Na żywo:
[X] Zamknij
Niedziela, 25 listopada 2018, 16:23

PŚ w Ruce: Kraft wygrywa kwalifikacje, Kot poza konkursem

Stefan Kraft
Stefan Kraft
fot. Tadeusz Mieczyński

Stefan Kraft został zwycięzcą kwalifikacji do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Ruce (HS142). Reprezentant Austrii wygrał po skoku na odległość 135,5 m. W zawodach wystąpi pięciu Polaków. Awansu nie uzyskał Maciej Kot.

Niedziela w Ruce stoi pod znakiem pogody pozwalającej na przeprowadzenie zawodów. Kwalifikacje zakończyły się zwycięstwem Stefana Krafta. Dwukrotny mistrz świata z Lahti poszybował na odległość 135,5 m i wyprzedził Słoweńca Domena Prevca (138 m) oraz Norwega Roberta Johanssona (135 m). Czwarty był Andreas Wellinger (136,5 m), a piątym Johann Andre Forfang (135,5 m).

Obrońca Kryształowej Kuli, Kamil Stoch uzyskał odległość 132,5 m i zajął szóste miejsce, przed Mackenzie Boyd-Clowesem (135 m) i Danielem Andre Tande (132,5 m). Dziewiąty był Stefan Hula (131,5 m), a czołową dziesiątkę zamknął Manuel Fettner (134,5 m).

Do konkursu awansowało pięciu Polaków. Oprócz Stocha i Huli, sztuki tej dokonali czternasty Piotr Żyła (133,5 m), dwudziesty trzeci Dawid Kubacki (124,5 m) oraz czterdziesty szósty Jakub Wolny (119,5 m).

Już na kwalifikacjach rywalizację w Ruce zakończył Maciej Kot, który po skoku na odległość 105 m sklasyfikowany został na sześćdziesiątej pozycji. Jego los podzielili m.in. Simon Ammann, Gregor Schlierenzauer i Michael Hayboeck.

Kwalifikacje rozegrano z 9. i 10. belki startowej.

Początek pierwszej serii konkursowej o 17:00. Transmisja w TVP1, TVP Sport i Eurosport 1.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki kwalifikacji PŚ w Ruce (HS142); 25.11.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 39 KRAFT Stefan 135.5 10 87.9 55.5 -0.1 135.2
2 Q 57 PREVC Domen 138.0 10 87.9 51.5 -2.5 133.3
3 Q 56 JOHANSSON Robert 135.0 10 88.1 53.5 -0.1 132.3
4 Q 58 WELLINGER Andreas 136.5 10 88.4 56.5 -6.4 131.7
5 Q 55 FORFANG Johann Andre 135.5 10 87.9 53.5 -4.7 128.6
6 Q 64 STOCH Kamil 132.5 10 86.8 53.0 0.6 128.0
7 Q 30 BOYD-CLOWES Mackenzie 135.0 10 88.1 55.0 -7.7 126.2
8 Q 22 TANDE Daniel Andre 132.5 10 88.2 54.5 -4.1 124.8
9 Q 36 HULA Stefan 131.5 10 87.7 53.5 -1.4 124.7
10 Q 37 FETTNER Manuel 134.5 10 88.3 53.5 -7.1 124.4
11 Q 34 AIGNER Clemens 133.5 10 87.7 56.0 -9.1 123.1
12 Q 49 EISENBICHLER Markus 129.0 10 88.2 52.5 2.0 122.6
13 Q 61 LEYHE Stephan 128.5 10 88.1 53.5 1.8 122.5
14 Q 62 ZYLA Piotr 133.5 10 87.3 48.5 -2.7 122.0
14 Q 59 GEIGER Karl 136.5 10 88.2 48.0 -7.6 122.0
16 Q 28 FREUND Severin 131.5 10 87.5 52.5 -3.6 121.5
17 Q 41 KOUDELKA Roman 127.0 10 87.5 53.0 3.5 121.0
18 Q 65 KOBAYASHI Ryoyu 133.0 9 87.0 48.5 -3.3 120.5
19 Q 25 ITO Daiki 132.5 10 87.5 54.5 -9.4 119.5
20 Q 43 FREITAG Richard 127.5 10 87.9 54.0 -3.0 116.4
21 Q 63 KLIMOV Evgeniy 132.5 10 87.8 53.0 -11.2 116.2
22 Q 23 PAVLOVCIC Bor 130.5 10 87.7 53.0 -7.8 116.0
23 Q 51 KUBACKI Dawid 124.5 10 88.0 54.0 1.6 115.6
24 Q 21 AIGRO Artti 131.0 10 86.8 53.5 -9.8 115.4
25 Q 7 KASAI Noriaki 123.0 9 87.4 52.5 -3.9 114.0
26 Q 33 MOGEL Zak 134.0 10 86.8 50.5 -14.0 113.6
27 Q 35 DAMJAN Jernej 125.5 10 87.2 53.0 -1.3 113.5
28 Q 46 POLASEK Viktor 128.0 10 87.4 52.5 -5.6 113.2
29 Q 48 HUBER Daniel 123.5 10 87.4 51.5 3.4 113.1
30 Q 53 LANISEK Anze 126.0 10 87.5 53.0 -3.3 112.4
31 Q 52 AALTO Antti 125.5 10 87.9 53.0 -3.6 111.2
32 Q 42 FANNEMEL Anders 122.0 10 88.3 50.5 4.2 110.2
33 Q 60 ZAJC Timi 122.5 10 86.7 52.0 1.0 109.4
34 Q 40 HLAVA Lukas 122.5 10 87.9 52.0 0.4 108.8
35 Q 38 PEIER Killian 123.0 10 87.6 52.0 -0.8 108.5
36 Q 54 ZOGRAFSKI Vladimir 125.5 10 87.1 51.5 -5.1 108.2
37 Q 47 KOBAYASHI Junshiro 123.0 10 87.0 52.0 -1.4 107.9
37 Q 26 DESCHWANDEN Gregor 127.0 10 87.5 52.5 -9.1 107.9
39 Q 10 SCHULER Andreas 122.0 9 86.9 52.0 -8.7 106.9
40 Q 44 SIEGEL David 122.5 10 87.6 52.0 -2.6 105.8
41 Q 20 NAZAROV Mikhail 124.0 10 87.5 50.5 -5.0 104.6
42 Q 32 GRANERUD Halvor Egner 124.5 10 88.1 51.5 -7.3 104.2
43 Q 24 BICKNER Kevin 125.0 10 87.8 50.5 -8.3 103.1
44 Q 13 STJERNEN Andreas 118.0 9 87.8 46.5 -0.4 102.5
45 Q 31 SEMENIC Anze 124.5 10 87.7 51.0 -8.7 102.3
46 Q 50 WOLNY Jakub 119.5 10 87.1 50.5 0.7 102.2
47 Q 29 NAKAMURA Naoki 120.5 10 87.3 49.5 -2.3 100.0
48 Q 16 MAATTA Jarkko 119.5 10 87.7 51.0 -3.2 98.8
49 Q 8 KOZISEK Cestmir 117.5 9 87.4 49.0 -6.7 97.8
50 Q 19 ASCHENWALD Philipp 119.0 10 87.2 49.5 -4.0 95.6
51 45 SCHLIERENZAUER Gregor 118.5 10 87.8 51.0 -6.0 94.2
52 11 HAYBOECK Michael 111.0 9 87.5 48.0 -4.4 87.4
53 6 NOUSIAINEN Eetu 110.5 9 86.8 49.0 -8.9 83.0
54 12 AMMANN Simon 106.5 9 86.7 48.5 -2.0 82.2
55 5 ALAMOMMO Andreas 110.0 9 86.9 48.5 -10.4 80.1
56 4 HEIKKINEN Kalle 107.0 9 86.9 49.5 -10.5 75.6
57 15 LEAROYD Jonathan 104.0 10 87.8 47.5 1.1 71.7
58 14 KORNILOV Denis 97.5 9 86.5 46.5 2.0 68.0
59 9 NOMME Martti 102.0 9 86.4 46.5 -7.5 66.6
60 27 KOT Maciej 105.0 10 87.4 47.0 -6.6 65.3
61 18 VASSILIEV Dmitriy 98.5 10 87.6 47.5 1.0 61.7
62 3 KYTOSAHO Niko 93.5 9 86.6 46.5 -8.1 50.7
63 17 TAKEUCHI Taku 93.5 10 87.7 46.0 -1.5 48.7
64 1 TAEHKAEVUORI Frans 93.5 9 87.0 42.5 -10.5 44.3
65 2 LOYTAINEN Niko 82.5 9 87.0 46.5 -8.5 30.5


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (25546) ilość komentarzy: (166)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Willingen HS145
17.02.2019
godz. 15:15
Niedziela, godz. 15:45
Niedziela, godz. 14:15
Niedziela, godz. 15:05
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1520
2.STOCH KamilPolska1109
3.KRAFT StefanAustria991
4.ŻYŁA PiotrPolska903
5.KUBACKI DawidPolska789
24.WOLNY JakubPolska177
38.HULA StefanPolska62
45.KOT MaciejPolska24
67.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
23.02.2019
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy456
3.NIETZEL JustinNiemcy380
4.SCHUBERT JohannesNiemcy342
5.RAINER StefanAustria331
18.JUROSZEK KacperPolska179
58.KANTYKA PrzemysławPolska54
69.GRUSZKA MateuszPolska44
69.PILCH TomaszPolska44
74.NIŻNIK AdamPolska40
76.BIEGUN KrzysztofPolska39
85.SKUPIEŃ DamianPolska34
94.STOSEL KacperPolska29
143.JOJKO SzymonPolska5
153.CZYŻ BartoszPolska2
155.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
godz. 14:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
23.02.2019
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia486
2.RAUDASCHL ElisabethAustria304
3.STRATE AbigailKanada225
4.TRAMBITAS Andreea DianaRumunia200
4.REISCH AgnesNiemcy200
7.TWARDOSZ AnnaPolska191
17.RAJDA KingaPolska125
40.PAŁASZ MagdalenaPolska63
41.CIEŚLAR PaulinaPolska62
46.KARPIEL KamilaPolska50
55.SZWAB JoannaPolska37
58.KIL JoannaPolska34
65.KONDERLA NicolePolska27
Pełna klasyfikacja..»


Czy Polska zdobędzie Puchar Narodów 2018/2019?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl