Sobota, 04 sierpnia 2018, 11:45

Andreas Wellinger o nowym sponsorze i wylocie do USA

Andreas Wellinger
Andreas Wellinger
fot. Tadeusz Mieczyński

Andreas Wellinger powrócił do rywalizacji w elicie. Aktualny mistrz olimpijski na skoczni normalnej miał krótką przerwę od startów na igelicie, która była spowodowana udziałem w amerykańskiej trasie piłkarskiego mistrza Niemiec - FC Bayern München. 22-latek, który od lat jest sympatykiem bawarskiego klubu, opowiedział naszemu serwisowi o wrażeniach dotyczących wylotu do USA. Wellinger poruszył też kwestię podpisania kontraktu sponsorskiego z firmą Red Bull.

- Za mną wspaniała podróż, obfitująca w wiele wartościowych wrażeń. W Stanach Zjednoczonych poznałem sporo nowych osób, które na co dzień tworzą klub FC Bayern. Zarówno piłkarzy, jak i ludzi odpowiedzialnych za działanie tego zespołu. Konkurs Letniego Grand Prix w Hinterzarten oglądałem podczas swojego treningu na siłowni, więc można powiedzieć, że trzymałem rękę na pulsie - mówi dwukrotny wicemistrz świata z Lahti.

- Opuszczenie zawodów, szczególnie przed własną publicznością, nie było dla mnie łatwą decyzją. Myślę jednak, że nie codziennie otrzymuje się szansę wzięcia udziału w tournée z drużyną pokroju mistrza Niemiec. Dzięki pozwoleniu Niemieckiego Związku Narciarskiego, a także mojego sztabu szkoleniowego, mogłem poznać się ze sportowcami tworzącymi tak znany zespół. Nie mogę powiedzieć, że ja i poszczególni piłkarze jesteśmy teraz przyjaciółmi, ale była to dobra okazja do poznania się i wymiany poglądów. Być może pewnego dnia pojawię się jeszcze na jakiejś sesji treningowej i wyciągnę z niej kolejne wnioski, które będzie można przenieść na grunt skoków narciarskich. Moim zdaniem, decyzja o wylocie do USA była dobrym ruchem - dodaje drugi zawodnik minionej edycji Turnieju Czterech Skoczni.

W USA zabrakło kapitana reprezentacji Polski i króla strzelców Bundesligi - Roberta Lewandowskiego. Co skoczek sądzi o naszym rodaku? - Robert to świetny piłkarz i wspaniały człowiek, którego mogłem poznać w styczniu 2017 roku w Oberstdorfie, kiedy pojawił się na Pucharze Świata w lotach narciarskich. To sportowiec, który sięgnął po niejedno trofeum i mam nadzieję, że kiedyś pojawi się możliwość, abyśmy porozmawiali o sporcie, czy skokach narciarskich. Czas pokaże.

Czy piłkarze mieli możliwość zaczerpnięcia czegoś z treningu mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich? - Mam nadzieję! Szczególnie Sandro Wagner był pod wrażeniem mojego balansu, który zaobserwował w trakcie treningu na piłce gimnastycznej. Nie mam pojęcia, być może sami spróbują pewnego dnia tego typu ćwiczeń. Niemniej, utrzymywanie się na takiej piłce wymaga ogromu pracy.

- Piątkowe skoki w Einsiedeln były moimi pierwszymi od czasu Letniego Grand Prix w Wiśle. Zwłaszcza drugą próbe treningową oceniam przyzwoicie (Wellinger uzyskał w niej 103 metry - przyp. red.). Staram się odzyskać tutaj odpowiednie czucie na skoczni, więc pozostaje konsekwentnie pracować dalej - kontynuuje Niemiec.

Przed startem sezonu letniego Andreas Wellinger zmienił sponsora eksponowanego na kasku, którym od teraz jest firma Red Bull. Jakie są kulisy tej zmiany? - Ta zmiana była dla mnie niespodzianką, ponieważ Milka, mój dotychczasowy partner, postanowiła zmienić system sponsoringu w sporcie. Zaakceptowałem tę decyzję, a cztery lata spędzone z tą firmą były świetnym okresem. Otworzyła się zatem szansa na poszukanie nowej marki pod kątem współpracy i jestem naprawdę szczęśliwy i podekscytowany, iż mogę nosić kask w barwach Red Bulla.

- Współdzielenie barw, z którymi kojarzeni są tacy skoczkowie jak Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern czy Adam Małysz to dla mnie duże wyróżnienie. Postaram się nawiązać do ich osiągnięć. Rywalizacja z Thomasem i Adamem jest już niemożliwa, ale po dziś dzień mogę mierzyć się z Gregorem. Wszyscy oni to wspaniali ludzie, którzy zrobili niesamowicie dużo dla tego sportu. Postaram się pójść ich drogą - zapowiada szósty skoczek Pucharu Świata 2017/2018, który do tej pory ma na swoim koncie trzy pucharowe triumfy.

Korespondencja z Einsiedeln, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela

Subskrybuj kanał Skijumping.pl i oglądaj materiały wideo jako pierwszy!
Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (7185) ilość komentarzy: (34)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl