Środa, 11 lipca 2018, 17:08

Ruszył wyciąg na Średniej Krokwi

Średnia Krokiew w Zakopanem
Średnia Krokiew w Zakopanem
fot. Dominik Formela

Skoczkowie narciarscy i kombinatorzy norwescy trenujący w Zakopanem, po raz pierwszy od 2013 roku, mogą korzystać z wyciągu narciarskiego przy kompleksie Średniej Krokwi - informuje serwis sport.onet.pl. We wtorek, 10 lipca, zmodernizowaną konstrukcję oficjalnie dopuszczono do użytku.

Adepci narciarstwa klasycznego ćwiczący pod Tatrami aż przez pięć lat musieli wchodzić na szczyty zakopiańskich skoczni o własnych siłach. Stało się tak za sprawą silnego wiatru, który uszkodził istniejący wyciąg. Ten, choć w 2016 roku został naprawiony, długimi miesiącami nie mógł zostać dopuszczony do użytku z powodów formalnych. Teraz, po długim oczekiwaniu, sytuacja uległa zmianie.

- Od 10 lipca kolej została dopuszczona do eksploatacji - informuje na łamach sport.onet.pl Sebastian Danikiewicz z Centralnego Ośrodku Sportu, który zarządza całym kompleksem.

Jak zauważają sami zawodnicy, a także ich trenerzy, wznowienie pracy wyciągu niewątpliwie powinno ułatwić trening, a także poprawić jego efektywność. Każde piesze podejście generowało bowiem duże zmęczenie nóg skoczka, a do tego uniemożliwiało przeprowadzenie dodatkowych zajęć tego samego dnia i zmniejszało liczbę oddawanych skoków. O dramatycznej sytuacji skoczków z Zakopanego i okolic pisaliśmy >>>TUTAJ<<<.

Znamy też kolejne wieści dotyczące planowanej modernizacji Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha, o której informowaliśmy w marcu tego roku. To właśnie wtedy minister sportu i turystyki, podczas trwającego turnieju Raw Air, zapowiedział przeznaczenie około 40 mln złotych na przebudowę omawianych obiektów. Jak podaje Tomasz Kalemba z portalu sport.onet.pl, przystosowane do najnowocześniejszych standardów zostaną nie tylko istniejące skocznie, ale powstać ma też taka, której punkt konstrukcyjny usytuowany zostanie na 20. metrze. Przypomnijmy, iż punkt konstrukcyjne aktualnych to 15, 35, 65 i 85 metrów. Ostatnia z nich ma zostać powiększona, a do tego zaopatrzona w tory lodowe.

Prace mają ruszyć w przyszłym roku, a kolejne obiekty będą wyłączane z użytku sukcesywnie. Tak, aby skoczkowie mieli stałą możliwość trenowania na którymś z pozostałych. Niezbędne do tego będzie wyłonienie wykonawcy, który złoży projekt umożliwiający podzielenie prac na kilka etapów.Dominik Formela, Źródło: sport.onet.pl
oglądalność: (4069) ilość komentarzy: (5)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl