Wtorek, 03 lipca 2018, 19:05

Adam Małysz obronił pracę licencjacką

Adam Małysz
Adam Małysz
fot. Tadeusz Mieczyński

Adam Małysz uzyskał wykształcenie wyższe. Dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim w miniony poniedziałek obronił pracę licencjacką Były skoczek narciarski dokonał tego na Politechnice Częstochowskiej, informuje portal rmf24.pl

Zagadnieniem, nad którym pochylił się czterokrotny mistrza świata, była promocja turystyczna jego rodzinnej miejscowości, Wisły. Jak sam przyznaje, nie było to dla niego proste zadanie. - Ta obrona, oprócz matury, to był chyba największy stres… Te dotyczące sportu są troszkę inne - mówi.

Czterokrotny medalista olimpijski swoją pracę oparł m.in. na przeprowadzonych przez niego ankietach, które okazały się niezwykle pomocne w osiągnięciu celu końcowego. Zbieranie odpowiednich materiałów pozwoliło mu na poznanie wielu, nieznanych dotąd faktów. Jego zdaniem, nawet władze tego beskidzkiego miasta mogłyby dowiedzieć się wielu ciekawostek podczas czytania przygotowanych przez niego materiałów.

Na miejsce rozwoju swojej edukacji czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli wybrał Politechnikę Częstochowską. Promotorem Małysza był profesor tej uczelni, dr Andrzej Brzeziński.

- Wyniki tych badań pokazały, że atrakcją Wisły jest skocznia im. Adama Małysza. To była jego radość, jak i satysfakcja, bo tam głównie przyjeżdżają turyści. Dzisiaj mamy szczęśliwy finał: Adam został oceniony na ocenę bardzo dobrą i nie ukrywam, że będę go namawiał, żeby kontynuował studia na naszym wydziale zarządzenia Politechniki Częstochowskiej - czytamy na rmf24.pl.

Stosunkowo niedawno, bo pod koniec poprzedniego roku, podobny poziom na swojej drodze edukacyjnej osiągnął Piotr Żyła, o czym informowaliśmy >>>TUTAJ<<<.Marta Wawrzyniak, Źródło: rmf24.pl
oglądalność: (6770) ilość komentarzy: (31)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl