Kids Games Wisła - Bartłomiej Gąsienica Laskowy, Tomasz Byrt i Paweł Słowiok - najlepsi!

• 2004-07-20 01:05
W dniu 18. 07. 2004 r. na skoczniach w Wiśle rywalizowali młodzi zawodnicy z klubów beskidzkich i podhalańskich, a także ich koledzy z Czech i Słowacji. Rywalizacja toczyła sie w trzech kategoriach wiekowych: dzieci młodsze (95 i młodsi), dzieci starsze (93-94) i młodzicy (91-92).

W kategorii dzieci młodszych na starcie stanęło dwunastu zawodników, w tym dwóch poza konkursem. Na najwyższym stopniu podium stanął przedstawiciel klubu Start Krokiew Zakopane - Bartłomiej Gąsienica Laskowy. Oddał on dwa dobre skoki (20,5 m i 21 m). Identyczne odległości uzyskał Damian Żyła z LKS Klimczok Bystra, który przegrał nieznacznie z Zakopiańczykiem notami za styl.
Następne trzy miejsca zajęli kolejni reprezentanci klubu z Bystrej: Jakub Wolny, Piotr Mojżesz i Kornel Dobija. W konkursie wziął udział jeden obcokrajowiec - Czech Dawid Martynek. Uplasował się on na siódmej pozycji.

10Kupczak KacperSS-R LZS "Sokół" Szczyrk951413,585,7

Czołówkę grupy dzieci starszych, startujących na K40, stanowili reprezentanci klubów "wiślańskich": zwyciężył Tomasz Byrt z Wisły Ustronianki, który w drugiej rundzie miał najlepszą odległość konkursu - 43,5 m. Na drugiej pozycji uplasował się Klimek Murańka (Wisła Zakopane), który oddał skoki długości 39,5 i 41 m. Trzecie miejsce przypadło w udziale reprezentantowi gospodarzy - Janowi Kłodzie. Zawodnicy, którzy ostatnio często zwyciężali w zakopiańskich konkursach dla dzieci starszych - Grzegorz Miętus i Andrzej Gąsienica - tym razem znaleźli się odpowiednio na 4. i 6. miejscu. Pogodził ich Bartłomiej Kłusek z LKS Klimczok Bystra.