Niedziela, 25 listopada 2018, 16:23

PŚ w Ruce: Kraft wygrywa kwalifikacje, Kot poza konkursem

Stefan Kraft
Stefan Kraft
fot. Tadeusz Mieczyński

Stefan Kraft został zwycięzcą kwalifikacji do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Ruce (HS142). Reprezentant Austrii wygrał po skoku na odległość 135,5 m. W zawodach wystąpi pięciu Polaków. Awansu nie uzyskał Maciej Kot.

Niedziela w Ruce stoi pod znakiem pogody pozwalającej na przeprowadzenie zawodów. Kwalifikacje zakończyły się zwycięstwem Stefana Krafta. Dwukrotny mistrz świata z Lahti poszybował na odległość 135,5 m i wyprzedził Słoweńca Domena Prevca (138 m) oraz Norwega Roberta Johanssona (135 m). Czwarty był Andreas Wellinger (136,5 m), a piątym Johann Andre Forfang (135,5 m).

Obrońca Kryształowej Kuli, Kamil Stoch uzyskał odległość 132,5 m i zajął szóste miejsce, przed Mackenzie Boyd-Clowesem (135 m) i Danielem Andre Tande (132,5 m). Dziewiąty był Stefan Hula (131,5 m), a czołową dziesiątkę zamknął Manuel Fettner (134,5 m).

Do konkursu awansowało pięciu Polaków. Oprócz Stocha i Huli, sztuki tej dokonali czternasty Piotr Żyła (133,5 m), dwudziesty trzeci Dawid Kubacki (124,5 m) oraz czterdziesty szósty Jakub Wolny (119,5 m).

Już na kwalifikacjach rywalizację w Ruce zakończył Maciej Kot, który po skoku na odległość 105 m sklasyfikowany został na sześćdziesiątej pozycji. Jego los podzielili m.in. Simon Ammann, Gregor Schlierenzauer i Michael Hayboeck.

Kwalifikacje rozegrano z 9. i 10. belki startowej.

Początek pierwszej serii konkursowej o 17:00. Transmisja w TVP1, TVP Sport i Eurosport 1.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki kwalifikacji PŚ w Ruce (HS142); 25.11.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 39 KRAFT Stefan 135.5 10 87.9 55.5 -0.1 135.2
2 Q 57 PREVC Domen 138.0 10 87.9 51.5 -2.5 133.3
3 Q 56 JOHANSSON Robert 135.0 10 88.1 53.5 -0.1 132.3
4 Q 58 WELLINGER Andreas 136.5 10 88.4 56.5 -6.4 131.7
5 Q 55 FORFANG Johann Andre 135.5 10 87.9 53.5 -4.7 128.6
6 Q 64 STOCH Kamil 132.5 10 86.8 53.0 0.6 128.0
7 Q 30 BOYD-CLOWES Mackenzie 135.0 10 88.1 55.0 -7.7 126.2
8 Q 22 TANDE Daniel Andre 132.5 10 88.2 54.5 -4.1 124.8
9 Q 36 HULA Stefan 131.5 10 87.7 53.5 -1.4 124.7
10 Q 37 FETTNER Manuel 134.5 10 88.3 53.5 -7.1 124.4
11 Q 34 AIGNER Clemens 133.5 10 87.7 56.0 -9.1 123.1
12 Q 49 EISENBICHLER Markus 129.0 10 88.2 52.5 2.0 122.6
13 Q 61 LEYHE Stephan 128.5 10 88.1 53.5 1.8 122.5
14 Q 62 ZYLA Piotr 133.5 10 87.3 48.5 -2.7 122.0
14 Q 59 GEIGER Karl 136.5 10 88.2 48.0 -7.6 122.0
16 Q 28 FREUND Severin 131.5 10 87.5 52.5 -3.6 121.5
17 Q 41 KOUDELKA Roman 127.0 10 87.5 53.0 3.5 121.0
18 Q 65 KOBAYASHI Ryoyu 133.0 9 87.0 48.5 -3.3 120.5
19 Q 25 ITO Daiki 132.5 10 87.5 54.5 -9.4 119.5
20 Q 43 FREITAG Richard 127.5 10 87.9 54.0 -3.0 116.4
21 Q 63 KLIMOV Evgeniy 132.5 10 87.8 53.0 -11.2 116.2
22 Q 23 PAVLOVCIC Bor 130.5 10 87.7 53.0 -7.8 116.0
23 Q 51 KUBACKI Dawid 124.5 10 88.0 54.0 1.6 115.6
24 Q 21 AIGRO Artti 131.0 10 86.8 53.5 -9.8 115.4
25 Q 7 KASAI Noriaki 123.0 9 87.4 52.5 -3.9 114.0
26 Q 33 MOGEL Zak 134.0 10 86.8 50.5 -14.0 113.6
27 Q 35 DAMJAN Jernej 125.5 10 87.2 53.0 -1.3 113.5
28 Q 46 POLASEK Viktor 128.0 10 87.4 52.5 -5.6 113.2
29 Q 48 HUBER Daniel 123.5 10 87.4 51.5 3.4 113.1
30 Q 53 LANISEK Anze 126.0 10 87.5 53.0 -3.3 112.4
31 Q 52 AALTO Antti 125.5 10 87.9 53.0 -3.6 111.2
32 Q 42 FANNEMEL Anders 122.0 10 88.3 50.5 4.2 110.2
33 Q 60 ZAJC Timi 122.5 10 86.7 52.0 1.0 109.4
34 Q 40 HLAVA Lukas 122.5 10 87.9 52.0 0.4 108.8
35 Q 38 PEIER Killian 123.0 10 87.6 52.0 -0.8 108.5
36 Q 54 ZOGRAFSKI Vladimir 125.5 10 87.1 51.5 -5.1 108.2
37 Q 47 KOBAYASHI Junshiro 123.0 10 87.0 52.0 -1.4 107.9
37 Q 26 DESCHWANDEN Gregor 127.0 10 87.5 52.5 -9.1 107.9
39 Q 10 SCHULER Andreas 122.0 9 86.9 52.0 -8.7 106.9
40 Q 44 SIEGEL David 122.5 10 87.6 52.0 -2.6 105.8
41 Q 20 NAZAROV Mikhail 124.0 10 87.5 50.5 -5.0 104.6
42 Q 32 GRANERUD Halvor Egner 124.5 10 88.1 51.5 -7.3 104.2
43 Q 24 BICKNER Kevin 125.0 10 87.8 50.5 -8.3 103.1
44 Q 13 STJERNEN Andreas 118.0 9 87.8 46.5 -0.4 102.5
45 Q 31 SEMENIC Anze 124.5 10 87.7 51.0 -8.7 102.3
46 Q 50 WOLNY Jakub 119.5 10 87.1 50.5 0.7 102.2
47 Q 29 NAKAMURA Naoki 120.5 10 87.3 49.5 -2.3 100.0
48 Q 16 MAATTA Jarkko 119.5 10 87.7 51.0 -3.2 98.8
49 Q 8 KOZISEK Cestmir 117.5 9 87.4 49.0 -6.7 97.8
50 Q 19 ASCHENWALD Philipp 119.0 10 87.2 49.5 -4.0 95.6
51 45 SCHLIERENZAUER Gregor 118.5 10 87.8 51.0 -6.0 94.2
52 11 HAYBOECK Michael 111.0 9 87.5 48.0 -4.4 87.4
53 6 NOUSIAINEN Eetu 110.5 9 86.8 49.0 -8.9 83.0
54 12 AMMANN Simon 106.5 9 86.7 48.5 -2.0 82.2
55 5 ALAMOMMO Andreas 110.0 9 86.9 48.5 -10.4 80.1
56 4 HEIKKINEN Kalle 107.0 9 86.9 49.5 -10.5 75.6
57 15 LEAROYD Jonathan 104.0 10 87.8 47.5 1.1 71.7
58 14 KORNILOV Denis 97.5 9 86.5 46.5 2.0 68.0
59 9 NOMME Martti 102.0 9 86.4 46.5 -7.5 66.6
60 27 KOT Maciej 105.0 10 87.4 47.0 -6.6 65.3
61 18 VASSILIEV Dmitriy 98.5 10 87.6 47.5 1.0 61.7
62 3 KYTOSAHO Niko 93.5 9 86.6 46.5 -8.1 50.7
63 17 TAKEUCHI Taku 93.5 10 87.7 46.0 -1.5 48.7
64 1 TAEHKAEVUORI Frans 93.5 9 87.0 42.5 -10.5 44.3
65 2 LOYTAINEN Niko 82.5 9 87.0 46.5 -8.5 30.5


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (25008) ilość komentarzy: (166)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl