniu imprezy na wysokim poziomie - mówi Mika Kulmala, dyrektor naczelny Fińskiego Zwi±zku Narciarskiego.

- Cieszymy się, iż tradycja zapocz±tkowana Mistrzostwami ¦wiata w narciarstwie klasycznym w 2017 roku będzie kontynuowana na poziomie młodzieżowym w Finlandii - dodaje Sarah Lewis, sekretarz generalna FIS.

- Praca z młodzież± jest szczególnie ważna dla naszego klubu. To wspaniałe uczucie, że powierzono nam organizację ¶wiatowej klasy wydarzenia na naszych arenach, które s± jednymi z najlepszych na ¶wiecie - uważa Juha Kolu z klubu Lahden Hiihtoseura.

Przypomnijmy, iż podsumowania wykazały, że M¦ rozegrane w 2017 roku zakończyły się finansow± porażk±, o czym informowali¶my >>>TUTAJ<<<.

Jest to pierwsza decyzja dotycz±ca skoków narciarskich podczas 51. Kongresu FIS w miejscowo¶ci Costa Novarino. Zjazd w Grecji rozpocz±ł się wczoraj i potrwa do 18 maja. Kiedy możemy spodziewać się kolejnych nowinek dotycz±cych tego sportu? W czwartek, około godziny 19:00, poznamy organizatorów Mistrzostw ¦wiata w lotach narciarskich 2022 (jedynym kandydatem jest Vikersund) oraz Mistrzostw ¦wiata w narciarstwie klasycznym 2023 (Planica lub Trondheim).

Na kiedy zaplanowano debaty komitetów skokowych, które przynios± oficjalne kalendarze oraz zmiany w przepisach na sezon 2018/2019? Według planu, maj± się one odbyć we wtorek w godzinach 8:30-12:00 oraz 14:00-16:00. Jednym z polskich akcentów jest kandydatura Apoloniusz Tajnera do Rady FIS. Poza prezydentem, ł±cznie znajduje się w niej 16 członków wybieranych na dwuletni± kadencję.Dominik Formela, ¬ródło: hiihtoliitto.fi + FIS
ogl±dalno¶ć: (4711) ilo¶ć komentarzy: (10)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl