Sobota, 04 sierpnia 2018, 21:39

Hat-trick Kamila Stocha w LGP 2018

Kamil Stoch
Kamil Stoch
fot. Tadeusz Mieczyński

Kamil Stoch na wakacyjną przerwę uda się jako niepokonany skoczek Letniego Grand Prix 2018. Trzykrotny mistrz olimpijski do triumfów święconych w Wiśle i Hinterzarten dołożył zwycięstwo w Einsiedeln. W sobotę na najwyższym stopniu podium stanął obok Piotra Żyły, dla którego był to pierwszy tego typu sukces na igelicie.

- Dzisiejsze zawody były dla nas super! Cieszę się, że cała drużyna tak skakała. Druga seria być może trochę nie wyszła tak, jak mogłaby wyjść, ale i tak stanąłem z Piotrkiem na najwyższym stopniu podium. To świetny scenariusz - mówi Stoch, który na obiekcie im. Andreasa Kuettela (HS117) uzyskał 114,5 oraz 112,5 metra.

- Wiedziałem, że na półmetku zajmujemy pięć czołowych lokat, ale nigdy nie sprawdzam wnikliwie rezultatów w trakcie zawodów. Nie przeliczam strat czy punktów, gdyż moim zadaniem jest skupienie się na skoku. Jewgienij Klimow miał pełne prawo do pokrzyżowania nam planów. Od początku tego lata skacze dobrze, więc jego wynik nie jest niespodzianką. Mimo tego, że nie zajęliśmy całego podium, był to wspaniały konkurs - podkreśla dominator ostatniej edycji Turnieju Czterech Skoczni.

Co zmieniło się od piątku, kiedy skoki wyglądały znacznie gorzej? - W piątek straciłem sporo energii podczas oczekiwania na swoje próby w upale. Trudno jest utrzymać siły przez cały dzień, kiedy pot leje się po całym człowieku, zwłaszcza po dłuższym oczekiwaniu na skok w kombinezonie. Temperatura jest wówczas naprawdę bardzo wysoka. Dziś podszedłem do tego inaczej, skorygowałem system przygotowania do skoku, a do tego wiedziałem, co mnie czeka.

- Bardzo się cieszę z tak udanego wejścia w Letnie Grand Prix 2018. Tym bardziej, że te skoki nie są optymalne. Stać mnie na dużo lepsze, ale mam świadomość czasu pozostałego do zimy, więc mogę sobie spokojnie pracować. To bardzo dobra baza, która daje podstawy do pracowania nad poszczególnymi elementami skoku - zaznacza przedstawiciel klubu KS Eve-nement Zakopane.

Trener Stefan Horngacher rozważa starty kadry A w rumuńskim Rasnovie. Jak lider klasyfikacji generalnej ocenia ten pomysł? - Nie mam dużo do gadania. Jeżeli trener uzna, że to będzie dla nas dobre, to pojedziemy. Jeśli uzna inaczej, wówczas będzie trzeba trenować. W każdym razie, robotę będzie trzeba wykonać <śmiech>. Nie chcę mówić o klasyfikacji generalnej LGP. Nie jest to żadnego rodzaju priorytet. Wygrywanie zawodów letnich nie jest celem. Takim jest zima i Puchar Świata. A jak potoczy się LGP? Czas pokaże.

Korespondencja z Einsiedeln, Dominik Formela

Subskrybuj kanał Skijumping.pl i oglądaj materiały wideo jako pierwszy!
Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (3671) ilość komentarzy: (2)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl