Piątek, 27 lipca 2018, 20:00

LGP w Hinterzarten: Geiger triumfuje w kwalifikacjach, Stoch drugi

Karl Geiger
Karl Geiger
fot. Tadeusz Mieczyński

Karl Geiger wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu Letniego Grand Prix w Hinterzarten (HS108). Reprezentant Niemiec uzyskał odległość 104 m. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch (101 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.

Najdłuższy lot kwalifikacji był dziełem Karla Geigera. Zawodnik gospodarzy wylądował na 104 metrze i wyprzedził o 4,6 punktu lidera cyklu, Kamila Stocha (101 m). Trzecie miejsce zajął Rosjanin Jewgienij Klimow (101 m), a tuż za nim znalazł się Dawid Kubacki (99 m), Niemiec Stephan Leyhe (100 m) i Austriak Stefan Kraft (99,5 m).

Stefan Hula po skoku na odległość 99 m sklasyfikowany został na siódmym miejscu, tuż przed Andreasem Wankiem (98 m). Dziewiąty był Maciej Kot (98 m), a czołową dziesiątkę zamknął David Siegel (96,5 m).

Polacy w komplecie awansowali do sobotniego konkursu. Jedenaste miejsce w kwalifikacjach zajął Piotr Żyła (97 m), natomiast czternaste - Jakub Wolny (96,5 m).

Kwalifikacje rozegrano w całości z 14. belki.

Początek sobotniego konkursu w Hinterzarten wyznaczono na godzinę 17:15. Wcześniej rozegrana zostanie seria próbna (16:00).

Wyniki kwalifikacji LGP w Hinterzarten (HS108); 27.07.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 52 GEIGER Karl 104.0 14 85.1 55.5 -1.3 132.2
2 Q 57 STOCH Kamil 101.0 14 84.8 54.0 1.6 127.6
3 Q 14 KLIMOV Evgeniy 101.0 14 85.4 53.0 1.9 126.9
4 Q 55 KUBACKI Dawid 99.0 14 85.0 54.5 3.3 125.8
5 Q 37 LEYHE Stephan 100.0 14 85.3 54.0 1.6 125.6
6 Q 50 KRAFT Stefan 99.5 14 84.7 54.5 0.9 124.4
7 Q 42 HULA Stefan 99.0 14 84.9 54.5 1.3 123.8
8 Q 9 WANK Andreas 98.0 14 85.5 54.0 0.5 120.5
9 Q 49 KOT Maciej 98.0 14 84.8 54.0 -0.1 120.0
10 Q 23 SIEGEL David 96.5 14 84.6 54.0 2.7 119.7
11 Q 56 ZYLA Piotr 97.0 14 85.1 52.5 2.3 118.8
12 Q 41 SATO Yukiya 97.0 14 85.2 53.0 0.6 117.6
13 Q 51 ZAJC Timi 97.0 14 84.6 53.5 -1.3 116.2
14 Q 48 WOLNY Jakub 96.5 14 84.5 52.5 0.6 116.1
15 Q 54 PEIER Killian 95.5 14 84.9 53.5 0.7 115.2
16 Q 26 ZOGRAFSKI Vladimir 96.5 14 84.4 52.5 -0.6 114.9
17 Q 40 INSAM Alex 96.0 14 84.5 52.5 0.3 114.8
18 Q 45 KOFLER Andreas 94.5 14 85.1 52.5 2.6 114.1
19 Q 21 HUBER Daniel 95.5 14 84.9 50.5 2.4 113.9
20 Q 46 KOUDELKA Roman 94.5 14 84.7 53.0 1.4 113.4
21 Q 17 VASSILIEV Dimitry 95.0 14 85.1 53.0 0.1 113.1
22 Q 43 FREITAG Richard 95.0 14 84.8 52.0 0.6 112.6
23 Q 2 AMMANN Simon 94.0 14 85.0 52.5 1.7 112.2
24 Q 39 DESCHWANDEN Gregor 93.5 14 84.9 51.0 2.2 110.2
25 Q 53 KOBAYASHI Junshiro 92.0 14 84.5 52.0 3.4 109.4
26 Q 31 SCHMID Constantin 91.5 14 85.0 51.5 4.2 108.7
27 Q 36 LANISEK Anze 92.5 14 84.4 52.5 1.1 108.6
28 Q 24 SCHLIERENZAUER Gregor 91.5 14 84.7 52.5 2.6 108.1
29 Q 35 PREVC Domen 92.0 14 85.2 51.0 2.3 107.3
29 Q 28 PASCHKE Pius 91.5 14 84.4 51.5 2.8 107.3
31 Q 47 NAKAMURA Naoki 91.5 14 84.6 51.5 2.5 107.0
32 Q 38 PAVLOVCIC Bor 91.5 14 84.9 52.0 1.3 106.3
33 Q 8 HARADA Yumu 94.0 14 84.4 50.5 -3.4 105.1
34 Q 16 HLAVA Lukas 90.5 14 84.4 51.5 1.8 104.3
35 Q 29 PEDERSEN Robin 89.0 14 84.8 50.0 5.5 103.5
36 Q 34 COLLOREDO Sebastian 90.0 14 84.6 51.0 1.4 102.4
37 Q 12 KORNILOV Denis 89.0 14 84.6 50.0 4.3 102.3
38 Q 6 CECON Federico 92.5 14 84.5 50.5 -3.5 102.0
39 Q 32 BRESADOLA Davide 90.0 14 84.9 51.0 0.4 101.4
40 Q 13 KOZISEK Cestmir 88.5 14 85.1 51.5 1.4 99.9
41 Q 19 AIGNER Clemens 88.0 14 85.0 49.5 4.3 99.8
42 Q 11 PRISLIC Ernest 87.5 14 85.1 50.5 4.2 99.7
43 Q 30 HUBER Stefan 88.0 14 84.6 50.0 3.4 99.4
44 Q 25 LEAROYD Jonathan 89.0 14 85.0 51.0 0.1 99.0
45 Q 15 BJOERENG Joacim Oedegaard 87.0 14 84.0 49.5 5.3 98.8
46 Q 18 NAGLIC Tomaz 85.0 14 84.4 50.0 8.5 98.5
47 Q 5 ROCH DUPLAND Thomas 89.5 14 84.9 51.0 -2.7 97.3
48 Q 33 DEZMAN Nejc 87.0 14 84.9 49.5 2.1 95.6
49 Q 20 SCHULER Andreas 87.5 14 84.6 50.0 0.3 95.3
50 Q 3 NAZAROV Mikhail 87.0 14 84.6 49.0 1.6 94.6
51 44 LINDVIK Marius 86.0 14 83.9 49.5 2.6 94.1
52 22 TKACHENKO Sergey 83.0 14 84.7 48.5 3.9 88.4
53 7 MUMINOV Sabirzhan 85.5 14 84.6 49.0 -3.4 86.6
54 4 KYTOESAHO Niko 85.5 14 84.4 49.5 -4.0 86.5
55 27 IWASA Yuken 80.5 14 83.9 49.5 0.2 80.7
56 10 AIGRO Artti 77.0 14 84.3 46.0 5.8 75.8
57 1 RINGEN Sondre 74.0 14 83.7 43.5 9.1 70.6
AY2I7378.jpg AY2I7378.jpg
1/71
Simon Ammann
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_3372.jpg 7DT_3372.jpg
2/71
Rothaus-Schanze
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_3388.jpg 7DT_3388.jpg
3/71
Simon Ammann
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_3402.jpg 7DT_3402.jpg
4/71
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_3406.jpg 7DT_3406.jpg
5/71
Rothaus-Schanze
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_3411.jpg 7DT_3411.jpg
6/71
Rothaus-Schanze
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_3413.jpg 7DT_3413.jpg
7/71
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
7DT_3418.jpg 7DT_3418.jpg
8/71
Florian LieglDavid Jiroutek
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0021.jpg AY2I0021.jpg
9/71
Simon Ammann
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0070.jpg AY2I0070.jpg
10/71
Andreas Wank
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0118.jpg AY2I0118.jpg
11/71
Evgeniy Klimov
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0148.jpg AY2I0148.jpg
12/71
Tomaz Naglic
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0184.jpg AY2I0184.jpg
13/71
Daniel Huber
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0213.jpg AY2I0213.jpg
14/71
Karl Geiger
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0225.jpg AY2I0225.jpg
15/71
Gregor Schlierenzauer
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0265.jpg AY2I0265.jpg
16/71
Yuken Iwasa
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0271.jpg AY2I0271.jpg
17/71
Rothaus-Schanze
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0294.jpg AY2I0294.jpg
18/71
Robin Pedersen
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0308.jpg AY2I0308.jpg
19/71
Stefan Huber
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0320.jpg AY2I0320.jpg
20/71
Constantin Schmid
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0351.jpg AY2I0351.jpg
21/71
Sędziowie
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0357.jpg AY2I0357.jpg
22/71
Domen Prevc
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0384.jpg AY2I0384.jpg
23/71
Stephan Leyhe
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0419.jpg AY2I0419.jpg
24/71
Alex Insam
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0449.jpg AY2I0449.jpg
25/71
Stefan Hula
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0463.jpg AY2I0463.jpg
26/71
Richard Freitag
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0475.jpg AY2I0475.jpg
27/71
Marius Lindvik
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0506.jpg AY2I0506.jpg
28/71
Roman Koudelka
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0518.jpg AY2I0518.jpg
29/71
Naoki Nakamura
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0534.jpg AY2I0534.jpg
30/71
Jakub Wolny
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0548.jpg AY2I0548.jpg
31/71
Maciej Kot
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0566.jpg AY2I0566.jpg
32/71
Stefan Kraft
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0594.jpg AY2I0594.jpg
33/71
Karl Geiger
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0605.jpg AY2I0605.jpg
34/71
Junshiro Kobayashi
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0615.jpg AY2I0615.jpg
35/71
Borek Sedlak
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0619.jpg AY2I0619.jpg
36/71
Killian Peier
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0633.jpg AY2I0633.jpg
37/71
Dawid Kubacki
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0649.jpg AY2I0649.jpg
38/71
Piotr Żyła
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I0671.jpg AY2I0671.jpg
39/71
Kamil Stoch
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7349.jpg AY2I7349.jpg
40/71
Andreas Wank
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7359.jpg AY2I7359.jpg
41/71
Thomas Roch Dupland
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7384.jpg AY2I7384.jpg
42/71
Matthias Prodinger
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7404.jpg AY2I7404.jpg
43/71
Stefan Kraft
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7411.jpg AY2I7411.jpg
44/71
Killian Peier
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7449.jpg AY2I7449.jpg
45/71
David Siegel
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7452.jpg AY2I7452.jpg
46/71
Thomas Roch Dupland
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7465.jpg AY2I7465.jpg
47/71
Sergey TkachenkoGregor Schlierenzauer
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7472.jpg AY2I7472.jpg
48/71
Daniel HuberClemens Aigner
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7501.jpg AY2I7501.jpg
49/71
Werner Schuster
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7522.jpg AY2I7522.jpg
50/71
Henning Stensrud
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7538.jpg AY2I7538.jpg
51/71
Yukiya Sato
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7551.jpg AY2I7551.jpg
52/71
Stefan Horngacher
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7591.jpg AY2I7591.jpg
53/71
Richard Freitag
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7603.jpg AY2I7603.jpg
54/71
Marius Lindvik
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7631.jpg AY2I7631.jpg
55/71
Roman Koudelka
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7636.jpg AY2I7636.jpg
56/71
Roman Koudelka
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7673.jpg AY2I7673.jpg
57/71
Maciej Kot
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7693.jpg AY2I7693.jpg
58/71
Andreas Felder
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7703.jpg AY2I7703.jpg
59/71
Stefan Kraft
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7727.jpg AY2I7727.jpg
60/71
Timi Zajc
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7742.jpg AY2I7742.jpg
61/71
Werner Schuster
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7749.jpg AY2I7749.jpg
62/71
Karl Geiger
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7820.jpg AY2I7820.jpg
63/71
Killian Peier
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7850.jpg AY2I7850.jpg
64/71
Dawid Kubacki
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7862.jpg AY2I7862.jpg
65/71
Dawid Kubacki
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7867.jpg AY2I7867.jpg
66/71
Piotr Żyła
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7885.jpg AY2I7885.jpg
67/71
Piotr Żyła
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7911.jpg AY2I7911.jpg
68/71
Kamil Stoch
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I7941.jpg AY2I7941.jpg
69/71
Kamil Stoch
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I8083.jpg AY2I8083.jpg
70/71
Maciej Kreczmer
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński
AY2I9901.jpg AY2I9901.jpg
71/71
Kibice
27.07.2018Fot. Tadeusz Mieczyński


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (11086) ilość komentarzy: (20)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl