Piątek, 10 sierpnia 2018, 15:00

Trener Maciusiak przed LGP w Courchevel

Maciej Maciusiak
Maciej Maciusiak
fot. Tadeusz Mieczyński

Przed polską kadrą B drugi tego lata występ w zawodach najwyższej rangi. Po domowej inauguracji sezonu w Wiśle-Malince, tym razem ekipa kierowana przez Macieja Maciusiaka udała się do Francji, gdzie zastąpi świetnie dysponowaną drużynę dowodzoną przez Stefana Horngachera. Trener Maciusiak na temat oczekiwań dotyczących konkursu w Courchevel wypowiedział się przed naszą kamerą w piątkowe popołudnie.

- Długą drogę z Polski do Francji chcieliśmy spożytkować jak najefektywniej, aby nie jechać tylko do Courchevel. Po drodze postanowiliśmy zatrzymać się w Austrii, gdzie przez trzy dni trenowaliśmy w Stams, a także spotkaliśmy się z dr Haraldem Pernitschem. Była to jedna ze standardowych konsultacji, które odbywamy w zasadzie co miesiąc. Przeanalizowaliśmy miniony okres treningowy, a także rozpisaliśmy plan na kolejne miesiące - mówi szkoleniowiec.

Jak członkowie kadry B wyglądają na skoczni po krótkiej przerwie od treningów, która miała miejsce po LGP w Wiśle? - Moi podopieczni pierwsze skoki po tygodniowym urlopie oddali właśnie w Stams. Z niektórymi nie było żadnego problemu. Dyspozycja sprzed wakacji pozostała, niektórzy potrzebowali nieco większej dawki treningu, ale jest w porządku.

Czy Bartosz Czyż uporał się już z problemami technicznymi, które pozbawiły go szans na nominację do wiślańskich zawodów? - Nie do końca. Pojedyncze skoki już mu wychodzą, ale nadal borykamy się z jego problemami w locie, kiedy skręca jego sylwetkę. Jego aktualne skoki odbywają się pod dużą kontrolą techniczną.

Kiedy pojawił się pomysł startu kadry B we Francji? - O naszym starcie w Courchevel wiedzieliśmy jeszcze przed inauguracją Letniego Grand Prix w Wiśle. Właśnie wtedy zaplanowaliśmy i omówiliśmy cały plan logistyczny na lato 2018. Podobnie jak trener Horngacher, uważamy, że nie jest to najlepsza skocznia do treningu. Dlatego podjęliśmy decyzję o tylko jednej sesji treningowej na obiekcie HS135. Ta miała miejsce w czwartkowe przedpołudnie, gdy chłopacy oddali po 3-4 skoki. W oczekiwaniu na oficjalne serie trenowaliśmy już tylko na siłowni i w sali gimnastycznej. Idziemy z marszu i te zawody nie są szczególnym celem. Liczy się realizacja planu treningowego do zimy.

- Panują tu specyficzne warunki pogodowe. Rano wieje mocno pod narty, a późnym popołudniem wieje z tyłu. Czasami ustaje na koniec dnia. My przyjechaliśmy tutaj wystartować w zawodach, dać z siebie sto procent, ale nie przywiązujemy większej wagi do tego wydarzenia - dodaje 36-latek.

- Zawodnicy podchodzą do tego konkursu, jak do każdego innego startu. Ranga zawodów nie odgrywa znaczącej roli, a w każdym razie nie powinna odgrywać. Damy z siebie wszystko i przekonamy się, na co będzie nas tutaj stać. Znamy już plany dotyczące Letniego Grand Prix w Hakubie, ale jeszcze nie chcemy ich ujawniać - zakończył Maciej Maciusiak.

Korespondencja z Courchevel, Dominik Formela

Subskrybuj kanał Skijumping.pl i oglądaj materiały wideo jako pierwszy!
Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (2495) ilość komentarzy: (0)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl