Piątek, 03 sierpnia 2018, 23:14

Dawid Kubacki oraz Jakub Wolny po kwalifikacjach w Einsiedeln

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki
fot. Tadeusz Mieczyński

W czołowej "10" piątkowych kwalifikacji do zawodów Letniego Grand Prix w Einsiedeln zameldowali się m.in. Dawid Kubacki oraz Jakub Wolny. Pierwszy z wymienionej dwójki oddaj najdłuższy skok całej serii - 116,5 metra, drugi natomiast lądował siedem metrów bliżej. Podopieczni Stefana Horngachera wywalczyli kolejno drugą i siódmą pozycję.

Dawid Kubacki:

- Nie podzieliłbym zdania spikera, że próba kwalifikacyjna była zjawiskowa. W moim odczuciu była w porządku. Podobnie jak ta z drugiej serii treningowej. Do tego trafiłem na lepsze warunki, niż we wspomnianym treningu. Poleciało całkiem fajnie.

- Temperatura troszeczkę dawała nam w piątek w kość. Nie mieliśmy jeszcze wakacji, więc mogliśmy się tutaj wygrzać na słońcu <śmiech>… Po dwóch dniach przerwy od skakania nosiło już nas w pokojach hotelowych <śmiech>. W Einsiedeln, pomimo przedłużającego się treningu z powodu wiatru, udało się już poskakać. Zgrupowanie w Hinterzarten było solidnie przepracowane. Nie oddaliśmy bardzo dużo skoków, ale każdy z nas pracował nad swoimi drobnymi elementami do poprawy. Myślę, że każdy z nas zrobił krok do przodu.

- W Niemczech odbył się też grill u Stefana Horngachera. Uważam, że to dobra opcja do spędzenia odrobiny czasu na luzie. Przez większość dni w roku jesteśmy razem i każdy myśli o pracy do wykonania, a na takim spotkaniu mogliśmy usiąść, zjeść steka z grilla i pośmiać się. Dzień rozluźnienia dobrze nam zrobił.

Jakub Wolny:

- Piątek był bardzo gorącym dniem. Trzeba było oszczędzać siły przed kwalifikacjami, bo skakanie w takim skwarze naprawdę nie jest łatwe. Człowiek szybko traci energię i się męczy. Po zgrupowaniu w Hinterzarten nie brakuje nam sił. Mieliśmy tam normalne treningi, ale nie jakieś super ciężkie. Była też chwila odpoczynku, więc jesteśmy dobrze zregenerowani.

- Spotkanie przy grillu u trenera było fajnym wydarzeniem. Mogliśmy spędzić trochę czasu i jeszcze bardziej się zintegrować. Pomimo tego, że cała nasza grupa dobrze się dogaduje. Niezależnie od wieku danej osoby, wszyscy dogadujemy się należycie, a po takim spotkaniu jeszcze lepiej.

- W piątek nie oddawałem szałowych skoków. Te w Einsiedeln pokażę w zawodach! Skok z pierwszego treningu był dotąd najlepszy. W kolejnych seriach miałem problem ze spóźnianiem odbicia.

- Jeżeli jest ku temu okazja, zdecydowanie wolę skakać i rywalizować w cieple, niż siedzieć w domu. Nie zastanawiałem się nad tym szczególnie, ale zarówno podczas silnego mrozu, jak i upału, jest nam trudno. Niełatwo jednak pokusić się o wskazanie tego, co przysparza więcej kłopotów.

Korespondencja z Einsiedeln, Dominik Formela

Subskrybuj kanał Skijumping.pl i oglądaj materiały wideo jako pierwszy!
Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (1734) ilość komentarzy: (0)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl