Piątek, 03 sierpnia 2018, 17:40

LGP w Einsiedeln: Żyła i Kubacki najlepsi na treningu

Piotr Żyła
Piotr Żyła
fot. Tadeusz Mieczyński

Piotr Żyła okazał się najlepszy w pierwszej serii treningowej przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu indywidualnego Letniego Grand Prix w Einsiedeln (HS117). Reprezentant Polski w swojej próbie uzyskał rezultat 114 m. W drugiej rundzie pierwsze miejsce zajął z kolei Dawid Kubacki (110 m).

Pierwsza, trwająca blisko 100 minut seria treningowa była wielokrotnie przerywana z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru. W tych warunkach najlepszy okazał się Piotr Żyła (114 m), który o 1,3 punktu wyprzedził Czecha Romana Koudelkę (118 m). Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch (110 m) przed Austriakiem Stefanem Kraftem (108,5 m), Jakubem Wolnym (106 m) oraz Słoweńcem Timi Zajcem (108,5 m).

Stefan Hula po skoku na odległość 107 m był siódmy, przed Andreasem Wankiem (111,5 m) i Danielem Huberem (113 m). Pierwszą dziesiątkę zamknął Michael Hayboeck (114,5 m), zaś drugą otworzył Dawid Kubacki (110 m). Maciej Kot (104,5 m) zajął czternastą pozycję.

Pierwszą rundę treningową rozegrano z 13., 12., 11. i 10. belki startowej.

W drugim treningu lepszy od rywali okazał się Dawid Kubacki. Ubiegłoroczny triumfator Letniego Grand Prix wylądował na 110 metrze i wyprzedził Słoweńca Timiego Zajca (110 m) oraz Austriaka Stefana Krafta (110,5 m) i Michaela Hayboecka (111 m). Piąte miejsce zajął Jewgienij Klimow (110,5 m).

Piotr Żyła z wynikiem 109 m był szósty, tuż przed Stefanem Hulą (110,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Roman Koudelka (112 m), Killian Peier (105,5 m) oraz Andreas Wank (110 m).

Trzynaste miejsce zajął Kamil Stoch, który uzyskał odległość 105,5 m. Piętnasty był Jakub Wolny (106 m), zaś dwudziesty piąty - Maciej Kot (101,5 m).

Drugi trening został rozpoczęty z 11. belki startowej. Po skokach 37 zawodników wydłużono rozbieg do 12. platformy.

Początek kwalifikacji o 18:35.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki I treningu LGP w Einsiedeln (HS117); 03.08.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 53 ZYLA Piotr 114.0 10 89.0 -11.4 77.9
2 40 KOUDELKA Roman 118.0 12 89.2 -11.2 76.6
3 54 STOCH Kamil 110.0 10 89.0 -7.1 75.0
4 44 KRAFT Stefan 108.5 11 89.3 -2.6 72.4
5 49 WOLNY Jakub 106.0 11 89.1 1.4 71.9
6 47 ZAJC Timi 108.5 11 89.3 -4.3 70.7
7 48 HULA Stefan 107.0 11 89.4 -2.8 69.5
8 41 WANK Andreas 111.5 11 89.8 -11.2 69.2
9 34 HUBER Daniel 113.0 12 89.6 -9.7 69.1
10 16 HAYBOECK Michael 114.5 13 90.8 -8.2 68.9
11 51 KUBACKI Dawid 110.0 11 89.4 -9.5 68.2
12 19 PEDERSEN Robin 115.0 13 90.5 -10.2 67.8
13 38 SATO Yukiya 112.0 12 89.1 -9.3 67.7
14 43 KOT Maciej 104.5 11 89.4 -1.2 66.6
15 39 KOFLER Andreas 108.0 12 89.5 -5.5 64.3
16 31 SCHLIERENZAUER Gregor 108.0 12 89.3 -6.4 63.4
17 22 NAGLIC Tomaz 106.0 12 90.0 -3.5 62.7
18 21 TKACHENKO Sergey 105.0 12 90.0 -3.3 61.1
19 46 KLIMOV Evgeniy 102.5 11 88.8 -3.6 60.6
20 28 PREVC Domen 107.5 12 90.0 -9.6 59.3
21 6 KORNILOV Denis 109.5 13 89.6 -9.3 58.8
22 11 HLAVA Lukas 111.0 13 89.2 -12.6 58.2
23 35 LINDVIK Marius 98.0 12 89.5 5.6 57.4
23 27 BJOERENG Joacim Oedegaard 107.0 12 90.1 -10.6 57.4
25 5 BARTOL Tilen 107.0 13 89.7 -7.1 56.5
26 25 SCHULER Andreas 105.5 12 89.3 -9.0 56.3
27 7 ZOGRAFSKI Vladimir 108.5 13 88.9 -10.1 56.2
28 45 KOBAYASHI Junshiro 99.0 11 88.2 -2.1 55.8
29 15 CECON Federico 105.5 13 90.1 -5.4 55.5
30 18 HOFFMANN Felix 108.0 13 89.9 -10.0 55.4
31 20 LISSO Justin 100.0 12 90.3 -0.1 55.3
32 33 DESCHWANDEN Gregor 104.5 12 89.1 -8.6 54.9
33 32 AIGNER Clemens 104.5 12 89.5 -8.7 54.8
33 30 AMMANN Simon 103.0 12 89.4 -6.0 54.8
33 23 WESTERHEIM Oscar P 102.5 12 90.0 -5.1 54.8
36 29 WELLINGER Andreas 101.0 12 89.9 -2.9 54.3
36 4 IWASA Yuken 106.5 13 88.4 -8.4 54.3
38 8 HUBER Stefan 106.0 13 89.3 -7.8 54.0
39 3 EGLOFF Luca 105.5 13 90.2 -7.1 53.8
40 42 INSAM Alex 96.5 11 89.5 -0.7 53.4
41 50 NAKAMURA Naoki 95.5 11 88.7 -0.3 51.3
41 24 HARADA Yumu 104.5 12 88.6 -12.2 51.3
43 12 PRISLIC Ernest 104.0 13 90.3 -8.2 50.0
44 37 SIEGEL David 100.0 12 88.9 -5.6 49.8
45 36 VASSILIEV Dmitriy 95.5 12 89.6 1.7 49.0
46 2 HAUSWIRTH Sandro 104.0 13 89.9 -9.8 48.4
47 26 CHOI Heung Chul 99.0 12 89.0 -5.8 47.8
48 9 BAER Moritz 100.0 13 88.7 -3.7 47.3
49 17 MUMINOV Sabirzhan 104.0 13 89.3 -11.4 46.8
50 14 HAMANN Martin 101.0 13 89.7 -6.2 46.6
51 13 KOZISEK Cestmir 98.0 13 89.7 -2.3 45.1
52 10 NAZAROV Mikhail 101.0 13 89.3 -8.6 44.2
53 1 KAELIN Pascal 87.5 13 89.4 -2.6 25.9
52 PEIER Killian DNS

Wyniki II treningu LGP w Einsiedeln (HS117); 03.08.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 51 KUBACKI Dawid 110.0 12 90.7 3.0 67.6
2 47 ZAJC Timi 110.0 12 90.4 2.9 67.5
3 44 KRAFT Stefan 110.5 12 90.6 0.5 66.0
3 16 HAYBOECK Michael 111.0 11 90.2 -4.8 66.0
5 46 KLIMOV Evgeniy 110.5 12 90.4 0.2 65.7
6 53 ZYLA Piotr 109.0 12 90.4 2.4 65.2
7 48 HULA Stefan 110.5 12 90.5 -0.7 64.8
8 40 KOUDELKA Roman 112.0 12 90.1 -3.9 64.3
9 52 PEIER Killian 105.5 12 90.0 5.5 62.0
10 41 WANK Andreas 110.0 12 91.0 -3.1 61.5
11 31 SCHLIERENZAUER Gregor 105.5 11 90.0 0.2 61.1
12 20 LISSO Justin 108.0 11 89.8 -5.2 60.2
13 54 STOCH Kamil 105.5 12 90.2 2.5 59.0
14 39 KOFLER Andreas 107.0 12 90.5 -0.8 58.4
15 49 WOLNY Jakub 106.0 12 90.1 0.5 57.9
16 34 HUBER Daniel 102.0 11 89.5 2.7 57.3
17 8 HUBER Stefan 109.0 11 89.2 -10.1 57.1
18 29 WELLINGER Andreas 103.0 11 90.1 0.4 56.8
19 33 DESCHWANDEN Gregor 103.0 11 89.8 -1.0 55.4
20 19 PEDERSEN Robin 107.0 11 89.9 -8.8 54.8
21 7 ZOGRAFSKI Vladimir 106.5 11 88.6 -8.2 54.5
22 22 NAGLIC Tomaz 107.0 11 88.6 -9.7 53.9
22 21 TKACHENKO Sergey 106.0 11 89.3 -7.9 53.9
24 23 WESTERHEIM Oscar P 105.0 11 89.2 -6.3 53.7
25 43 KOT Maciej 101.5 12 90.1 4.0 53.3
25 36 VASSILIEV Dmitriy 100.5 11 89.4 1.4 53.3
27 6 KORNILOV Denis 107.5 11 89.2 -11.3 53.2
28 38 SATO Yukiya 104.0 12 90.3 -1.1 52.7
29 26 CHOI Heung Chul 104.5 11 88.9 -6.5 52.6
29 15 CECON Federico 105.5 11 89.2 -8.3 52.6
29 3 EGLOFF Luca 102.0 11 89.4 -2.0 52.6
32 12 PRISLIC Ernest 105.0 11 89.6 -7.9 52.1
33 9 BAER Moritz 105.0 11 88.7 -9.4 50.6
34 30 AMMANN Simon 98.5 11 89.6 1.9 50.2
35 37 SIEGEL David 101.0 12 89.8 0.7 49.1
36 28 PREVC Domen 99.5 11 89.7 -1.8 48.3
37 13 KOZISEK Cestmir 103.5 11 89.1 -9.5 47.8
38 2 HAUSWIRTH Sandro 101.0 11 89.6 -5.4 47.4
39 45 KOBAYASHI Junshiro 98.5 12 89.4 3.4 47.3
39 24 HARADA Yumu 100.0 11 88.9 -3.7 47.3
41 10 NAZAROV Mikhail 101.0 11 88.9 -6.1 46.7
42 5 BARTOL Tilen 101.0 11 89.0 -6.9 45.9
43 4 IWASA Yuken 97.5 11 88.5 -5.0 41.5
44 32 AIGNER Clemens 95.0 11 89.9 -0.9 41.1
45 35 LINDVIK Marius 93.5 11 88.8 0.3 39.6
46 14 HAMANN Martin 97.0 11 89.4 -7.3 38.3
47 25 SCHULER Andreas 96.0 11 89.0 -5.8 38.0
48 27 BJOERENG Joacim Oedegaard 97.5 11 88.7 -8.6 37.9
49 17 MUMINOV Sabirzhan 98.0 11 89.0 -9.8 37.6
50 42 INSAM Alex 92.0 12 89.9 4.9 37.1
51 11 HLAVA Lukas 96.0 11 88.8 -6.8 37.0
52 18 HOFFMANN Felix 95.5 11 89.2 -6.6 36.3
53 1 KAELIN Pascal 97.0 11 88.6 -10.9 34.7
50 NAKAMURA Naoki DNS


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (10330) ilość komentarzy: (40)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FC
Pań
Najbliższy konkurs:
Planica HS240
24.03.2019
godz. 10:00
Niedziela, godz. 09:35
Niedziela, godz. 09:15
Niedziela, godz. 09:35
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1985
2.KRAFT StefanAustria1335
3.STOCH KamilPolska1264
4.ŻYŁA PiotrPolska1081
5.JOHANSSON RobertNorwegia959
6.KUBACKI DawidPolska948
22.WOLNY JakubPolska306
40.HULA StefanPolska69
47.KOT MaciejPolska25
67.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.SEIDL FabianNiemcy526
2.EGLOFF LucaSzwajcaria458
3.SCHUBERT JohannesNiemcy452
4.RAINER StefanAustria435
5.NIETZEL JustinNiemcy417
15.JUROSZEK KacperPolska222
45.NIŻNIK AdamPolska95
49.GRUSZKA MateuszPolska79
51.PILCH TomaszPolska75
65.KANTYKA PrzemysławPolska54
82.BIEGUN KrzysztofPolska39
88.SKUPIEŃ DamianPolska34
97.STOSEL KacperPolska29
153.JOJKO SzymonPolska5
161.CZYŻ BartoszPolska2
164.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOMAR KatraSlowenia246
2.KARPIEL KamilaPolska239
3.RAUDASCHL ElisabethAustria201
4.BRECL JernejaSlowenia200
5.PURKER ClaudiaAustria192
13.RAJDA KingaPolska155
41.SZWAB JoannaPolska25
45.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia486
2.RAUDASCHL ElisabethAustria304
3.STRATE AbigailKanada225
4.TRAMBITAS Andreea DianaRumunia200
4.REISCH AgnesNiemcy200
7.TWARDOSZ AnnaPolska191
22.RAJDA KingaPolska125
50.PAŁASZ MagdalenaPolska63
51.CIEŚLAR PaulinaPolska62
56.KARPIEL KamilaPolska50
63.SZWAB JoannaPolska37
65.KIL JoannaPolska34
72.KONDERLA NicolePolska27
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra Puchar Świata w lotach narciarskich 18/19?
Ryoyu Kobayashi
Kamil Stoch
Markus Eisenbichler
Stefan Kraft
Piotr Żyła
nie mam zdania
Głosuj
  1. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Piotr Żyła
    99,99%
  4. Markus Eisenbichler
    99,99%
  5. Stefan Kraft
    99,99%
  6. nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl