Niedziela, 02 grudnia 2018, 15:23

PŚ w Niżnym Tagile: R. Kobayashi zwycięża w kwalifikacjach, Stoch i Żyła w dziesiątce

Ryoyu Kobayashi
Ryoyu Kobayashi
fot. Tadeusz Mieczyński

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na skoczni Aist (HS134) w Niżnym Tagile. Lider cyklu zwyciężył dzięki próbie na odległość 129 m. Awans do zawodów uzyskało pięciu Polaków.

Kwalifikacje padły łupem Ryoyu Kobayashiego. Lider Pucharu Świata poszybował na 129 metr i pokonał o 2,6 punktu Amerykanina Kevina Bicknera (129 m). Trzecie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger (126,5 m), przed Austriakiem Stefanem Kraftem (125,5 m) i Norwegiem Robertem Johanssonem (125,5 m).

Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch oddał skok na odległość 124 metrów i zajął szóstą pozycję, przed Richardem Freitagiem (126 m), Piotrem Żyłą (125 m) i Viktorem Polaskiem (123 m). Czołową dziesiątkę zamknął Domen Prevc (122,5 m).

Do zawodów zakwalifikowało się łącznie pięciu Polaków. Oprócz Stocha i Żyły, sztuki tej dokonali dwudziesty trzeci Maciej Kot (119,5 m), trzydziesty drugi Stefan Hula (115,5 m) oraz trzydziesty szósty Dawid Kubacki (114,5 m).

Jakub Wolny zasygnalizował przed swoim skokiem problemy z wiązaniami. Reprezentant Polski oddał próbę kilkanaście minut później, uzyskał 109 metrów i nie zakwalifikował się do konkursu.

Kwalifikacje rozegrano z 5. belki startowej.

Początek konkursu o 16:00. Transmisja w TVP1, TVP Sport i Eurosport 1.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki kwalifikacji PŚ w Niżnym Tagile (HS134); 02.12.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 63 KOBAYASHI Ryoyu 129.0 5 86.4 54.5 -4.4 126.3
2 Q 27 BICKNER Kevin 129.0 5 86.2 53.5 -6.0 123.7
3 Q 56 GEIGER Karl 126.5 5 87.1 54.0 -3.6 122.1
4 Q 52 KRAFT Stefan 125.5 5 86.7 52.5 -1.9 120.5
5 Q 54 JOHANSSON Robert 125.5 5 86.6 52.5 -2.8 119.6
6 Q 62 STOCH Kamil 124.0 5 86.0 53.5 -3.0 117.7
7 Q 41 FREITAG Richard 126.0 5 86.6 53.0 -6.4 117.4
8 Q 61 ŻYŁA Piotr 125.0 5 86.5 52.5 -5.5 116.0
9 Q 36 POLASEK Viktor 123.0 5 86.3 52.5 -2.6 115.3
10 Q 53 PREVC Domen 122.5 5 86.3 51.0 -3.4 112.1
11 Q 55 KLIMOW Jewgiennij 123.5 5 87.0 51.5 -5.8 112.0
12 Q 60 LEYHE Stephan 122.5 5 87.0 52.5 -5.5 111.5
13 Q 59 FORFANG Johann Andre 121.0 5 86.5 52.0 -2.6 111.2
14 Q 50 AALTO Antti 122.0 5 86.8 51.0 -5.1 109.5
15 Q 25 TANDE Daniel Andre 122.5 5 87.0 51.5 -6.6 109.4
16 Q 45 KOBAYASHI Junshiro 121.0 5 86.2 51.5 -4.7 108.6
17 Q 24 AIGNER Clemens 119.5 5 86.7 51.0 -1.7 108.4
18 Q 40 PEIER Killian 120.5 5 86.5 51.5 -4.3 108.1
19 Q 46 GRANERUD Halvor Egner 120.5 5 86.6 51.0 -4.3 107.6
20 Q 42 EISENBICHLER Markus 119.0 5 86.6 51.0 -2.2 107.0
21 Q 38 FETTNER Manuel 118.0 5 86.4 51.0 -2.1 105.3
21 Q 37 SCHLIERENZAUER Gregor 120.5 5 86.5 52.5 -8.1 105.3
23 Q 29 NAKAMURA Naoki 119.5 5 86.3 51.0 -5.7 104.4
23 Q 18 KOT Maciej 119.5 5 86.5 51.0 -5.7 104.4
25 Q 22 BOYD-CLOWES Mackenzie 118.5 5 86.7 51.0 -4.4 103.9
26 Q 44 KOUDELKA Roman 119.0 5 86.3 51.0 -5.5 103.7
27 Q 57 ZAJC Timi 118.5 5 86.1 50.0 -3.7 103.6
28 Q 49 ZOGRAFSKI Władimir 117.0 5 86.0 50.5 -4.1 101.0
29 Q 10 ITO Daiki 118.0 5 86.5 50.5 -7.2 99.7
30 Q 33 FANNEMEL Anders 117.0 5 86.5 50.0 -5.0 99.6
31 Q 28 WASILJEW Dmitryj 117.5 5 86.2 50.0 -6.3 99.2
32 Q 35 HULA Stefan 115.5 5 86.5 50.5 -3.7 98.7
33 Q 39 SIEGEL David 117.0 5 86.3 50.5 -7.2 97.9
34 Q 20 INSAM Alex 116.0 5 86.6 50.0 -5.0 97.8
35 Q 13 KASAI Noriaki 115.5 5 86.0 50.0 -4.6 97.3
36 Q 51 KUBACKI Dawid 114.5 5 86.7 49.5 -3.7 95.9
36 Q 23 TROFIMOW Roman Sergiejewicz 112.5 5 85.7 50.5 -1.1 95.9
38 Q 8 RINGEN Sondre 114.0 5 86.5 49.5 -3.0 95.7
39 Q 17 KOZISEK Cestmir 116.0 5 86.2 50.5 -8.2 95.1
40 Q 58 WELLINGER Andreas 113.5 5 86.5 49.5 -4.1 93.7
41 Q 34 DAMJAN Jernej 111.5 5 86.0 49.5 -0.7 93.5
41 Q 15 TAKEUCHI Taku 115.5 5 86.5 50.0 -8.4 93.5
43 Q 19 MAATTA Jarkko 113.0 5 86.4 49.5 -3.6 93.3
44 Q 26 FREUND Severin 112.5 5 86.3 49.5 -4.0 92.0
44 Q 14 PAVLOVCIC Bor 112.5 5 86.6 49.5 -4.0 92.0
46 Q 31 ASCHENWALD Philipp 113.0 5 86.2 49.5 -5.1 91.8
47 Q 43 HUBER Daniel 111.0 5 86.1 49.5 -2.2 91.1
48 Q 30 HLAVA Lukas 111.5 5 86.1 48.0 -4.3 88.4
49 Q 16 SCHULER Andreas 112.0 5 86.2 49.5 -7.1 88.0
50 Q 5 MAKSIMOCZKIN Michaił 111.5 5 86.5 49.5 -7.8 86.4
51 12 KORNIŁOW Denis 110.5 5 85.8 48.0 -5.6 85.3
52 11 TKACZENKO Siergiej 110.5 5 85.7 49.0 -8.0 83.9
53 21 DESCHWANDEN Gregor 111.0 5 86.1 48.0 -9.0 82.8
54 2 BAŻENOW Aleksandr 111.5 5 86.1 49.0 -11.7 82.0
55 47 WOLNY Jakub 109.0 5 86.4 48.5 -6.8 81.9
56 48 LANISEK Anze 106.5 5 86.5 48.0 -2.1 81.6
57 4 HAZETDINOW Ilmir 107.5 5 86.4 48.5 -6.0 80.0
58 32 MOGEL Zak 104.5 5 86.0 47.5 -3.5 76.1
59 9 NAGLIC Tomaz 105.5 5 85.8 48.0 -7.7 74.2
60 1 USACZEW Jegor 104.0 5 86.1 48.0 -8.0 71.2
61 3 BOJARINCEW Władisław 105.0 5 86.0 48.0 -9.9 71.1
62 6 NAZAROW Michaił 99.5 5 86.2 46.5 0.2 69.8
63 7 MUMINOW Sabirżan 98.0 5 86.6 46.5 -4.3 62.6


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (25085) ilość komentarzy: (129)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Willingen HS145
17.02.2019
godz. 15:15
Niedziela, godz. 15:45
Niedziela, godz. 14:15
Niedziela, godz. 15:05
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1520
2.STOCH KamilPolska1109
3.KRAFT StefanAustria991
4.ŻYŁA PiotrPolska903
5.KUBACKI DawidPolska789
24.WOLNY JakubPolska177
38.HULA StefanPolska62
45.KOT MaciejPolska24
67.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
23.02.2019
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy456
3.NIETZEL JustinNiemcy380
4.SCHUBERT JohannesNiemcy342
5.RAINER StefanAustria331
18.JUROSZEK KacperPolska179
58.KANTYKA PrzemysławPolska54
69.GRUSZKA MateuszPolska44
69.PILCH TomaszPolska44
74.NIŻNIK AdamPolska40
76.BIEGUN KrzysztofPolska39
85.SKUPIEŃ DamianPolska34
94.STOSEL KacperPolska29
143.JOJKO SzymonPolska5
153.CZYŻ BartoszPolska2
155.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
godz. 14:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Villach HS98
23.02.2019
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.HARALAMBIE DanielaRumunia486
2.RAUDASCHL ElisabethAustria304
3.STRATE AbigailKanada225
4.TRAMBITAS Andreea DianaRumunia200
4.REISCH AgnesNiemcy200
7.TWARDOSZ AnnaPolska191
17.RAJDA KingaPolska125
40.PAŁASZ MagdalenaPolska63
41.CIEŚLAR PaulinaPolska62
46.KARPIEL KamilaPolska50
55.SZWAB JoannaPolska37
58.KIL JoannaPolska34
65.KONDERLA NicolePolska27
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl