Środa, 11 lipca 2018, 09:20

Skład Polski na FC w Szczyrku [aktualizacja]

Skocznia w Szczyrku
Skocznia w Szczyrku
fot. Tadeusz Mieczyński

W dniach 14-15 lipca kompleks skoczni Skalite w Szczyrku stanie się gospodarzem zawodów rangi FIS Cup. W tzw. trzeciej lidze gospodarze mają prawo wystawić dwudziestu reprezentantów, z czego w stu procentach skorzysta polska ekipa. Dziś trener kadry C, Wojciech Topór, ogłosił nazwiska sportowców, którzy pokażą się na obiekcie HS 106. W stawce pań zabraknie natomiast Kamili Karpiel, która nabawiła się problemów z kolanem.

Jak podaje oficjalny serwis Polskiego Związku Narciarskiego, w najbliższą sobotę i niedzielę zobaczymy siedmioosobową kadrę juniorów, Bartosza Czyża z kadry B, a także dwunastkę trenującą na co dzień poza kadrami.

Przypomnijmy, że w inauguracyjnych konkursach FC 2018/2018, które miały miejsce w miniony weekend w Villach, punkty zdobyło tylko dwóch Polaków. Kacper Juroszek ma na swoim koncie 40 "oczek", a Krzysztof Biegun zaledwie 3.

Dla Stanisława Ciszka, Jana Habdasa, Arkadiusza Jojki, Jarosława Krzaka, Miłosza Krzempka, Wiktora Pękali, Jana Rzadkosza oraz Krystiana Zygmuntowicza będzie to debiut w rywalizacji rangi FIS Cup. Wszyscy są juniorami, a najmłodszym w tym gronie jest Rzadkosz, który w czerwcu ukończył 14 lat.

Aktualizacja:

W godzinach popołudniowych polska federacja opublikowała skład żeńskiej ekipy. Pierwotnie miało znaleźć się w niej dziesięć skoczkiń, jednak problemy zdrowotne związane z kolanem wykluczają ze startu najlepszą z Polek - Kamilę Karpiel.

O punkty do trzecioligowej klasyfikacji generalnej powalczą natomiast: Paulina Cieślar Joanna Kil, Nicole Konderla, Magdalena Pałasz, Róża Pawlikowska, Nikola Pietraszko, Kinga Rajda, Joanna Szwab oraz Anna Twardosz.

Skład Polski na FC w Szczyrku:

- Kacper Juroszek (12. miejsce w FC 2018/2019);

- Krzysztof Biegun (36. miejsce w FC 2018/2019);

- Łukasz Bukowski;

- Stanisław Ciszek;

- Bartosz Czyż;

- Mateusz Gruszka;

- Jan Habdas;

- Arkadiusz Jojko;

- Szymon Jojko;

- Krzysztof Kieta;

- Jarosław Krzak;

- Miłosz Krzempek;

- Karol Niemczyk;

- Adam Niżnik;

- Szymon Pawłowski;

- Wiktor Pękala;

- Jan Rzadkosz;

- Damian Skupień;

- Kacper Stosel;

- Krystian Zygmuntowicz.

Skład Polski na FC Pań w Szczyrku:

- Anna Twardosz (30. miejsce w FC Pań 2018/2019);

- Kinga Rajda (31. miejsce w FC Pań 2018/2019);

- Paulina Cieślar;

- Joanna Kil;

- Nicole Konderla;

- Magdalena Pałasz;

- Róża Pawlikowska;

- Nikola Pietraszko;

- Joanna Szwab.

Program FC w Szczyrku (HS106):

14.07.2018, sobota

- 09:00 - oficjalny trening kobiet i mężczyzn

- 10:00 - seria próbna kobiet i mężczyzn

- 11:00 - pierwsza seria konkursowa kobiet i mężczyzn

15.07.2018, niedziela

- 09:00 - seria próbna kobiet i mężczyzn

- 10:00 - pierwsza seria konkursowa kobiet i mężczyzn



Dominik Formela, Źródło: PZN
oglądalność: (6147) ilość komentarzy: (29)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Wisła HS134
17.11.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 14:35
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STOCH KamilPolska1443
2.FREITAG RichardNiemcy1070
3.TANDE Daniel AndreNorwegia985
4.KRAFT StefanAustria881
5.JOHANSSON RobertNorwegia840
9.KUBACKI DawidPolska633
13.HULA StefanPolska431
16.ŻYŁA PiotrPolska403
21.KOT MaciejPolska261
36.WOLNY JakubPolska73
73.PILCH TomaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl