FC Pań w Rasnovie: Triumf Haralambie, Twardosz druga!

• 2018-09-15 10:51

Daniela Haralambie wygrała sobotni konkurs zaliczany do cyklu FIS Cup w Rasnovie (HS97). Reprezentantka gospodarzy zwyciężyła po skokach na odległość 88,5 m i 89 m. Drugie miejsce zajęła Anna Twardosz (86 m i 88 m), a trzecia była kolejna Rumunka - Andreea Diana Trambitas (84,5 m i 82 m).

Anna TwardoszAnna Twardosz

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybowała Daniela Haralambie. Rumunka z wynikiem 88,5 m wyprzedzała na półmetku o 8,8 pkt. Annę Twardosz. Reprezentantka Polski była druga po skoku na odległość 86 metrów. Trzecie miejsce zajmowała Amerykanka Annika Belshaw (83 m), a tuż za nią znajdowały się kolejna z zawodniczek gospodarzy - Andreea Diana Trambitas (84,5 m), Węgierka Virag Voros (80,5 m) oraz Niemka Alina Ihle (78 m).

Paulina Cieślar (71,5 m) sklasyfikowana była na jedenastej pozycji. Czternasta była Magdalena Pałasz (72 m), natomiast osiemnasta - Nicole Konderla (66 m).

Zdyskwalifikowane za nieprzepisowy kombinezon zostały Amerykanka Jillian Highfill i Czeszka Veronika Jencova. Na starcie zawodów pojawiło się łącznie tylko 26 zawodniczek, więc wspomniane skoczkinie otrzymały prawo startu w rundzie finałowej.

Pierwsza seria treningowa została przeprowadzona z 38. belki startowej.

W finale Daniela Haralambie przypieczętowała swój triumf lotem na 89 metr. Rumunka okazała się lepsza o 10,5 punktu od Anny Twardosz. Polka z wynikiem 88 m zajęła drugie miejsce i po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów zaliczanych do cyklu FIS Cup. Trzecia była ostatecznie kolejna zawodniczka gospodarzy, Andreea Diana Trambitas (82 m).

Tuż za podium konkursu sklasyfikowana została Węgierka Virag Voros (79 m). Piąta była Niemka Alina Ihle (79,5 m), a szósta - Włoszka Annika Sieff (79,5 m).

Na początku drugiej dziesiątki uplasowały się Magdalena Pałasz (73 m) i Paulina Cieślar (69 m). Nicole Konderla (64,5 m) zajęła dziewiętnastą pozycję.

Ponownie zdyskwalifikowana została Veronika Jencova. Tym samym reprezentantka Czech była jedyną niesklasyfikowaną zawodniczką sobotniej rywalizacji w Rasnovie.

Serię finałową rozegrano w całości z 40. platformy.

W klasyfikacji generalnej FIS Cup pań prowadzi Daniela Haralambie (386 pkt.) przed Austriaczką Chiarą Hoelzl (200 pkt.) i Japonką Yuką Seto (174 pkt.). Szósta jest Kinga Rajda (125 pkt.), a siódma Anna Twardosz (111 pkt.).

Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań 2018/2019 >>

***

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Rasnovie. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 8:30 czasu polskiego. Rywalizację poprzedzi seria próbna (8:00).