Wtorek, 15 maja 2018, 18:34

Skoczkowie muszą przytyć, Raw Air po raz trzeci - decyzje Kongresu FIS w Costa Navarino

FIS
FIS
fot. FIS

We wtorek podczas Kongresu FIS w Costa Navarino obradowały komisje ds. skoków narciarskich. Zatwierdzone zostały zaproponowane w kwietniu zmiany w przepisach dotyczących kontroli zawodników. Potwierdzona została również trzecia edycja turnieju Raw Air.

W poprzednim sezonie powrócił temat wagi skoczków narciarskich. Głośno było m.in. o zdjęciu Vojtecha Stursy bez koszulki, na którym widoczne były jego żebra. Z kolei Norwegowie i Słoweńcy nie kryli niezadowolenia z niskiej wagi reprezentantów Polski. Biało-Czerwoni mogli dzięki temu korzystać z krótszych nart, nad którymi łatwiej utrzymać kontrolę.

Jak informuje Onet, we wtorek w Costa Navarino FIS zatwierdził zaproponowane w kwietniu zmiany. Zawodnicy będą musieli przechodzić pomiary wagi bez założonych kasków, butów oraz wkładek. W efekcie skoczkowie będą musieli przytyć ok. 2 kilogramów, aby spełniać wymogi światowej federacji. Przeciwny nowym zmianom był m.in. Polski Związek Narciarski.

FIS jednocześnie podkreślił, iż jeśli wprowadzone zmiany nie przyniosą zamierzonych efektów, wtedy może dojść do wprowadzenia poprawek w tabeli BMI.

Zmiany nastąpiły również w kobiecych skokach. Z przepisów FIS zniknął zapis, który zabraniał zawodniczkom startowania na większych skoczniach niż HS118.

We wtorek zatwierdzone zostały również homologacje dla skoczni w Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Tym samym Norwegowie dostali zielone światło na organizację trzeciej edycji turnieju Raw Air w marcu 2019 roku.

W Costa Navarino odbyła się również prezentacja miast-kandydatów do organizacji mistrzostw świata w latach 2022 i 2023. Przypomnijmy, iż jedynym chętnym do przeprowadzenia Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w 2022 roku jest Vikersund. Z kolei o termin Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2023 roku rywalizują Planica i Trondheim. Gospodarze narciarskich imprez zostaną ogłoszeni w czwartek wieczorem.Adam Bucholz, Źródło: Onet/NTB/PAP/inf. własna
oglądalność: (12483) ilość komentarzy: (24)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl