Niedziela, 02 grudnia 2018, 15:23

PŚ w Niżnym Tagile: R. Kobayashi zwycięża w kwalifikacjach, Stoch i Żyła w dziesiątce

Ryoyu Kobayashi
Ryoyu Kobayashi
fot. Tadeusz Mieczyński

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na skoczni Aist (HS134) w Niżnym Tagile. Lider cyklu zwyciężył dzięki próbie na odległość 129 m. Awans do zawodów uzyskało pięciu Polaków.

Kwalifikacje padły łupem Ryoyu Kobayashiego. Lider Pucharu Świata poszybował na 129 metr i pokonał o 2,6 punktu Amerykanina Kevina Bicknera (129 m). Trzecie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger (126,5 m), przed Austriakiem Stefanem Kraftem (125,5 m) i Norwegiem Robertem Johanssonem (125,5 m).

Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch oddał skok na odległość 124 metrów i zajął szóstą pozycję, przed Richardem Freitagiem (126 m), Piotrem Żyłą (125 m) i Viktorem Polaskiem (123 m). Czołową dziesiątkę zamknął Domen Prevc (122,5 m).

Do zawodów zakwalifikowało się łącznie pięciu Polaków. Oprócz Stocha i Żyły, sztuki tej dokonali dwudziesty trzeci Maciej Kot (119,5 m), trzydziesty drugi Stefan Hula (115,5 m) oraz trzydziesty szósty Dawid Kubacki (114,5 m).

Jakub Wolny zasygnalizował przed swoim skokiem problemy z wiązaniami. Reprezentant Polski oddał próbę kilkanaście minut później, uzyskał 109 metrów i nie zakwalifikował się do konkursu.

Kwalifikacje rozegrano z 5. belki startowej.

Początek konkursu o 16:00. Transmisja w TVP1, TVP Sport i Eurosport 1.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki kwalifikacji PŚ w Niżnym Tagile (HS134); 02.12.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hstylkomp.nota
1 Q 63 KOBAYASHI Ryoyu 129.0 5 86.4 54.5 -4.4 126.3
2 Q 27 BICKNER Kevin 129.0 5 86.2 53.5 -6.0 123.7
3 Q 56 GEIGER Karl 126.5 5 87.1 54.0 -3.6 122.1
4 Q 52 KRAFT Stefan 125.5 5 86.7 52.5 -1.9 120.5
5 Q 54 JOHANSSON Robert 125.5 5 86.6 52.5 -2.8 119.6
6 Q 62 STOCH Kamil 124.0 5 86.0 53.5 -3.0 117.7
7 Q 41 FREITAG Richard 126.0 5 86.6 53.0 -6.4 117.4
8 Q 61 ŻYŁA Piotr 125.0 5 86.5 52.5 -5.5 116.0
9 Q 36 POLASEK Viktor 123.0 5 86.3 52.5 -2.6 115.3
10 Q 53 PREVC Domen 122.5 5 86.3 51.0 -3.4 112.1
11 Q 55 KLIMOW Jewgiennij 123.5 5 87.0 51.5 -5.8 112.0
12 Q 60 LEYHE Stephan 122.5 5 87.0 52.5 -5.5 111.5
13 Q 59 FORFANG Johann Andre 121.0 5 86.5 52.0 -2.6 111.2
14 Q 50 AALTO Antti 122.0 5 86.8 51.0 -5.1 109.5
15 Q 25 TANDE Daniel Andre 122.5 5 87.0 51.5 -6.6 109.4
16 Q 45 KOBAYASHI Junshiro 121.0 5 86.2 51.5 -4.7 108.6
17 Q 24 AIGNER Clemens 119.5 5 86.7 51.0 -1.7 108.4
18 Q 40 PEIER Killian 120.5 5 86.5 51.5 -4.3 108.1
19 Q 46 GRANERUD Halvor Egner 120.5 5 86.6 51.0 -4.3 107.6
20 Q 42 EISENBICHLER Markus 119.0 5 86.6 51.0 -2.2 107.0
21 Q 38 FETTNER Manuel 118.0 5 86.4 51.0 -2.1 105.3
21 Q 37 SCHLIERENZAUER Gregor 120.5 5 86.5 52.5 -8.1 105.3
23 Q 29 NAKAMURA Naoki 119.5 5 86.3 51.0 -5.7 104.4
23 Q 18 KOT Maciej 119.5 5 86.5 51.0 -5.7 104.4
25 Q 22 BOYD-CLOWES Mackenzie 118.5 5 86.7 51.0 -4.4 103.9
26 Q 44 KOUDELKA Roman 119.0 5 86.3 51.0 -5.5 103.7
27 Q 57 ZAJC Timi 118.5 5 86.1 50.0 -3.7 103.6
28 Q 49 ZOGRAFSKI Władimir 117.0 5 86.0 50.5 -4.1 101.0
29 Q 10 ITO Daiki 118.0 5 86.5 50.5 -7.2 99.7
30 Q 33 FANNEMEL Anders 117.0 5 86.5 50.0 -5.0 99.6
31 Q 28 WASILJEW Dmitryj 117.5 5 86.2 50.0 -6.3 99.2
32 Q 35 HULA Stefan 115.5 5 86.5 50.5 -3.7 98.7
33 Q 39 SIEGEL David 117.0 5 86.3 50.5 -7.2 97.9
34 Q 20 INSAM Alex 116.0 5 86.6 50.0 -5.0 97.8
35 Q 13 KASAI Noriaki 115.5 5 86.0 50.0 -4.6 97.3
36 Q 51 KUBACKI Dawid 114.5 5 86.7 49.5 -3.7 95.9
36 Q 23 TROFIMOW Roman Sergiejewicz 112.5 5 85.7 50.5 -1.1 95.9
38 Q 8 RINGEN Sondre 114.0 5 86.5 49.5 -3.0 95.7
39 Q 17 KOZISEK Cestmir 116.0 5 86.2 50.5 -8.2 95.1
40 Q 58 WELLINGER Andreas 113.5 5 86.5 49.5 -4.1 93.7
41 Q 34 DAMJAN Jernej 111.5 5 86.0 49.5 -0.7 93.5
41 Q 15 TAKEUCHI Taku 115.5 5 86.5 50.0 -8.4 93.5
43 Q 19 MAATTA Jarkko 113.0 5 86.4 49.5 -3.6 93.3
44 Q 26 FREUND Severin 112.5 5 86.3 49.5 -4.0 92.0
44 Q 14 PAVLOVCIC Bor 112.5 5 86.6 49.5 -4.0 92.0
46 Q 31 ASCHENWALD Philipp 113.0 5 86.2 49.5 -5.1 91.8
47 Q 43 HUBER Daniel 111.0 5 86.1 49.5 -2.2 91.1
48 Q 30 HLAVA Lukas 111.5 5 86.1 48.0 -4.3 88.4
49 Q 16 SCHULER Andreas 112.0 5 86.2 49.5 -7.1 88.0
50 Q 5 MAKSIMOCZKIN Michaił 111.5 5 86.5 49.5 -7.8 86.4
51 12 KORNIŁOW Denis 110.5 5 85.8 48.0 -5.6 85.3
52 11 TKACZENKO Siergiej 110.5 5 85.7 49.0 -8.0 83.9
53 21 DESCHWANDEN Gregor 111.0 5 86.1 48.0 -9.0 82.8
54 2 BAŻENOW Aleksandr 111.5 5 86.1 49.0 -11.7 82.0
55 47 WOLNY Jakub 109.0 5 86.4 48.5 -6.8 81.9
56 48 LANISEK Anze 106.5 5 86.5 48.0 -2.1 81.6
57 4 HAZETDINOW Ilmir 107.5 5 86.4 48.5 -6.0 80.0
58 32 MOGEL Zak 104.5 5 86.0 47.5 -3.5 76.1
59 9 NAGLIC Tomaz 105.5 5 85.8 48.0 -7.7 74.2
60 1 USACZEW Jegor 104.0 5 86.1 48.0 -8.0 71.2
61 3 BOJARINCEW Władisław 105.0 5 86.0 48.0 -9.9 71.1
62 6 NAZAROW Michaił 99.5 5 86.2 46.5 0.2 69.8
63 7 MUMINOW Sabirżan 98.0 5 86.6 46.5 -4.3 62.6


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (24497) ilość komentarzy: (129)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl