Środa, 01 sierpnia 2018, 18:30

Ernest Prislic wrócił do sportu!

Ernest Prislic
Ernest Prislic
fot. Tadeusz Mieczyński

Kiedy w grudniu 2016 roku ze Słowenii napłynęły informacje o wypadku z udziałem Ernesta Prislica, niewielu dawało mu szansę na powrót do skoków narciarskich. Zawodnik, który we wspomnianym okresie został nieszczęśliwie potrącony przez jednego z pracowników kompleksu w Planicy, w miniony weekend, po raz pierwszy od tamtego zdarzenia, wystartował w zmaganiach najwyższej rangi.

Przypomnijmy, iż Słoweniec w grudniu 2016 roku, podczas rozgrzewki przed obiektami w Planicy, został potrącony przez samochód, wskutek czego doznał krwotoku mózgowego, uszkodzenia oka, a także złamań kości jarzmowej i piszczelowej. Sportowiec w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Po dwóch tygodniach został z niej wybudzony, po czym rozpoczął proces żmudnej rehabilitacji.

Prislic opuścił cały sezon olimpijski, a tej wiosny otrzymał duży kredyt zaufania ze strony Słoweńskiego Związku Narciarskiego, który ulokował go w sześcioosobowej kadrze B. Oprócz niego, miejsce w niej znalazło się dla Nejca Dezmana, Jaki Hvali, Roberta Kranjca, Tomaza Naglica i Jurija Tepesa.

Jeszcze w czerwcu Prislic wygrał lokalny sprawdzian w Kranju, a na początku lipca wziął udział w zmaganiach rangi FIS Cup w Villach. W Austrii został sklasyfikowany kolejno na 26. i 67. pozycji. Pod koniec tego samego miesiąca słoweńska federacja poinformowała, iż rekonwalescent znalazł się w składzie na Letnie Grand Prix w Hinterzarten, gdzie odbyliśmy z nim krótką rozmowę.

- Ponowna obecność na skoczni sprawia, iż czuję się wspaniale. Po wypadku miałem kilkumiesięczną przerwę, po której powróciłem do treningu siłowego i gimnastycznego. Każdego dnia ciężko pracowałem nad tym, aby powrócić do rywalizacji. Najtrudniej było mi w 2017 roku, kiedy trenowałem, ale nie skakałem. Byłem zdolny do skakania, nic nie stało na przeszkodzie, ale nie zrobiłem tego.

Ostatecznie, Prislic przełamach strach wiosną tego roku, kiedy to pojawił się na rozbiegu skoczni Kisovec (HS55) w miejscowości Zagorje, w której trenuje na co dzień. - Przed pierwszym skokiem po wypadku czułem ekscytację, a tuż po nim ogromną radość. Sam fakt oddania skoku sprawił mi ogromną satysfakcję. Powołanie do składu na Letnie Grand Prix było dla mnie dużą niespodzianką. Pomimo wsparcia kibiców, nie spodziewałem się, że nastąpi to aż tak szybko.

- W tym momencie nie stawiam sobie konkretnych celów. Aktualnie żyję od zawodów do zawodów i zobaczymy, co przyniesie przyszłość - oznajmił 24-letni Prislic, który na Adlerschanze zajął 37. miejsce. W swojej próbie doleciał do linii wyznaczającej punkt konstrukcyjny tego obiektu, a więc do 95. metra.

Korespondencja z Hinterzarten, Dominik Formela

Subskrybuj kanał Skijumping.pl i oglądaj materiały wideo jako pierwszy!
Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (4022) ilość komentarzy: (5)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl