Piątek, 03 sierpnia 2018, 22:20

Kamil Stoch i Stefan Hula po kwalifikacjach w Einsiedeln

Kamil Stoch
Kamil Stoch
fot. Tadeusz Mieczyński

Reprezentanci Klubu Sportowego Eve-nement Zakopane, Kamil Stoch i Stefan Hula, we wszystkich piątkowych seriach na obiekcie im. Andreasa Kuettela (HS117) w Einsiedeln przekraczali punkt konstrukcyjny usytuowany na 105. metrze. W kwalifikacjach do sobotnich zawodów zajęli oni odpowiednio szóstą i czwartą lokatę.

Kamil Stoch:

- Dziś było bardzo trudno. Po pierwszej próbie treningowej wyssało ze mnie energię po tym, jak naczekaliśmy się na górze skoczni. Z drugiej strony warto było trochę poskakać, bo mieliśmy trzy dni przerwy i chciało się już iść na górę, aby polatać. Po to tu przyjechaliśmy. Jesteśmy dość daleko od domu i mamy tu zawody, w których chce się skakać i rywalizować.

- Podczas zgrupowania w Hinterzarten udało się ustabilizować kilka kwestii technicznych, a nad niektórymi nadal pracuję. Najważniejsze, że pogoda w Niemczech dała nam poskakać, dzięki czemu mogliśmy zrealizować cały plan treningowy. Udało się też zrobić integracyjnego grilla!

- W Einsiedeln wiatr trochę dawał popalić, ale na szczęście udało się rozegrać wszystkie trzy serie, więc jest w porządku.

Stefan Hula:

- Ciepło… Najgorsze było to, że trochę dziś wiało, przez co trzy serie trwały dość długo. Oczekiwanie w takiej temperaturze było nużące, natomiast kwalifikacje przebiegły już dość sprawnie. Na górze, kiedy grzeje z każdej strony, pozostaje czekać i rozmawiać o głupotach.

- Zgrupowanie w Hinterzarten było dla mnie owocne. Oddawałem tam fajne skoki. Tutaj też, ze skoku na skok, czułem się lepiej. Jest to pozytywny czas. Podobnie było na grillu u trenera Horngachera, gdzie wspólnie posiedzieliśmy i zjedliśmy dobre mięsko. Było naprawdę sympatycznie. Można było sobie pozwolić na małe co nieco, ale wszystko z głową. Skosztowaliśmy m.in. bardzo dobrych steków, które przyrządził szkoleniowiec. Pojedliśmy dobrze, więc mamy siły! Choć po dzisiejszym upale trochę mniej…

- Fajnie, bo dobrze potrenowaliśmy. Było też trochę czasu na odpoczynek. Dłuży nam się przede wszystkim wtedy, kiedy mamy wolne popołudnia. Niemniej, treningi i zawody w tym regionie Europy są owoce, więc wszystko przebiega zgodnie z planem. Wyjazd tutaj był dobrym krokiem.

Korespondencja z Einsiedeln, Dominik Formela

Subskrybuj kanał Skijumping.pl i oglądaj materiały wideo jako pierwszy!
Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (3734) ilość komentarzy: (0)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl