Środa, 08 sierpnia 2018, 16:34

Killian Peier: Opuściłem strefę komfortu

Killian Peier
Killian Peier
fot. Tadeusz Mieczyński

Killian Peier zaskakuje dobrą formą od samego początku trwającego sezonu letniego. Choć zawodnicy wzięli udział dopiero w trzech konkursach indywidualnych najwyższej rangi, Szwajcar już teraz ma na swoim koncie więcej punktów niż na koniec Letniego Grand Prix 2016, który dotychczas był najlepszym w jego karierze.

Peier nadspodziewanie daleko latał już podczas inauguracji Letniego Pucharu Kontynentalnego. 23-latek słoweński Kranj opuścił z dwoma pucharami za zwycięstwa. Dwa tygodnie później solidnie spisywał się w Wiśle. Zdobył najwięcej punktów dla swojej ekipy w trakcie zmagań drużynowych, a w konkursie indywidualnym zajął piąte miejsce.

28 lipca, w Hinterzarten, udało mu się stanąć na najniższym stopniu podium. Skoczek uplasował się na trzeciej lokacie także podczas kwalifikacji w Einsiedeln. W konkursie wypadł nieco gorzej. Przed własną publicznością otworzył drugą dziesiątkę.

W minionej edycji Pucharu Świata Peier startował w większości konkursów, jednak udało mu się zdobyć zaledwie trzynaście punktów. Szwajcarzy podjęli decyzję o niewykorzystywaniu przysługującej im kwoty startowej podczas igrzysk olimpijskich, w związku z czym na koreańskich obiektach zaprezentowali się jedynie Simon Ammann i Gregor Deschwanden.

- Skoki narciarskie to nie tylko dobrze przygotowane narty, wypracowana technika czy dopasowany kombinezon. Dużą rolę odgrywa głowa. Po niepowołaniu na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, Killian wyciągnął odpowiednie wnioski i rozpoczął działania. Zawodnik musi się dowiedzieć, dlaczego podczas rywalizacji nagle zaczyna rządzić nim strach – mówi Bernhard Schödler, dyrektor ds. skoków narciarskich w Szwajcarskim Związku Narciarskim.

Po niepowodzeniach w sezonie zimowym, skoczek rozpoczął współpracę z trenerem mentalnym. - Stałem się bardziej zawzięty w kwestii mojej pracy nad psychiką. Aby się poprawić, opuściłem strefę komfortu. Przykładem są treningi w ciężkich warunkach wietrznych, nawet wtedy dbam o jakość każdego skoku. Jest mi teraz łatwiej kontrolować swoje myśli, szybciej przychodzi mi skupienie się na danej czynności.

Praca nad psychiką nie jest jedynym aspektem, który prawdopodobnie przyczynił się do dobrej formy Szwajcara. - Podczas lotu inaczej układam dłonie. Mogę teraz bawić się powietrzem i łatwiej mi zadbać o ułożenie bioder - dodaje.

Aktualnie Peier ma na swoim koncie 129 punktów, co daje mu trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej LGP 2018. Wyżej plasują się tylko Kamil Stoch (300 punktów) i Piotr Żyła (230 punktów).Natalia Żaczek, Źródło: bluewin.ch
oglądalność: (4960) ilość komentarzy: (9)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl