Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 12:02

Stefan Hula usatysfakcjonowany z wejścia w sezon letni

Stefan Hula
Stefan Hula
fot. Tadeusz Mieczyński

Regularnym gościem proszowickiego spotkania z kadrą narodową skoczków narciarskich jest Stefan Hula. Najbardziej doświadczony polski zawodnik, w rozmowie z serwisem Skijumping.pl, opisał piątkowe wydarzenia w tym małopolskim mieście, a następnie odniósł się do zgrupowania w Hinzenbach, gdzie przed tygodniem trenowała nasza drużyna.

- Dla mnie to nie pierwsza wizyta w Proszowicach. Już kilka razy udało mi się tutaj być i muszę przyznać, że to bardzo przyjemny dzień w roku, kiedy możemy spotkać się z kibicami. W luźnym atmosferze, w jakiś sposób, możemy im podziękować za wsparcie, które dostajemy od nich przez cały sezon. Niezmiernie mi miło, że mogę być częścią tego czerwcowego wydarzenia - podkreśla aktualny mistrz Polski.

- Szczególnym walorem tego formatu spotkań jest odprężająca atmosfera. Nie ma szaleństwa i nacisku, lecz wszystko odbywa się spokojnie. Program spotkania obfitował w miłe sytuacje, jak licytacje czy wręczenia medali lokalnej młodzieży. Cieszy też to, że z roku na rok przybywa tu coraz więcej fanów. Zarówno młodych, jak i starszych. To jest naprawdę fajne. Oby tak dalej, bo nasi kibice byli, są i będą najlepsi na świeci! - zaznacza trzynasty skoczek minionej edycji Pucharu Świata.

- Mi nie zdarzało się czekać do jakiejś osoby ponad godzinę po zdjęcie czy autograf, ale podziwiam wszystkich, którzy tutaj się na to zdecydowali. To znaczy, że faktycznie kochają ten sport i dla takich kibiców chcemy poświęcać czas - dodaje 31-latek.

Podczas prezentacji trofeów, na podłogę upadł jeden z medali tegorocznych Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Czy był to historyczny krążek zdobyty przez Stefana Hulę w konkursie drużynowym? - Nie, tutaj Kamil przywiózł wszystkie medale <śmiech>... Na szczęście, nic się nie stało i wszystko jest w porządku. Szkoda by było...

Co można powiedzieć o kilkudniowym obozie treningowym w Górnej Austrii? - Uważam, że jest dobrze, choć wiadomo, że to dopiero początek. Przeważają bardzo dobre próby, jednak obiekt w Hinzenbach jest nie za duży. Z tego powodu, trudno o optymalną optykę mojej formy. Mi skakało się dobrze, a na tle uwag trenera można mówić, iż większość dotychczasowych skoków była udana. To mnie cieszy i nie pozostaje nic innego, niż trenować i czekać na kolejne zgrupowania oraz zawody.

Które mankamenty już teraz wskazuje Stefan Horngacher? - Zawsze jest coś, co podlega korekcie, więc nie może być idealnie. Teraz pilnuję odpowiedniej pozycji dojazdowej i sylwetki w locie. Są to detale, ale ogół prezentuje się pozytywnie.

Korespondencja z Proszowic, Dominik Formela

Subskrybuj kanał Skijumping.pl i oglądaj materiały wideo jako pierwszy!
Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (2918) ilość komentarzy: (2)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
07.07.2018
godz. 14:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KRIZNAR NikaSlowenia580
2.GOERLICH LuisaNiemcy388
3.HARALAMBIE DanielaRumunia382
4.REISCH AgnesNiemcy362
5.FREITAG SelinaNiemcy256
6.KARPIEL KamilaPolska247
7.TWARDOSZ AnnaPolska224
10.RAJDA KingaPolska203
30.PAŁASZ MagdalenaPolska90
47.CIEŚLAR PaulinaPolska61
55.HARSCHE KatarzynaPolska48
101.KIL JoannaPolska8
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl