Sobota, 11 sierpnia 2018, 11:15

LGP w Courchevel: Timi Zajc wygrywa kwalifikacje, pięciu Polaków w konkursie (lista startowa)

Timi Zajc
Timi Zajc
fot. Tadeusz Mieczyński

Timi Zajc został zwycięzcą kwalifikacji do konkursu Letniego Grand Prix w Courchevel (HS135). Reprezentant Słowenii triumfował po skoku na odległość 134 m. W pierwszej serii zaplanowanych na 18:00 zawodów wystąpi pięciu Polaków.

W kwalifikacjach najdalej poszybował Timi Zajc. Reprezentant Słowenii lądował na 134 metrze i wyprzedził o 0,3 punktu Niemca Karla Geigera (130,5 m). Trzecie miejsce zajął Norweg Robert Johansson (133 m), przed Killianem Peierem (131,5 m), Domenem Prevcem (126,5 m) i Junshiro Kobayashim (128,5 m).

W czołowej dziesiątce kwalifikacji znaleźli się także Roman Koudelka (129,5 m), Daniel Huber (128 m), Dmitrij Wasiljew (130 m) i Alex Insam (126 m).

Do pierwszej serii zawodów awansowało łącznie pięciu Polaków. Osiemnaste miejsce w kwalifikacjach zajął Przemysław Kantyka (123 m). Trzydziesty pierwszy był Aleksander Zniszczoł (118,5 m), czterdziesty siódmy Tomasz Pilch (106,5 m), czterdziesty dziewiąty Andrzej Stękała (101 m), a pięćdziesiąty - Paweł Wąsek (100,5 m).

Za nieprzepisowy kombinezon zdyskwalifikowany został szósty z Biało-Czerwonych, Bartosz Czyż.

Kwalifikacje rozegrano z 13. belki przy zmiennym wietrze wiejącym pod narty zawodników.

Wyniki kwalifikacji LGP w Courchevel (HS135); 11.08.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 55 ZAJC Timi 134.0 13 89.0 57.0 -22.4 110.8
2 Q 58 GEIGER Karl 130.5 13 89.7 53.5 -12.9 110.5
3 Q 47 JOHANSSON Robert 133.0 13 89.9 55.0 -19.7 109.7
4 Q 59 PEIER Killian 131.5 13 89.6 50.5 -15.0 107.2
5 Q 30 PREVC Domen 126.5 13 89.6 52.5 -10.7 104.5
6 Q 51 KOBAYASHI Junshiro 128.5 13 89.1 53.0 -16.1 103.2
7 Q 54 KOUDELKA Roman 129.5 13 88.7 55.5 -21.4 102.2
8 Q 42 HUBER Daniel 128.0 13 89.1 53.5 -18.1 100.8
9 Q 46 VASSILIEV Dmitriy 130.0 13 89.4 48.0 -16.8 100.2
10 Q 48 INSAM Alex 126.0 13 89.3 53.0 -15.1 99.7
11 Q 49 KOFLER Andreas 125.0 13 89.8 54.0 -14.6 99.4
12 Q 57 KLIMOV Evgeniy 125.0 13 90.1 49.5 -10.6 98.9
13 Q 37 WELLINGER Andreas 120.5 13 89.4 52.5 -6.2 98.2
14 Q 39 ZOGRAFSKI Vladimir 127.0 13 88.4 52.5 -18.4 97.7
15 Q 11 EISENBICHLER Markus 123.5 13 89.0 51.5 -11.5 97.3
16 Q 45 FREITAG Richard 130.0 13 88.7 48.5 -20.7 96.8
17 Q 29 FANNEMEL Anders 123.0 13 89.6 50.5 -12.5 94.4
18 Q 33 KANTYKA Przemyslaw 123.0 13 89.1 52.5 -14.6 94.3
19 Q 41 AIGNER Clemens 125.5 13 89.1 53.5 -20.2 94.2
20 Q 56 KRAFT Stefan 122.0 13 89.3 53.0 -14.6 93.0
21 Q 44 DESCHWANDEN Gregor 123.0 13 89.1 52.0 -16.5 91.9
22 Q 34 HAYBOECK Michael 120.0 13 89.7 51.0 -11.8 90.2
23 Q 17 BICKNER Kevin 121.0 13 89.6 51.0 -13.9 89.9
24 Q 43 LINDVIK Marius 122.0 13 88.4 52.5 -18.6 88.5
24 Q 15 NAZAROV Mikhail 120.0 13 89.2 51.0 -13.5 88.5
26 Q 24 LANISEK Anze 118.0 13 89.1 52.5 -13.7 86.2
27 Q 12 BOYD-CLOWES Mackenzie 115.0 13 89.4 50.5 -6.8 85.7
28 Q 36 AMMANN Simon 116.5 13 89.4 51.0 -10.7 85.0
29 Q 35 LEYHE Stephan 114.5 13 89.3 51.0 -7.4 84.7
30 Q 52 NAKAMURA Naoki 120.0 13 88.9 52.5 -19.0 84.5
31 Q 32 ZNISZCZOL Aleksander 118.5 13 89.3 51.0 -15.2 84.1
31 Q 4 IWASA Yuken 115.0 13 88.9 51.0 -8.9 84.1
33 Q 3 KOZISEK Cestmir 115.5 13 89.1 50.5 -12.3 81.1
34 Q 50 SATO Yukiya 116.0 13 88.3 51.5 -14.7 80.6
35 Q 40 SCHLIERENZAUER Gregor 117.5 13 89.3 50.5 -18.4 78.6
36 Q 27 HLAVA Lukas 110.5 13 89.2 50.5 -7.2 77.2
37 Q 28 HARADA Yumu 115.5 13 88.9 51.0 -17.1 76.8
38 Q 25 PASCHKE Pius 110.5 13 88.8 49.5 -8.1 75.3
39 Q 2 NAGLIC Tomaz 116.5 13 88.6 50.5 -20.9 74.3
40 Q 53 GRANERUD Halvor Egner 109.5 13 89.5 47.0 -7.1 72.0
41 Q 26 SCHMID Constantin 108.5 13 88.9 49.5 -8.1 71.7
42 Q 23 BJOERENG Joacim Oedegaard 111.5 13 89.1 49.5 -15.2 70.0
43 Q 21 JUSTIN Rok 106.5 13 89.2 48.5 -7.6 67.6
44 Q 31 HUBER Stefan 107.0 13 89.0 49.0 -12.1 64.5
45 Q 22 LEAROYD Jonathan 108.0 13 89.6 49.0 -15.5 62.9
46 Q 1 BRASME Paul 106.0 13 88.2 48.0 -13.2 60.6
47 Q 38 PILCH Tomasz 106.5 13 89.1 47.0 -14.6 59.1
48 Q 19 ROCH DUPLAND Thomas 101.5 13 89.3 48.0 -8.7 57.0
49 Q 10 STEKALA Andrzej 101.0 13 89.6 47.5 -8.4 55.9
50 Q 14 WASEK Pawel 100.5 13 89.0 48.0 -8.2 55.7
51 8 KORNILOV Denis 99.5 13 88.9 45.0 -4.0 55.1
52 5 SCHULER Andreas 100.0 13 88.8 48.0 -8.9 54.1
53 6 CECON Federico 103.5 13 88.9 47.0 -14.5 53.8
54 9 PRISLIC Ernest 99.0 13 89.5 43.5 -7.3 49.4
55 16 AIGRO Artti 96.0 13 88.5 46.0 -5.5 48.3
56 18 CHOI Heung Chul 98.0 13 88.6 48.5 -12.9 47.0
57 13 TKACHENKO Sergey 97.0 13 88.9 42.5 -9.3 42.8
58 20 MUMINOV Sabirzhan 80.0 13 88.8 44.5 -5.3 18.2
7 CZYZ Bartosz DSQ

***

Na godzinę 16:30 zaplanowano początek serii próbnej. Sam konkurs ma rozpocząć się punktualnie o 18:00.

Transmisję z zawodów przeprowadzi stacja Eurosport 2 (18:00).

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Program zawodów:
GodzinaWydarzenieTransmisja
Sobota, 11.08.2018
16:30 Seria próbna
18:00 Konkurs Eurosport 2

Lista startowa konkursu LGP w Courchevel (HS135); 11.08.2018
NrZawodnikKrajRocznik
1 BRASME Paul 1997
2 NAGLIC Tomaz 1989
3 KOZISEK Cestmir 1991
4 IWASA Yuken 1999
5 STĘKAŁA Andrzej 1995
6 EISENBICHLER Markus 1991
7 BOYD-CLOWES Mackenzie 1991
8 WĄSEK Paweł 1999
9 NAZAROW Michaił 1994
10 BICKNER Kevin 1996
11 ROCH DUPLAND Thomas 1996
12 JUSTIN Rok 1993
13 LEAROYD Jonathan 2000
14 BJOERENG Joacim Oedegaard 1995
15 LANISEK Anze 1996
16 PASCHKE Pius 1990
17 SCHMID Constantin 1999
18 HLAVA Lukas 1984
19 HARADA Yumu 1990
20 FANNEMEL Anders 1991
21 PREVC Domen 1999
22 HUBER Stefan 1994
23 ZNISZCZOŁ Aleksander 1994
24 KANTYKA Przemysław 1996
25 HAYBOECK Michael 1991
26 LEYHE Stephan 1992
27 AMMANN Simon 1981
28 WELLINGER Andreas 1995
29 PILCH Tomasz 2000
30 ZOGRAFSKI Władimir 1993
31 SCHLIERENZAUER Gregor 1990
32 AIGNER Clemens 1993
33 HUBER Daniel 1993
34 LINDVIK Marius 1998
35 DESCHWANDEN Gregor 1991
36 FREITAG Richard 1991
37 WASILJEW Dmitrij 1979
38 JOHANSSON Robert 1990
39 INSAM Alex 1997
40 KOFLER Andreas 1984
41 SATO Yukiya 1995
42 KOBAYASHI Junshiro 1991
43 NAKAMURA Naoki 1996
44 GRANERUD Halvor Egner 1996
45 KOUDELKA Roman 1989
46 ZAJC Timi 2000
47 KRAFT Stefan 1993
48 KLIMOW Jewgienij 1994
49 GEIGER Karl 1993
50 PEIER Killian 1995




Subskrybuj kanał Skijumping.pl i oglądaj materiały wideo jako pierwszy!




Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (14293) ilość komentarzy: (36)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
PK
Pań
FC
Pań
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.SEIDL FabianNiemcy526
2.EGLOFF LucaSzwajcaria458
3.SCHUBERT JohannesNiemcy452
4.RAINER StefanAustria435
5.NIETZEL JustinNiemcy417
15.JUROSZEK KacperPolska222
45.NIŻNIK AdamPolska95
49.GRUSZKA MateuszPolska79
51.PILCH TomaszPolska75
65.KANTYKA PrzemysławPolska54
82.BIEGUN KrzysztofPolska39
88.SKUPIEŃ DamianPolska34
97.STOSEL KacperPolska29
153.JOJKO SzymonPolska5
161.CZYŻ BartoszPolska2
164.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOMAR KatraSlowenia246
2.KARPIEL KamilaPolska239
3.RAUDASCHL ElisabethAustria201
4.BRECL JernejaSlowenia200
5.PURKER ClaudiaAustria192
13.RAJDA KingaPolska155
41.SZWAB JoannaPolska25
45.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
HS
01.01.1970
godz. 01:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia486
2.RAUDASCHL ElisabethAustria304
3.STRATE AbigailKanada225
4.TRAMBITAS Andreea DianaRumunia200
4.REISCH AgnesNiemcy200
7.TWARDOSZ AnnaPolska191
22.RAJDA KingaPolska125
50.PAŁASZ MagdalenaPolska63
51.CIEŚLAR PaulinaPolska62
56.KARPIEL KamilaPolska50
63.SZWAB JoannaPolska37
65.KIL JoannaPolska34
72.KONDERLA NicolePolska27
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl