Niedziela, 05 sierpnia 2018, 18:38

Stefan Horngacher: Po krótkich wakacjach rozpoczniemy drugi etap przygotowań

Stefan Horngacher
Stefan Horngacher
fot. Tadeusz Mieczyński

Kadra kierowana przez trenera Stefana Horngachera zakończyła starty w lipcowo-sierpniowej części Letniego Grand Prix 2018. Z austriackim szkoleniowcem, o planach dotyczących kolejnych tygodni, porozmawialiśmy tuż po konkursie w szwajcarskim Einsiedeln, który padł łupem Piotra Żyły oraz Kamila Stocha.

- Ponownie nie udało się zająć wszystkich stopni podium, choć w sobotę były ku temu możliwości. Pierwsza seria była całkiem udana. Nie perfekcyjna, ale naprawdę solidna. W drugiej rundzie pojawiły się błędy, przez co moi podopieczni nie zajęli trzech czołowych lokat. Pragnę pogratulować Jewgienijowi Klimowowi, który pokazał się z dobrej strony, zwłaszcza w decydującej serii. Prezentując taką dyspozycję, zasłużył na miejsce na podium.

- To pierwszy raz w mojej karierze trenerskiej, kiedy ex aequo triumfuje dwóch zawodników prowadzonych przeze mnie. To były świetne zawody, które zwieńczyły pierwszą część zmagań mojej grupy na igelicie. Wygraliśmy wszystkie dotychczasowe konkursy, a do tego skoczkowie zajmowali czołowe lokaty.

- Cieszy progres, którego stale dokonuje Jakub Wolny. Stefan Hula i Dawid Kubacki prezentują solidny poziom, jak na ten etap przygotowań, a drobne problemy ma tylko Maciej Kot. W Einsiedeln chciał zrobić za dużo. Brakuje mu trochę pewności siebie, której potrzebuje, ale jestem przekonany, iż będzie gotowy do czasu inauguracji Pucharu Świata 2018/2019.

- Sytuacja naszej kadry jest jak najbardziej pozytywna, ale wciąż dostrzegam pewne rezerwy, które należy wykorzystać. Będziemy pracować nad tym, aby maksimum potencjału prezentować w seriach ocenianych. Szczególnie zimą będzie to istotne, żeby dyspozycja polskich skoczków najbardziej stabilna była w próbach konkursowych. Cały zespół jest na odpowiedniej drodze, aby wznieść się na wyższy poziom.

- Teraz członków kadry A czeka tydzień treningu w domach, a następnie tydzień urlopu. Po krótkich wakacjach rozpoczniemy drugi etap przygotowań do zimy. Plany dotyczące kolejnych startów kadry A nie są jeszcze jasne. Jesteśmy w fazie planowania wrześniowych zgrupowań, po których weźmiemy udział w finale Letniego Grand Prix w Hinzenbach i Klingenthal. Nie wykluczam też wyjazdu do Rasnova. Musimy przyjrzeć się tej lokalizacji pod względem organizacyjno-logistycznym, ponieważ to debiut Rumunii w najwyższej randze zawodów mężczyzn. Jest szansa, że udamy się i tam.

Przypomnijmy, iż w nadchodzących zawodach Grand Prix w Courchevel zobaczymy kadrę B, którą na co dzień trenuje Maciej Maciusiak. Pełny kalendarz LGP 2018 znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

Korespondencja z Einsiedeln, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela

Subskrybuj kanał Skijumping.pl i oglądaj materiały wideo jako pierwszy!
Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (7372) ilość komentarzy: (10)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl