Sobota, 06 października 2018, 13:38

Severin Freund został ojcem. Kiedy powrót do rywalizacji?

Severin Freund
Severin Freund
fot. Tadeusz Mieczyński

Kibice, którzy jeszcze tego lata spodziewali się powrotu Severina Freunda do rywalizacji na arenie międzynarodowej, muszę uzbroić się w dodatkową cierpliwość. 30-letni reprezentant Niemiec do walki w elicie powróci dopiero zimą, jednak w ostatnich dniach to nie sport był priorytetem najlepszego zawodnika Pucharu Świata 2014/2015.

Choć nasi zachodni sąsiedzi przy okazji finału Letniego Grand Prix mieli prawo wystawienia aż dwunastu swoich przedstawicieli, na liście startowej kwalifikacji w Klingenthal nie znalazł się Severin Freund, który tego lata wznowił treningi na skoczni. Wkrótce okazało się, iż w tym czasie razem z żoną spodziewał się narodzin pierwszego dziecka. Jak na łamach mediów społecznościowych pochwalił się Freund, 3 października był dniem narodzin jego córki.

Kiedy mistrz świata w lotach narciarskich z 2014 roku powróci do rywalizacji? Jak podaje serwis fis-ski.com, realne są trzy warianty. Pierwszy zakłada start już za nieco ponad miesiąc w Wiśle-Malince, gdzie po raz drugi w historii odbędzie się inauguracja Pucharu Świata. Inną opcją jest powrót pod koniec bieżącego roku, aby wziąć udział w 67. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Trzeci wariant mówi o nominacji do składu dopiero na Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld.

To, jak szybko Freund powróci do walki pośród najlepszych, zależy od postępów w procesie szkoleniowym. Aktualnie ma on za sobą kilka treningów na skoczniach. Pierwsze skoki oddał na mniejszych obiektach, a następnie w towarzystwie kolegów z kadry pojawił się na skoczniach dużych.

Przypomnijmy, że Severin Freund w lipcu 2017 roku doznał zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Podopieczny trenera Wernera Schustera urazu nabawił się podczas treningu w Oberstdorfie, co wykluczyło go z całego sezonu olimpijskiego.Dominik Formela, Źródło: fis-ski.com + facebook.com/severinfreund.ski
oglądalność: (3535) ilość komentarzy: (11)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl